Konuyla ilgili Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz’ın açıklamaları şöyle: 

VİDEOYU ÇEKEN KİŞİ 'EVİMDE ÖLÜ BİR HAYVAN’ VAR DEMİŞ

Belediyemiz hakkındaki sokak hayvanları ile ilgili iddiaların asılsız olduğunu kamuoyumuzla paylaşmak istiyoruz.Belediyemiz zaman zaman sokak hayvanlarını profesyonel ekiplerden hizmet alarak toplanmasını ve barınaklara sevkini sağlanmaktadır. Bugün asılsız olarak yayınlanan video öncesinde videoyu kayda alıp sosyal medyada yayınlayan şahıs telefon ile ekiplerimizi arayarak evinde ölü bir hayvanın olduğunu belirtmiş, ardından ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir. 

VİDEOYU ÇEKEN VE İHBARI YAPAN AYNI KİŞİ

Olay yerine intikalden sonra ekiplerimiz ilçe tarım müdürlüğüne bilgi vermiş ilçe tarım müdürlüğü ekipleri ile tutanak tutularak gömülmesi sağlanmıştır. İhbarı yapan ve videoyu çeken şahısın aynı kişi olması video çekiminin Belediyemizi zan altında bırakacak şekilde kurgu içinde yapılmasına karşı 

ADLİ MERCİLERE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Belediyemiz bu videoyu çeken paylaşan ve halkı kışkırtmaya yönelik suçlamalarda bulunan tüm şahıslar hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. İlçemizi ve Belediyemizi bu tür asılsız paylaşımlarla küçük düşürmek isteyen şahıslara itibar etmeyiniz kamuoyuna saygıyla duyurulur.