Üye sayılarını bir önceki yıla göre artırdıklarını ifade eden Demirci, “Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi olarak Mayıs 2024 yetkili sendika belirleme dönemini başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Şubemiz çalışma alanımızda üye sayımızı aramıza yeni katılan cesur yüreklerle birlikte 2 bin 895 kesintili üyemiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda olmak üzere, üniversitelerimiz ile birlikte 3 bin 116 kesintili 89 kesintisi olmayan (yeni üye, ücretsiz izin vs) 3 bin 205 üyemiz ile birlikte alnımızın akıyla tamamladık. Bir önceki yıl 3 bin 75 olan sayımızı 130 kişi artırdık. Ayrıca Emirdağ ve Bayat İlçelerimizde en çok üyeye sahip olan yetkili sendika olduk.” ifadelerini kullandı.

Demirci açıklamalarının devamında şunları söyledi;

- Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz

“Ülke genelinde bilinçli, kasıtlı bir biçimde kurgulanarak sadece ve sadece eğitim iş kolunda yetkiye en yakın sendika olan Türk Eğitim-Sen'in yetkili olmaması için uygulamaya konulan, yetkili ama etkisi olmayan sendikanın bürokratik uzuvları, her çıkan sorunda tek amaçları Türk Eğitim Sen üzerinden üye devşirmek olan fakat çözüme dair hiçbir önerisi dahi olmayan goygoycu sendikalar ve kurt postuna bürünerek çakal gibi davrananların ihanetine rağmen, biz büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Daha üç yıl önce 22 bin olan sayımız bugün yüzde 50’lik büyümeyle 32 bin 50 olmuştur. Maalesef ki yetkili ancak etkisiz sendikanın yine yetkili kalması sonucunda eğitim çalışanlarının umutlarının ve haklarının alınması bir sonraki dönemlere kaldı. Tüm sanal karalama kampanyalarına, yapay gündemli, maksatlı ve sistematik saldırılara ve manipülatif operasyonlara rağmen tüm ülke genelinde olduğu gibi istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederek yine muazzam başarıya imza atan, Türk Eğitim Sen ‘in okul temsilcisinden, ilçe temsilcilerine, yönetim kurulu üyelerinden, kadın komisyonumuza kadar tüm teşkilat mensuplarımızı canı gönülden kutluyoruz.

- Bu başarı tesadüf değil

Bu başarı tablosu elbette ki tesadüf değildir. Sendikal çalışmalarımızın yapıcı, çözüm odaklı, planlı ve uzun soluklu olmasının sonucudur. Aynı ilkelerle yolumuza devam edeceğiz. Elbette ki eğitim çalışanlarının TÜRK EĞİTİM-SEN'i tercihi de tesadüf değildir. Yapılan ilkeli, dürüst, onurlu, kararlı ve her şeyden önemlisi de ahlaklı sendikacılığın sonucudur.

Afyon İhsaniye’de AK Partili Vekiller Söz Verdi: Bu Yıl Tamamlanacak Afyon İhsaniye’de AK Partili Vekiller Söz Verdi: Bu Yıl Tamamlanacak

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen sıradan bir sendika değildir. "Türkiye Sevdamız Ekmek İçin Kavgamız" sloganını şiar edinen, ‘’Bizim İlkemiz Önce Ülkemizdir’’ sözünü bir an bile aklından çıkarmayan, Cumhuriyeti, Atatürk İlkelerini kendine rehber edinen milli bir sivil toplum kuruluşudur. Aklımızdan şunu asla çıkaramayız; Türkiye Cumhuriyeti Devleti var ise, memur vardır ve de sendikacılığımızın bir anlamı vardır.

Yüce Allah'ın izniyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sadece sayımızı artırmak için değil, "İlçede, İlde ve Ülkede" yetkili olana kadar "Gönüller Yaparak", ‘’Yüreklere Dokunarak” çalışıp, başaracağız. Başarıya ulaşıp yetkiyi aldığımızda Türk Memurunun baharı gelecek, geleceğe umutla bakacaktır.

Hedefe; Yetkiye doğru yorulmadan, usanmadan, umutsuzluğa kapılmadan adım adım gidiyoruz. Yarınlar elbet bizim, elbet bizim olacaktır. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Bize üye olarak destek veren eğitim çalışanı arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Editör: Kudret Kuş