Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında bugün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Büyük Taarruz öncesi Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı ve karargâh olarak kullandığı Şuhut Atatürk Evi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Mustafa Kemal Atatürk’ün çalışma odasının o döneme özgün şekliyle düzenlendiği, her bir köşesinde tarihi izlerin yer aldığı Atatürk Evi hakkında bilgiler aldı.

Keşkek Evi İnşaatını İnceledi

Vali Gökmen Çiçek, yakın zamanda açılması planlanan ve inşaat çalışmaları hızla devam eden Coğrafi İşaret Tescilli Şuhut Keşkeğinin tanıtılacağı Şuhut Keşkek Evi ile Kadınlar Lokali olarak yapılması planlanan binada incelemelerde bulunarak, projenin detayları hakkında bilgiler aldı.

Kaymakamlık Ziyareti Yaptı, Muhtarları Dinledi

Vali Gökmen Çiçek Şuhut Kaymakamlığına da ziyarette bulundu. Kaymakamlık birimlerini inceleyen Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Nurullah Kaya’dan ilçenin asayiş, ekonomi, sosyal ve kültürel yönden genel durumunu anlatan brifing aldı. Vali Çiçek, ilçe merkezine bağlı belde ve köy muhtarlarıyla da toplantı yaparak hem beklentilerini dile getirdi hem de kendisine iletilen istek, talep ve önerileri dinledi. 

Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

Ardından Şuhut Belediye Başkanlığına ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Recep Bozkurt’ dan çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Engelli vatandaşların su yükleme ve abonelik işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri için zemin katta oluşturulan hizmet noktasını da inceleyen Vali Gökmen Çiçek, vatandaşların eşit düzeyde hizmet alabilmelerine imkân tanıyan bu anlamlı hizmet için Başkan Bozkurt ve personele teşekkür etti.

AFSÜ’ye Devredilecek Okulu İnceledi

Şuhut İlim ve Kültür Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, erkek öğrencilere yönelik hafızlık eğitiminin verildiği merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Gökmen Çiçek’in son ziyareti Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne devredilmesi planlanan Limak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne oldu.  Okulda incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, Kaymakam Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Recep Bozkurt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ve diğer yetkililer eşlik etti.