evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

20 Kasım 2019, Çarşamba

Afyon'un Fikir Gazetesi

30. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası

30. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası


MUĞLA (AA) Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 30. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası'nın ikinci gününde, rüzgarın azlığı nedeniyle planlanan iki yarıştan biri yapıldı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından Marmaris Körfezi ve açık denizde gerçekleştirilen yarışlara, 13 ülkeden 124 yelkenli yat ile bin 105 sporcu katıldı.

İkinci gün yarışlarında Netsel Marina'dan sırayla ayrılarak körfeze ve açık denize çıkan yatlar, yarışmak için uzun süre rüzgarı bekledi. Koy dışında yarışan IRC Division sınıfı yatlar doğal şamandıra görevi yapan kayalıktan geçerken rüzgarın azlığı sebebiyle toplu halde bir araya gelerek görsel şölen oluşturdu.

Koy içinde de yelkenciler yatlarını, önceden yerleştirilmiş şamandıraların etrafından dolaştırarak bitiş noktasına ulaşmaya çalıştı.

Koy içinde IRCCHR Division sınıfları, koy dışında da IRC Division sınıfı yatlar, rüzgar çok geç çıkınca planlanan iki yarıştan birini yaparak marinaya döndüler. Yelkenli yatların iki ayrı grup ve 10 sınıfta mücadele ettiği yarışlarda dereceye girenlere, Netsel Marina etkinlik alanında düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Organizasyon, yarın koy içi ve açık denizde yapılacak üçüncü gün yarışlarıyla devam edecek.

30. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası, 1 Kasım Cuma günü yapılacak klasik etap yarışlarıyla sona erecek.

Organizasyonun ikinci gün gerçekleştirilen 3. yarışta sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve kaptanları şöyle:

3. Yarış (Marmaris Belediyesi)

IRC1 Division: Matrak2Orhan Özdaş (Türkiye)

IRC2 Division: St.AnnaVlas Kadetov (Rusya)

IRC3 Division: Ghost RiderSergei Musikhin (Rusya)

IRC4 Division: SymfonyTimokov Anton (Rusya)

IRC5 Division: AccordOleg Yelisyeyev (Ukrayna)

IRC6 Division: İskorpitSergey Golofast (Rusya)

IRC7 Division: ClavellaLeo Kolff (Hollanda)

IRCCHR1 Division: Gökova3Valentin Nikolov (Bulgaristan)

IRCCHR2 Division: LoreleyAleksei Ivanov (Rusya)

IRCCHR3 Division: MymoonBudykho Aleksandr (Rusya)

IRCCHR4 Division: PapirusNikolay Smirnov (Rusya)

IRCCHR5 Division: KaçamakAli Toker (Türkiye)


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık