Baykara, bir eğitim döneminin daha sonuna gelindiğini ve mezuniyet partilerinde toplumsal ve ahlaki değerlere uygun olmayan tutumların sergilendiğini belirtti.

Bağımlılık Risklerine Dikkat

Baykara, gençlerin eğlenmeye ihtiyacı olduğunu kabul ederken, bu partilerin bağımlılık risklerini artırdığını vurguladı. Alkol tüketiminin yaygın olduğunu ve sarhoşluğun etkisiyle gençlerin bilincini kaybettiğini, hatta kimyasal uyuşturucularla tanışma olasılığının arttığını söyledi.

Eğitim Kurumları ve Velilere Çağrı

Baykara, eğitim kurumlarının bu partileri düzenlemeye yönelik daha kontrollü ve düzenli bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini belirtti. Velilere de hassas davranmaları, önce kendilerinin bilinçlenip çocuklarını bu konularda eğitmeleri çağrısında bulundu.

Kamu Görevlilerine Eleştiri

Dernek olarak okullara erişim konusunda engellerle karşılaştıklarını ifade eden Baykara, kamu görevlilerini tekrar düşünmeye ve görevlerini yerine getirmeye davet etti. Baykara’nın açıklamaları, mezuniyet partilerinin potansiyel tehlikelerine dikkat çekerken, gençlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğlenebilmeleri için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguluyor.

Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama

Muhabir: Hanım Sündük'ün Haberi.