Şirketten yapılan açıklamaya göre, Geleceği Yazanlar projesi kapsamında 10 yıldır gençlere ve kadınlara yazılım alanında eğitim ve istihdam imkanı sunan Turkcell 'Gençlere Yatırım, Geleceğe Yazılım' programına başvurular almaya başladı.

Projeye lisans 3'üncü ve 4'üncü sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yeni mezun olan ve teknoloji alanında gelişime açık bireyler başvuru yapabilecek.

6 aylık programı başarıyla tamamlayanların, Turkcell'in yazılım şirketi Atmosware'in yanı sıra Turkcell ve grup şirketlerinde çalışma fırsatı elde edeceği belirtilen açıklamaya göre, Turkcell, eğitim projeleriyle Türkiye'nin nitelikli iş gücüne katkıda bulunmaya devam ediyor.

Turkcell'in 'Geleceği Yazanlar' platformu ile 10 yıldır gençlere ve kadınlara yazılım teknolojileri alanında eğitim ve istihdam imkanı sunduğu aktarılarak, şimdi de yeni programı 'Gençlere Yatırım, Geleceğe Yazılım'ını başlattığı bildirildi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı'nın ev sahipliğinde düzenlenen Geleceği Yazanlar'ın 10'uncu yıl töreninde başvuruların başladığı ifade edilen açıklamada, etkinliğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleştiği aktarıldı.

Ege Kariyer Fuarı, Denizli'de başladı Ege Kariyer Fuarı, Denizli'de başladı

- Program 6 ay sürecek

Başvurusu kabul edilen katılımcılar, genel yetenek testi, teknik test ve mülakat sürecine girecek. Bu aşamaları geçenler 6 ay sürecek bir bootcamp programına alınacak. Program süresince 30 bin katılımcıya online ve 300 katılımcıya sınıf içi eğitim verilmesi planlanıyor. Sınıf içi eğitimlere katılacak gençlere aynı zamanda birebir mentörlük desteği verilecek. Ayrıca katılımcılar bu kapsamda Turkcell'de iş başında eğitim alma şansı da yakalayacak.

Bootcamp programında katılımcılara 5 farklı odakta eğitim, gelişim imkanı verilecek. Eğitimler 'Swift ile IOS Uygulama Geliştirme', 'Kotlin ile Android Uygulama Geliştirme', 'Java Programlama', 'Yazılım Analist Uzmanlığı', 'Front-End Programlama' başlıkları altında verilecek.

Programa başvurular 17 Ocak'a kadar devam edecek. AA

Kaynak: aa