Vali Gökmen Çiçek’in bugünkü durağı Bolvadin ilçesi oldu.

HAŞHAŞ’IN İŞLENDİĞİ FABRİKAYI İNCELEDİ

Afyonkahisar'ın adını aldığı, şehrimizle özdeşleşen Haşhaş bitkisi, Bolvadin ilçesinde bulunan Türkiye’nin Tek Alkaloid Fabrikası’nda işletilip kimya sanayiinde kullanılıyor. Fabrikayı ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

KAYMAKAMLIĞI ZİYARET ETTİ

Daha sonra Bolvadin Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Adem Öztürk’ten ilçenin asayiş, ekonomi, sosyal ve kültürel yönden genel durumunu anlatan bir brifing aldı.

İMARET VE ÇARŞI CAMİ’Nİ İNCELEDİ

Vali Gökmen Çiçek, daha sonra Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan tarihi Bolvadin İmaret Camii ile Bolvadin Çarşı (Ulu) Camii’nde incelemelerde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Vali Gökmen Çiçek, hayırlı işler, sağlıklı günler diledi.

KIRKGÖZ KÖPRÜSÜ’NÜ İNCELEDİ

Vali Çiçek daha sonra belediyeye geçti oradan da Bolvadin’de bulunan tarihi Kırkgöz Köprüsü’nü inceledi. Vali Çiçek, şunları söyledi: “İlk gün ki ihtişamıyla yıllara meydan okuyan tarihi Kırkgöz Köprüsü’ndeyiz. Helen, Roma ve Bizans dönemine ait mimari izler taşıyan Kırkgöz Köpüsü,Kanuni döneminde mimar Sinan tarafından onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Böyle muhteşem bir eseri başka yerde göremeyiz