Şirketten yapılan açıklamaya göre, kompozit malzemeler ve uygulamalarına yönelik dünyanın önde gelen küresel ticaret fuarı JEC World 2024, 5-7 Mart'ta Fransa'nın başkenti Paris'te kapılarını açtı.

Sektör profesyonellerine global ölçekte inovasyon, iş ve ağ oluşturma olanakları sunan fuara ilgi büyük oldu.

Türkiye Milli Katılımı 2013 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen JEC World 2024 Kompozit Fuarı'na, Teknopark İstanbul firmaları Alloy Additive, Adente, Plustechno ve Promakim inovatif ürünleriyle katıldı.

Firmalar, İstanbul Ticaret Odası platformunda kendilerine ayrılan bölümlerde tecrübe ve inovasyon sonucu geliştirdikleri ürünler hakkında bilgi vererek görüşmeler gerçekleştirdi.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, İTO'nun, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile birlikte kurucularından olduğu Teknopark İstanbul ile Türkiye'nin savunma sanayindeki gücünün perçinlenmesine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Avdagiç, küresel ölçekte tanınan bir derin teknoloji merkezi haline gelen Teknopark İstanbul'un 2024 yılı itibarıyla 552 firma, 3 bin 494 milli proje ve 9 bin 997 AR-GE mühendisine ev sahipliği yaptığı bilgisini verdi.

Gençler, Akbanklı liderlere ilham veriyor Gençler, Akbanklı liderlere ilham veriyor

Avdagiç, "İTO olarak girişimcilikte ortaya koyduğumuz perspektifi de Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ile zirveye taşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Fuara katılan Teknopark İstanbul bünyesindeki firmalardan Alloy Additive, havacılık, savunma, uzay, petrokimya, otomotiv, kompozit kalıpçılığı gibi birçok endüstri için başta titanyum ve nikel gibi egzotik alaşımlarla 3D büyük boyutlu metal parçalar üretiyor.

Adente, HP-RTM, filaman sarma ve pultrüzyon gibi zorlu kompozit süreçlerindeki tecrübelerini kullanarak yeni mühendislik teknolojileri geliştirip uyguluyor. Müşterinin istekleri doğrultusunda özelleştirilmiş ürün ve makina çözümleri sunuyor.

Plustechno, yapı kimyasalları/malzemeleri alanında kendi know-how'ını üretip, patentli ürünleriyle çimento, beton ve seramik sektörüne hizmet veriyor.

Promakim'in ise dijital üretim ve baskı sistemleri çözümlerindeki hizmetlerinin yanı sıra Endüstriyel 3B Üretim Sistemlerinde yatırımları bulunuyor.