AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, katıldığı radyo programında “Şu an Ak Parti’nin rakibi yok” dedi.

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programda Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimize geleceğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AFYON’A GELECEK

Büyük Taarruzun 100.yılı nedeniyle ilimizde düzenlenecek olan etkinliklerle ilgili konuşan Eroğlu, “Büyük Zaferin üzerinden 100 yıl geçti. Biz dedelerimizden o dönemde yaşananları dinledik. Nasıl zorluklar yaşadıklarını bizzat onlardan dinledik. Hepsinin de ruhları şad olsun. Bu topraklar Cumhuriyetin temelinin atıldığı topraklar. 100’ncü yıl nedeniyle güzel programlar hazırlandı. Sn. Cumhurbaşkanımızı da 100’ncü yıl için ilimize davet ettik ve kendilerine törenleri anlattık. Ne zaman geleceği ile ilgili tarih daha belli değil. Ama Sn. Cumhurbaşkanımız mutlaka Afyon’a gelecek. Belki kurtuluş günümüz olan Ağustos’un 27’si olabilir. Tekrar teyit etmeden net bir şey söyleyemeyiz. Çok sayıda ilimizde açılışı yapılacak tesisler var. Buraların açılışı için Sn. Cumhurbaşkanımızı bekliyoruz. Geçen bayramda da Şuhut’ta vatandaşlarımızla bayramlaşırken Sn. Cumhurbaşkanımız aradılar. Ben de kendilerine vatandaşlarla bayramlaşmada olduğumu söyledim O da vatandaşlarımızın ve Sn. Valimizin bayramını kutladı” dedi.

ŞU AN AK PARTİ’NİN RAKİBİ YOK

Ekonomiyle ilgili de konuşan Eroğlu, “Hayat pahalılığı bir gerçek. Bunu bildiğimiz için 1 trilyon 80 milyar TL’lik bir ek bütçe talep ettik. Ek bütçe dışarıdan para almak üzere istenmedi. İhracat ve diğer gelirlerden elde edilen gelir talep edildi. Bu bütçe enflasyondan en fazla etkilenen kesimlere verilecek. Hükümetimiz gerekli tedbirleri alıyor. Şu an Ak Parti’nin rakibi yok. Hem Afyon’da hem de gittiğimiz her yerde vatandaşların taleplerini alarak iletiyoruz. Biz vatandaşın içindeyiz. Geçtiğimiz Kurban Bayramı vesilesiyle hem il merkezinde hem ilçelerde vatandaşlarımızla buluştuk. Bu bayramlaşma törenlerine farklı partilerden de katılanlar oldu. Biz kimseyi ayırmadan hepsini kucaklıyoruz. Bu ekonomik sıkıntı sadece Türkiye’de değil. İngiltere ve Almanya’nın haline bakın. Biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Hangi siyasi partiden olursak olalım Türkiye’nin kalkınması için çalışmalıyız. Ben bakanlığım süresince hiçbir siyasi ayrım yapmadan hizmet ettim. Ekonomik sıkıntı varsa birlikte aşalım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

BAKARSINIZ BAŞKA BİR VAZİFE VERİLİR

Programda Akar’ın sorusu üzerine siyasete devam edip etmeyeceği konusunda konuşan Eroğlu, “Ben ömrümün sonuna kadar çalışmak isteyen bir insanım. Bende emeklilik diye bir şey yok. Ömrümün sonuna kadar bu millete hizmet etmek istiyorum. Bu yanlış anlaşılmasın. Makam, mevki peşinde değilim. Hem Afyon hem de diğer yerler için projelerimiz var. Bunları takip ediyoruz. Örneğin yarın Iraklı Bakanla görüşmemiz var. Siyaset için bir şey diyemem ama hizmet için bir nefer olarak hazırım. Siyaset kısmet meselesi. Bakarsınız başka bir vazife verilir, onu yaparız. Ama çalışmaya devam ederiz. Yazı, makale, kitap, ilmi eser yazarım. İslamiyet’te emeklilik ancak mezara konunca olur” diye konuştu.

CHP'li Köksal Sinanpaşa'da konuştu: Vatandaş ekemiyor, biçemiyor, güdemiyor... CHP'li Köksal Sinanpaşa'da konuştu: Vatandaş ekemiyor, biçemiyor, güdemiyor...

Eroğlu Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşerek Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Eroğlu’na teşekkür etti.

Eroğlu gün anısına radyo çalışanlarıyla da fotoğraf çektirdi.