Haftalık basın toplantılarında konuşan Görgöz, şunları söyledi: 

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TAKİP EDİYORUZ

Bu da ancak Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran CHP’nin iktidarıyla mümkün olacaktır. Yarın ilimizin 5 mahallesini ilgilendiren ve son aylarda gündemden düşmeyen KENTSEL DÖNÜŞÜM projesinin ihalesi yapılacak. Daha doğrusu 2 ay önce yapılacağı söylenmişti. Ancak ihalenin yapılıp yapılmayacağı, proje değişikliğinin yapılıp yapılmadığı belli değil. Bu konuda açıklama bekliyoruz ve KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN takipçisi olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum.

KURULUŞ VE KURTULUŞ AYARLARINA DÖNMELİYİZ

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, yönetilemediği, savrulduğu ve “devlet, mafya, siyaset, tarikat çıkmazında çırpındığı günleri yaşıyoruz.Halkımız, canıyla-cüzdanı arasına sıkıştırılmış, ekonomik buhran, işsizlik ve hayat pahalılığı altında inim inim inlemektedir.

84 milyon insanımızın eşit, adil ve daha özgür, daha rahat, barış içinde yaşayabileceği bir Türkiye’yi inşa etmemiz, yeniden KURULUŞ ve KURTULUŞ ayarlarına dönmemiz gerekiyor.

Bu da ancak Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran CHP’nin iktidarıyla mümkün olacaktır.

CHP BABA OCAĞIDIR

Biz, hepimiz, ülkemizi bugünkü durumdan bir an evvel kurtarmak, ülkemizi yeniden çağdaş ve uygar ülkelerin seviyesine yükseltmek zorundayız. Ülkemizde bugün yaşanan sorunlar, sadece CHP’lilerin sorunu değildir. Bu ülkede yaşayan tüm yurttaşlarımızın sorunudur.CHP iktidarında, tek adam rejimine son verip, yeniden demokrasiyi, GÜÇLER AYRILIĞI prensibini uygulayacak ve güçlü parlamenter sistemi getireceğiz.Cumhuriyet Halk Partisi, kimsesizlerin kimsesi, sessizlerin sesidir. CHP hepimizin, tüm halkımızın “BABA OCAĞIDIR”.  Tüm halkımızı BABA OCAĞINA CUMHURİYET HALK PARTİSİNE davet ediyorum.