Ziyarette Afyonkarahissar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Başkan Yardımcısı M. Asım Bozca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hacı Sait Evrenkaya ve Hayrettin Güzbey hazır bulundu.

Ziyaret dolayısıyla Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Odamız’ı ziyaret etmenizden dolayı büyük şeref duyduk. Sizleri ziyaretimizde ifade etmiştik burada bir kez daha görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız sizin emirlerinizle ve bizlerin gayretiyle birlikte Afyonkarahisar’ımıza büyük katkılar sağlayacaktır. Buna inanıyoruz. Bugün sizlere Odamız’ın faaliyetleri konusunda brifing arz edeceğiz. Sizlerin talimatları doğrultusunda da yapmamız gerekenler konusunda çalışacağız” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek de ATSO’da Afyon sevdalısı iş insanları ve sanayicilerinin bulunduğunu belirtti. Çiçek, “Afyonkarahisar’da görev yapmaktan çok mutluyum. Buraya gelmeden önce Afyonkarahisar’la ilgili bilgilere baktığımda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları ve sizlerin Afyonkarahisar aşkı dikkatimi çekti. Bunu duymuştum ve gelince gözlemlerimle bunu teyit ettim. Bu açıdan çok mutluyum. Ben gerçekten göreve geldiğim andan itibaren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Afyonkarahisar için ne demek olduğunu ve bunun ızdırabını çeken sevdalı iş adamlarından oluştuğunu hem sokakta konuştuğum kişilerle hem gittiğim yerlerde hem de Başkanımız’la konuşmalarımızda duydum. Böyle bir Ticaret ve Sanayi Odası’na sahip olan bir ilin Valisi olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

İş dünyasının yanında olduğu mesajını veren Vali Çiçek, “Afyonkarahisarlı olmak demek bence Afyonkarahisar’da doğmak demek değil. Afyonkarahisarlı olmak demek; Afyonkarahisar için bir şeyler yapmak, bunun derdini, ızdırabını çekmek demektir. Afyonkarahisar’da en çok takdir ettiğim şeylerden birisi Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde sadece Afyonkarahisarlı olanların değil dışarıdan gelen, Afyonkarahisar için dertlenen, bu şehir için bir şeyler yapmak isteyenlerin de kucaklanmasıdır. Bu sebeple de çok mutluyum. Çünkü artık kentler sadece o kentte doğanların değil, o kent için ızdırap çeken, bunun için gece gündüz koşturan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve kentin gelişmesi için çaba sarf edenlerin şehridir. Bu manada sizin kucaklayıcı tavrınızı biliyorum. Afyonkarahisar Valisi olarak her zaman yanınızda olacağıma her meselede ‘Bu bizim meselemiz değil, bu bizimle alakalı değildi’ gibi sözler söylemeyeceğimi ifade etmek isterim. Her meselede yanınızda olacağım” ifadelerini kullandı.

Vali Çiçek, konuşmasına şöyle devam etti:

Buraya yatırım yapmak isteyen herkesle birlikte biz de koşturmamız gerekiyorsa koşturacağız, beraber Ankara’ya gideceğiz. Nerede tıkanıklık olursa olsun elimden geleni yapacağım. Afyonkarahisar başka bir ligde, başka bir seviyeye gelmiş bir il. Bütün turizm ve sanayi kentleri mevcut sıkıntılardan dolayı tel tel dökülürken Afyonkarahisar, Elhamdülillah yoluna devam ediyor. Belli bir noktayı aştığımız andan itibaren kimsenin tutamayacağının farkındayım. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Vali Gökmen Çiçek, ziyaretin ardından Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında Meclis Salonu, Toplantı Salonu, hizmet birimleri ile Afyon Eğitim Vakfı, ABİGEM, KGF, Zafer Kalkınma Ajansı birimlerini ziyaret etti.

Vali Çiçek, ATSO hizmet binasındaki incelemesinin ardından yaklaşık 3 saat süren brifing aldı. Ziyaretin sonunda Vali Çiçek’e günün anısını yaşatmak için mermerden yapılmış gemi-saat takdim edildi.