TOKİ’nin Afyonkarahisar Merkez’deki İlk Evim Arsa Projesi için belirlenen yer, Sinanpaşa ilçesine bağlı Akören Beldesi’nin Bağdat Mahallesi oldu. Bu yer, Afyon-Antalya yolu üzerinde, Köfteci Yusuf tesislerinin hemen arkasında bulunuyor.

Hak Sahipleri E-Devlet’ten Sorgulayabilir

Projede hak sahibi olanlar, E-Devlet üzerinden giriş yaparak durumlarını kontrol edebilirler. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hak sahipliği durumunuzu sorgulayabilirsiniz:

E-Devlet TOKİ İlk Evim Arsa Tahsis ve Durum Bilgisi Sorgulama

Projenin Önemi

Bu proje, Afyonkarahisar'daki konut ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli bir adım olarak görülüyor. Hak sahipleri, belirlenen arsalarda kendi evlerini inşa edebilecekler. Hak sahipliği sorgulaması için belirlenen süreç ve E-Devlet üzerinden erişim imkanı, vatandaşların projeye daha hızlı ve kolay bir şekilde erişimini sağlıyor. Proje, bölgedeki konut açığını kapatmada önemli bir rol oynayacak.

Alternatif Bank, "Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Alanında Türkiye'nin En İyi Bankası" seçildi Alternatif Bank, "Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Alanında Türkiye'nin En İyi Bankası" seçildi

Whatsapp Image 2024 06 27 At 12.20.33

Afyon Postası Daha Önce Bölgeyi Görüntülemişti

Afyon Postası ekipleri daha önce ilk evim arsa projesinin yapılacağı yere gitmiş ve özel bir röportaj gerçekleştirmişti. İşte o röportaj… 

Muhabir: Esma Azbay