Afyon Postası Whatsapp ihbar hattına ulaşan Kadir Türksoy isimli vatandaş okullarda yapılan kermeslerden dolayı şikayetini dile getirdi.

Türksoy, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı'ndan bu tür kermeslerin yapılmamasını, denetimlerin yapılmasını istedi.

- Talebimi ulaştırmam için Iraklı mı olmam gerekiyor?

İhbar hattına ulaşan Türksoy'un mesajı şu şekilde;

"Iraklı değilim öz ve öz Türk vatandaşıyım. Talebimi, sesimi duyurmak için Iraklı mı olmam gerekiyor?

Başta Tekirdağ ve Aydın Efeler'de olamak üzere çeşitli bölgelerde yaşanan kermes furyası yüzünden gıda zehirlenmesi ile hastanelere koşan yüzlerce öğrenciler gibi çocuklarımızın başına gelmesini mi bekliyorsunuz?

AK Partili Yurdunuseven: Cumhurbaşkanımız olmasa neler olabileceğini düşünemiyoruz AK Partili Yurdunuseven: Cumhurbaşkanımız olmasa neler olabileceğini düşünemiyoruz

Yakın bir süre önce halk günü yapılan valiliğe geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim için gittikleri okulların gelir elde etme adına velilerden yiyecek, içecek gibi çeşitli ürünler getirmeyenler ise belirledikleri tutarı göndermeleri için idari yöneticiler öğretmenler vasıtası ile sınıf Whatsapp guruplarından bildiri yaptırmaktadır.

- Kontrolsüz ve denetimsizkermes etkinlikleri durdurulmalı

Bir kere daha sosyal medya aracılığı üzerinden talebimi iletiyorum. Getirilen gıdaların nasıl bir ortamda yapıldığı kaliteli, kalitesiz malzeme kullanımı hijyen kuralları gibi evde, dışarıdan temin etme, paketli-paketsiz yiyeceklerin çocuklarımızın gözleri önüne teşhir edilen bu kontrolsüz ve denetimsiz kermes etkinliğinin durdurulması her okul kantinlerinin ihaleye veya okul çalışanı tarafından denetimli olarak çalıştırılması okul gelirini oradan sağlaması daha sağlıklı olacağı düşüncesi içerisinde olduğumu ifade etmek isterim."
 

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek