AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında tam 51 dakika 27 saniye konuşan Milletvekili Veysel Eroğlu, 2002 yılıyla günümüzdeki alım gücünü mukayese ederek şöyle dedi: “2002’de asgari ücretle 905 ekmek alırken şimdi 1375 ekmek alınabiliyor. Yine 2002’de asgari ücrete 102 litre benzin alınıyordu bugün ise 243 litre alınıyor. Petrol fiyatı 4 katına çıkmasına rağmen alım gücü 2.5 kat arttı.”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın yanı sıra Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Veysel Eroğlu katıldı.

Burada konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu özetle şunları söyledi:

-Ben sadece İstanbul’da su yoktu biliyordum. Türkiye’de 76 şehirde su yoktu. Bu illerimizin su meselesini kökten çözdük.

-Paramıza sahip çıktık. Ne yedirdik yedik.

- DSİ döneminde yol hizmetlerine kadar pek çok hizmetimiz oldu. Hatta Dazkırı-Başmakçı yolunu biz yaptık. O zaman söylemiştim burası havaalanı değil karayoludur diye tabela asın demiştim.

-Bir Bolu tüneli vardı. Patates deposu yapacaklardı. Biz geldik açılacak dedik açtık.

-Sağlık sisteminde destan yazdık. Hastanede uzun kuyruklar vardı. Onların hepsinin bitirdik. Ben bir antibiyotiği 63 Milyon TL’ye almıştım.

-Bende teknoloji aşığıyım. Kendi sahamda teknolojiyi getiren kişiyim. Coğrafi bilgi sisteminin ben getirdim. Bazı bilgi işlem merkezlerini ben kurdum.

- Artık uzayda bizde varız.

-Akıllı bomba üreten sayılı ülkeler arasındayız.

-Dolardan kaynaklanan bir sıkıntılara karşı her türlü çalışmaları yapıyoruz. Milletten aldığımızı millete vereceğiz.

AFJET’in yeni müdürünün ilk icraatı yüzde 75 zam yapmak oldu AFJET’in yeni müdürünün ilk icraatı yüzde 75 zam yapmak oldu

-2002 ile 2022 alım gücü mukayesesini yaptım. 2002’de asgari ücretle 905 ekmek alırken şimdi 1375 ekmek alınabiliyor. Yine 2002’de asgari ücrete 102 litre benzin alınıyordu bugün ise 243 litre alınıyor. Petrol fiyatı 4 katına çıkmasına rağmen alım gücü 2.5 kat arttı.

-Afyon dünya şehirleri ile yarışıyor. 20 yılda büyük yatırımlar yapıldı. 40 Milyar TL yatırım yapıldı. Bu sene sonunda 50 Milyar TL’lik yatırıma ulaşacağız.

-Akarçay hayaldi. O hayali biz gerçekleştirdik. Şimdi oradaki daireler 1 Milyon’dan başlıyor.

-Orman alanında güzel bir noktaya geldik.

-Hızlı tren yatırımında Polatlı-Banaz alanını önce yapılacak. Kalan kısım daha sonraki zamanlarda yapılacak.

-19 yılda eğitime 555 Milyon TL’lik yatırım yapmışız.

- 3’ncü üniversite için hazırlık yapalım. O da vakıf üniversitesi olur.

-Bir müjde vereceğim. 3 Milyarlık yatırımı Cumhurbaşkanımız gelip hizmete açacak. Ne zaman geleceği müjdesini vereceğiz.

ULUÇAY: KENDİ HATALARINI ÖRTÜYORLAR

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i eleştiren muhalefet partilerine seslenen Başkan Uluçay şöyle dedi; Muhalefet ederken önce kendi yönettiğiniz her tarafından ayrı rezillik tüten belediyelerinize bakın. Sel baskınında bile tenezzül edip vatandaşın derdine ortak olmak yerine tatilini bölmeyen İstanbul büyükşehir belediye başkanı mı başarılı yoksa sel olduğunda makamında grand tuvalet oturup sahaya inmeyen Ankara büyükşehir belediye başkanınız mı başarılı? Yoksa her tarafı çöp kokan İzmir’in büyükşehir belediye başkanı mı? Afyon belediyesi bugüne kadar maaş ödeyememe veya borç ödeyememe durumuna düşmemiş bir belediyedir. Belediye başkanımız ve ekibi her fırsatta vatandaşının yanında oluştur ve olmaya da devam edecektir. Metrobüslerinin bakımını bile yapamayanların Afyon belediyesini eleştirmesi kendi ayıplarını örtme çabalarından başka bir şey değildir.

YURDUNUSEVEN: BİRAZ DAHA HASSASİYET…

Başkan Uluçay’ın ardından konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “24 Temmuz Basın Bayramı Ve Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Bu konu ile ilgili sizlerle paylaşmak istediğim birkaç anekdotum var. Bunları özellikle dikkatinizi sunmak istiyorum gazetecilik haber alma özgürlüğünün yerine getirilmesidir. Anayasada teminat altına alınmıştır. Fakat bu vazifeyi yerine getirirken maalesef bazı yazılı ve görsel basın her ne kadar ‘tarafsız yazıyoruz’ dese de maalesef bazen taraf oluyorlar. Bu olmaması gereken bir hadise. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Yine gazetecilik yaparken haber almayı öne çıkarmak gerekiyor ama birilerine hedef tahtasına koymak, insanları bazı kelimelerle öne çekerek onların kişiliğine, şahsiyetine, namusuna hakaret edilmesine sebep olmak bence bir kul hakkıdır. Bunu da Özellikle buradan vurgulamak istiyorum. Bunlar Afyonkarahisar basınımızın özellikle dikkat ettiği hususlar. Bunu biliyoruz ama biraz daha hassasiyeti rica ediyoruz” dedi.