AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Afyon’un eğitimdeki sıralaması hakkında konuşarak, “Eğitime gelince kırsalda bizim çok çocuk var, bunlar okumak için değil de laf olsun diye sınava giriyorlar, onlar puanı düştürüyorlar bu bir gerçek. Ama bu bahane değil” dedi

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Milletvekili Veysel Eroğlu gelen sorulara yanıt verdi.

Öne çıkan satır başları şöyle:

ZAFER MÜZESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Zafer Müzesini özellikle ben bakanken onu ihale etmiştik, dünyanın en iyi müzesi haline gelsin diye. Yalnız ben ayrıldıktan sonra orada statikte birtakım problemler ortaya çıkmış. Proje değişikliğine gitti ama şu anda hızla devam ediyor. Hatta ben bu konuyu sayın bakanımıza da söyledim yakında bakan da gelecek kısa zamanda bitecek ama güzel Afyon’a yakışır bir müze olacak. Biliyorsunuz Zafer Müzesi Şuhut 25-26 Ağustos 1922’de Şuhut’taki Karargâh 27 Ağustos’ta buraya taşındı. Dolayısıyla bizim için ayrı bir önemi var. Bir de doğa Koruma ve Milli Parklar bünyesinde, bitmek üzere ben de sıkı takipteyim. Bir problem yok da statikte birtakım değişiklikler yapılmış o yüzden.

AFYON EĞİTİMDE NEDEN 59. SIRADA SORUSU…

Bakan Varank Afyon'da konuştu: Bizim aldatmayla işimiz yok yaptıklarımız onların hayalleri Bakan Varank Afyon'da konuştu: Bizim aldatmayla işimiz yok yaptıklarımız onların hayalleri

Eğitime gelince kırsal da bizim çok çocuk var, bunlar okumak için değil de laf olsun diye geliyorlar onlar puanı düştürüyorlar bu bir gerçek. Ama bu bir bahane değil. Biz bu seneyi ve önümüzdeki seneyi eğitimde seferberlik yılı ilan ettik. Bu konuda hep beraber, herkesin çalışması lazım eğitimci arkadaşlar, yöneticiler, müdürler, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve bizler hep beraber gayret edersek başarırız. Başaracağımıza ben inanıyorum. Nitekim bu delikanlının (LGS Birincisi Onur Yılmaz) 1’nci olması ümit verdi bize, bizi gururlandırdı. İnşallah hep beraber biz de takip edelim eksikler varsa bize söyleyin biz tenkitlere açığız. En çok uğraştığımız konu bu. Hatta başka projeler de var onu bir dahaki sefer çalışma yapıyoruz size müjde vereceğiz.

NİKAH SALONU KONUSU

Keşke çok nikah kıymaya gelen olsa da saray gibi yer yapsak. Ben var ya Afyon’da ne kadar çok evlilik olursa o kadar çok gurur duyuyorum, alkışlıyorum. Buna teşvik edelim. Hadi herkesi evlendirmek için seferberlik ilan edelim. Saray gibi nikah salonu yapalım. Bir de çok çocuk olsun en az 5 çocuk dedik.

HAVA AMBULANSI KONUSU

Daha önce hava ambulansı burada çok fazla sıkıntı olmadığı için alınacaktı onu engelledik. Şu anda tekrardan ihale yapılıyor. Ambulans genişliği de büyüyor onu takip ediyoruz. Bakan yardımcısı Halil Erdemir de bunu takip ediyor. Ben buradan çıkınca telefonu açayım bu soruyu sarayım tekrar devam etsin.

>>Afyon Postası'ndan Sılanur Kara'nın Haberi.