İnkaya’nın açıklamaları şöyle:

 

BU KADAR EKSİK VAR NASIL MUTLUYUZ?

Bu arada İktidar sahipleri mutluluk anketleri de yaptırmaktan geri kalmıyorlar. İlimiz Türkiye de mutlu iller arasında ikinci il olmuş.Şaşırmadık tabi. İnsan çaresizse ,bol bol gülme gelir.İller arasında en çok şehit gelen illerden birisi, Afyonkarahisar’dır.Çevre iller arasında sanayileşememiş il bizim ilimizdir.Küçük Sanayide bazı ilçelerden bile geridir,hatta il merkezi küçük sanayide kendi ilçesi sandıklıdan bile geridir.

8 ay soğuk geçen ilimizde jeotermal burnunun dibinde kaynarken ilin yüzde 25’ini anca ısıtabilmiş bir ildir. Ağır sanayisi hiç olmayan ildir. Kış aylarında hava kirliliğinde Türkiye’de havası kirli ikinci il olmuştur.Yapılan havaalanı il dışında olduğundan ve fakirlikten uçağa binemeyen İldir.Daha sayamadığımız nice eksikliklerden olsa gerek Afyonkarahisar ili en mutlu ikinci il ilan edilmiş.Bu anketi yapan kuruluş her kimse, bizimle eğleniyor,ya da İlimizde yaşayan kıymetli hemşerilerimiz anket yapanlarla eğlendiler.Yukarıda saydığım işlere ancak acı acı gülünür.

DEVE’YE SAHİP ÇIKIN POZ VERİP DURMAYIN

Acı acı gülünecek öyle demeçler okuyoruz ki !İlimizde bir şirket DEVE adında bir örnek kaya kamyonu üretmiş.Üreten kutsaldır diyor yüzlerce teşekkür ediyoruz .Hiç olmazsa geçen aylarda tanıtılan,elektrikli yerli otomobil gibi, geçen sene tanıtılan yerli elektrikli traktör gibi değil fabrikası belli.İlimiz protokolü DEVE’nin üzerinde pozlarını bol bol verdiler. Şimdi de il dışından gelen misafirlere gösterip onlarında DEVE ile fotoğrafını çekiyorlar.Üretenin elinden yapışalım demiyorlar da,seri üretimi için bir şeyler yapalım demiyorlar da pozlarla uğraşıyorlar.