banner16

banner15

banner153

Özkaya: Cenaze yemeğine para bulamayanlar, şarap açma işine para buldular

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Programda konuşan Milletvekili Ali Özkaya, "Sokakta ki yemeğe, cenazedeki yemeğe para bulamayanlar her türlü lükse şarap açma işine para buldular. Belediye’nin, milletin parasından bunu öğrendik. Kar yağarken İngiliz Büyükelçisi ile rakı-balık sofrasına oturulacağını bunlardan öğrendik. Aman bu CHP zihniyetine dikkat" dedi.

SİYASET 05.05.2022, 12:48
Özkaya: Cenaze yemeğine para bulamayanlar, şarap açma işine para buldular
banner18

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Gedik Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese) bahçesinde gerçekleştirilen bayramlaşmaya; AK Parti ana kadame mensuplarının yanı sıra; milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.
 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın teşkilat bayramlaşma programı her yıl olduğu gibi bu yıl da Taş Medrese bahçesinde gerçekleştirildi. Programa; AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahimYurdunuseven, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, eski Milletvekili Halil Ürün, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, teşkilat mensupları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“CHP’Lİ YÖNETİCİLER PANDEMİDE ‘NE GEREK VAR BU HASTANELERE’ DEDİKLERİ HASTANELERİ KULLANDI”
 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya “Bizleri salgından sonra bugünlere eriştiren Allah’a hamd olsun. Bizlere 30 gün oruç tutturan, beraberce Müslümanlarla iftar yaptıran, sahur yaptıran, Ramazan ayının tüm güzelliklerini yaşatan, hatimler indirtip, dualar ettirten Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Ramazan ayı sonu itibariyle Cumhurbaşkanımız Suudi Arabistan’a gitti. Artık Umre’lerde başladı. İnşallah bu yıl hac da başlayacak. O mübarek beldeye yeniden Müslümanlar yüz sürecekler ve ibadetlerini yerine getirecekler. Allah bu tür musibet ve belalardan ülkemizi, Müslümanlar’ı uzak eylesin. Geçen hafta Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve İlçe Başkanımızla Belçika’nın üç kentinde hemşehrilerimizle biraraya geldik. Hemşehrilerimiz dünyanın en zengin ülkelerinden olan Belçika’da Covid-19 pandemi döneminde hastanelerin alt yapısının çok zayıf olduğunu anlattılar. Hastanelere alınmayan birçok yaşlının ölüme terk edildiğini, evlerde nefessiz kalıp vefat ettiklerini öğrendik. Medeni Avrupa; İsveç’te, Norveç’te, İspanya’da, İngiltere’de yaşlılar adeta kasten ölüme terk edildi. Fazla masraf yapılmasın ki sosyal güvenlik harcamaları çok olmasın. Bizi hep ne yaptınız diye eleştiriyorlar. Hastaneler tek başına yaptığımız işlerin ne kadar büyük olduğunu, onların ufkunun, vizyonunun alamadığını gösteriyor. Kılıçdaroğlu, ‘Bu kadar çok hastane yaptınız ya hasta gelmezse?’ demişti. Bu hastanelere onlarında ihtiyacı oldu. CHP’nin de pek çok milletvekilleri, yöneticileri pandemi sürecinde bu hastanelerde yatarak tedavi gördüler. Allah’a hamdolsun bu ülke, bu devlet Cumhurbaşkanımızın liderliğinde herkesin maaşlarını tıkır tıkır ödedi. Kapanan işyerlerinin paralarını ödedi. Bunlar devasa işlerdir. Türkiye gibi hem gelirleri almayıp vazgeçeceksiniz hem de giderleri arttıracaksınız ama buna rağmen işler yürütülecek. Tam düze çıkıp artık rahatladık diyecekken, petrol-akaryakıt ucuzlayacak derken Ukrayna-Rusya savaşı çıktı. Bu durumda bizleri bir nebze daha sıkmaya başladı. Belçika temaslarında Türk kökenli Milletvekilleriyle de görüştük. Üç bin euro altında maaş alan bir insanın geçinmesinin imkânsız olduğunu söylediler. Elektrik, su ve doğalgaz giderinin en az 500 euro olduğu ifade edildi. Yaklaşık kira bedeli bin euro. Ucuz araç aldıkları doğrudur, kısmen bize göre akaryakıtı biraz daha ucuz aldıkları doğrudur. Gıda ve bilhassa gayrimenkul inanılmaz pahalıdır” dedi.
 

“İSTANBUL BELEDİYESİNİ KASASINDA PARAYLA TESLİM ETTİK, ŞİMDİ METROBÜSLER 3 TEKER GİDİYOR”

Afyonkarahisar merkez Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) dolduğunu söyleyen Özkaya, genişlemek için var güçle uğraş verildiğini ifade etti. Özkaya şöyle konuştu: Şuhut OSB, Emirdağ OSB doldu. Emirdağ’da 3. OSB faaliyetleri başladı. Bolvadin ilçemizde inanılmaz bir atak başladı. Sandıklı ilçemizde OSB hemen hemen doldu. Dinar ilçemizde yerlerin tamamı tahsis edildi. Dazkırı belli bir noktaya geldi. Sinanpaşa’ya Türkiye’nin ilk yeşil OSB’ni kuruyoruz. Bunların hepsi son 5 yılda oldu. Bütün bu sıkıntılara rağmen oldu. Türkiye kabuk değiştiriyor. Allah’a hamdolsun ki ülkemiz yükseliyor, değişiyor, dönüşüyor daha da güçleniyor. Bizi ne ile besliyorlar, ‘Biz daha iyisini yaparız.’ ile. İstanbul Belediyesini kasasında parasıyla teslim ettik. Metrobüsler nasıl gidiyor? Şoförsüz kendi başına gidiyor. Yanan metrobüsleri gördük. Hayali ihaleleri gördük. Sadece sosyal medya ihalesine bir katrilyon para veren uyanık tüccarları gördük. Kırk yerde oruç açıyorum deyip de mübarek Ramazan günü gizli saklı yemek yiyenleri gördük. Çok afedersiniz Ramazan günü deyip en alçakça danslar yaptıranları gördük. Bunlar bize ahlak, demokrasi, din, iman dersi veriyorlar. Sonra da sümme haşa ‘Ben imam hatip mezunuyum ama bunu yapmaktan utanıyorum.’ deyip ondan sonra dua okuyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi tam din tüccarlığı yapılıyor. Bundan pespaye bir din tüccarlığı olamaz.
 

“ALİ BABACAN’IN MASADAN AYRILMASININ NEDENİ AK PARTİ’DEN OY TIRTIKLAMAK”

Özkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi;Öbür tarafta güya milliyetçi olan Abdülhamid Han’a laf söylüyor. Yüz yıl önce yaşasın hürriyet diyenlerin büyük çoğunluğu Selanik Mebusu Emmanuel Karasu, bilmem hangi Yahudi, hangi Ermeni idi. Abdülhamid’i tahttan indirenlerin dördü de azınlıktı ve Müslüman Türk’ün düşmanıydı. Yüz yıl sonra milliyetçi geçinenlerin Türkler’in ve Müslümanlar’ın düşmanlarının laflarını söylemeleri bizi uyandırması gerekir. Tarihi iyi okumamız lazımdır. Kimin kiminle dans ettiğini iyi görmemiz lazımdır. Ali Babacan ‘Oradan ayrıldım.’ demiş. Bu da oyunun başka bir versiyonudur. AK Parti’den oy tırtıklayamadıklarını gördüler. Bu CHP zihniyetine inançlı insanların, AK Partililerin oy vermeyeceklerini gördüler. ‘Seni biraz kenara alalım. Sen bizi kenardan eleştir, oradan daha çok oy tırtıklayabilir misin?’ Hedefleri 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ı bu milletin başına getirmemek için engel çıkarmaktır. Birbirimize kızabiliriz, hatalarımız olabilir. Bunları önümüze koyup büyük hedefe bakmalıyız. Bize namus sözü verip bir tane işçi çıkarmayacağım diyenler 15 bin AK Parti döneminde işe alınanları işten atıp 45 bin bankamatik memuru, liyakatsiz, ehliyetsiz, dağda ki PKK’lıyı işe aldılar. Uyanık ve akıllı olmalıyız. Bu CHP zinhiyetinin dini, imanı yalandır. Üçkâğıt, alavere, dalaveredir. Bunların hiçbirine güvenilmez. Söylediği 40 yalanı arka arkaya dizen zihniyettir. Bu zihniyete sakın kanmamız lazımdır. Ahmet’e, Mehmet’e, Ali Özkaya’ya kızdık, ötekine, berikine kızdık diyerek pire için yorgan yakamayız. Daha aklı başında hareket edip uzun hedefe bakmalıyız.
 

“CENAZE YEMEĞİNE PARA BULAMAYANLAR ŞARAP AÇMA İŞİNE PARA BULDULAR”

Muhalefeti hedef tahtasına koyan Özkaya sözlerine şöyle devam etti; Afyonkarahisar Belediyemiz Ramazan ayı boyunca 300 bin kişiye iftar yemeği verdi. Sokakta garip gureba, zengin birlikte aynı sofraya oturduk. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızla Kanlıca Mahallemizde ki iftar sofrasında birlikte olduk. Bundan daha kıymetli bir şey var mı? Sokakta ki yemeğe, cenazedeki yemeğe para bulamayanlar her türlü lükse şarap açma işine para buldular. Belediye’nin, milletin parasından bunu öğrendik. Kar yağarken İngiliz Büyükelçisi ile rakı-balık sofrasına oturulacağını bunlardan öğrendik. Aman bu CHP zihniyetine dikkat. İçimize girmiş kuzu postuna bürünmüş kurtlara dikkat. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bu büyük millete bizleri hizmet etmeye Allah bizleri memur eylesin. Cumhurbaşkanımızın arkasından bizlere yol yürümeyi nasip etsin.

Yorumlar (4)
mustafa BAYCI 2 hafta önce
içki içmek değil sarhoş olmak haramdır. İmam-ı Azam Ebu Hanife der ki, şarap dışındaki içkileri sarhoş olmayacak kadar içmek haram değildir. Madem bu ülkenin çoğunluğu Hanefi, o halde imama uymak gerek... Dini bilmeden dindarlık taslamayın!
ÖNCE AHLAK... ALLAH DİYİP KURAN DİYİP ÇALAN HIRSIZLAR ÇOK....

Hafif alkol iyidir..Dezenfekte eder... :)
Metehan 2 hafta önce
Siz bayramlaşma mi yapıyorsunuz, miting mi ...
Bayramlar da güzel sözler dilekler söylenir ama
Sayenizde bütün kültürel ,ahlaki değerleri bitirdiniz.
Sizde bitip gidinde ,eski güzel bayramlarimiza dönelim
İsceli 2 hafta önce
Şimdi hastaneler nasıl acaba?
müjde manyagu 2 hafta önce
bizde kar yağarken manda ayranı içtik ama yollar yine acılmadı be ali demekki sarapta manda ayranıda bi ..ka yaramıyor
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136