Mısırlıoğlu’ndan Vali Yiğitbaşı’na teşekkür: Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak bir onur Mısırlıoğlu’ndan Vali Yiğitbaşı’na teşekkür: Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak bir onur

TBMM’de gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’dan Burcu Köksal’a destek açıklaması geldi. Başarır şunları söyledi: 

Burcu Köksal’ın dürüstlüğüne adaletine kefilim

Burcu Köksal ile 6 milletvekilli yaptım. Kendisinin dürüstlüğüne adaletine her zaman kefilim. Afyon’u CHP’den bir kadın belediye başkanının kazanmasından onur duyduk. Bugün üzüntü verici bir olay yaşandı. Iraklı bir iş adamı bir iş yerini kaçak bir şekilde uzun süredir işletiyor. Denetimde bunu belediye başkanımız tespit ediyor ve iş yerini mühürlüyor. İş adamı belediye başkanımızı şikayet ediyor. 

Ruhsatsız yeri mühürleyen Burcu Köksal mı yoksa buna göz yuman AKP’li başkan mı ifade vermeli?

Valilik yemeden içmeden araştırmadan bir soruşturma açıyor ve ifade alıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun ruhsatsız bir iş yerini mühürleyip ifade veren ki bu ilktir, Burcu Köksal’dır. Burada ifade vermesi gereken Burcu Köksal mı yoksa ondan bu belediyeyi yöneten ruhsatsız iş yeri açılmasına göz yuman AKP’li belediye başkanımı? Bunu ülkemin takdirine sunuyoruz. 

Sandıkta kazanamadığınızı çağdışı soruşturmalarla almaya çalışmayın

Şimdi bir sürü algı var, yok başvurmuş, reddedilmiş. Afyon’u yüzde 50 ile kazandık. Afyon’u uzun yıllar sonra bir kadın bir sosyal demokrat parti hizmet edecek. Sandıkta kazanamadığınız yaratamadığınız algıyı basit çağdışı soruşturmalarla almaya çalışmayın. Biz CHP olarak belediye başkanımızın sonuna kadar arkasındayız. Onun onuruna şerefine adaletine kefiliz. 

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek