banner16

banner15

banner153

Mısırlıoğlu: Nerede görülmüş teknik geziye cümbür cemaat gidildiği!

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu gündeme dair açıklamalarda bulunarak, “Allah aşkına nerede görülmüş Teknik geziye cümbür cemaat gidildiği. Bizim bildiğimiz Teknik geziye teknik adamlar gider. Bir komisyon oluşturursun, Teknik ekip belirlersin nereye gidilecekse bu ekip gider araştırır, inceler gelir raporunu sunar karar verirsiniz” dedi.

SİYASET 19.04.2022, 13:34 19.04.2022, 13:47
banner18

İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle;

"Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 18 Nisan 2022 tarihinde kahraman  Ütğm. Ömer Delibaş’ın şehit olduğu haberi bizleri derinden üzmüştür. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Irak’ın kuzeyindeki Metina- Zap ve Avaşin- Basyan bölgelerinde başlatılan Pençe Kilit operasyonunda kahraman Mehmetçiğimize başarılar diliyorum. Allah burunlarını kanatmadan kışlalarına dönmeyi nasip etsin.

“NEREDE GÖRÜLMÜŞ TEKNİK GEZİYE CÜMBÜR CEMAAT GİDİLDİĞİ”

Sayın Başkan TV kanalında açıklamaları sırasında Çevre Hizmetleri birliğinin iptal olan Teknik gezi konusuna değinmiş. Bu gezinin gündeme gelmesinden dolayı Muhalefet prim çıkarmaya çalışıyormuş. Millet açlık sınırının altında yaşam mücadelesi verirken sizin neyin kafasındasınız. Başkan beye gelmişlerde bu dönem geziye çıkılmadı efendim demişler. Başkan beyde  “haydi tatile arkadaşlar demiş” herhalde. Yok efendim Kasım ayında karar alınmış da, Sayın Zeybek zaten katılmayacakmış mışda.Geçin beyler geçin. Milletimize bu gezi gerçekleşseydi kaç para harcanacaktı onu anlatın. Bu olay gündeme gelmeseydi kaç kişi geziye gidecekti. Bu geziye harcanan para ile kaç evin mutfağında tencere kaynardı. Allah aşkına nerede görülmüş Teknik geziye cümbür cemaat gidildiği. Bizim bildiğimiz Teknik geziye teknik adamlar gider. Bir komisyon oluşturursun, Teknik ekip belirlersin nereye gidilecekse bu ekip gider araştırır, inceler gelir raporunu sunar karar verirsiniz.

“AFYON BATIDA OLMASINA RAĞMEN, DOĞU İLLERİNDEN BİLE ÇOK GERİDE”

Şu an ilimizde nitelikli ( proje) okullara komisyon kurup öğretmen ataması yapacaklar. Kriterleri ne, Liyakata bakacaklar mı? Biz İYİ Parti olarak Hak, hakkaniyet ve Adaletle uygulanması için takipte olacağız. Afyon Batıda olmasına rağmen, Doğu illerinden bile çok geride. Resmi olarak açıklamasalarda ilimizin 56 sırada olduğu iddia ediliyor. Vay halimize vay. Şehrimizin başarı çıtasını yukarıya kaydıracak bu okullara öğretmen ataması kriterlerini soracağız. Süreci çok yakından takip ediyoruz. Bu atamalar siyasilerin ya da tarikatların kontrolünde olmaması için mücadele içerisindeyiz. İlimizin başarısı için,öğretmenlerin hak, hakkaniyet ve adalet ölçülerinde kriterlere göre atanması gerekir. Hassasiyet gösterdiğimiz bu konuda hukuk yolu açık olmak üzere her türlü yakından takip edeceğimizi duyarlı Afyon Halkı ve Öğretmenlerimize buradan duyuruyoruz.  Bu konu ile ilgili her türlü sorununuzda Partimizin kapısı sizlere 7/24 açıktır. Başarı odaklı bu okullara ( Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Afyon Lisesi, Kamil Miras Anadolu Lisesi, Proje İmam Hatip Liseleri ) Ülkemizin geleceğinin yetiştirildiği okullar olup, boş kadrolar torpil veya tarikat erbabı insanlarla doldurulamaz. Aksi vatana ihanettir.

“ESNAFIMIZ MÜBAREK RAMAZAN AYINDA HURMA DAHİ SATAMADI”

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Sayın Zeybek bir gazetenin WEB TV kanalında yaklaşık bir buçuk saatlik bir söyleşi yaptı.  Sayın Zeybek bu güne kadar yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Sayın Başkana göre 81 il içeresin de Ramazan etkinliği yapan tek ilmişiz. Nasıl mutlu olduk anlatamam.  Başkan, ilimiz esnafı itibar etmedi diyor. Esnafımız kirasını ödeyemezken, elektrik, doğal gaz faturalarıyla boğuşurken senin istediğin parayı nasıl versin de gelip tezgâh açsın. Madem esnafa destek olacaksın ücret alma bütün esnafımız istifade etsin. Birde utanmadan, sıkılmadan esnafımıza zarar getirecek bir uygulama yapmadık diyorsunuz. Bu gün Ramazan ayının 18’i Sayın Başkan çık esnafımızı dolaş, esnaf ne durumda bir hatırını sor, sayenizde esnafımız mübarek Ramazan ayında Hurma dahi satamadı, siz neyin masalını anlatıyorsunuz. Yöresel ürünler adı altında buradaki esnaf ve sanatkârımıza zarar veriyorsunuz. Bizim bildiğimiz yöresel ürünler satışı üç beş gün olur. Siz burada kırk gün satış yaptırarak Ramazan ayını umutla bekleyen esnafımıza rant uğruna darbe vurdunuz. Başkan pandemi nedeniyle Belediye gelirleri yüzde elli azaldı diyor. Sizin gelirleriniz yüzde elli azaldı da esnafın gelirleri azalmadı mı? Herhalde Başkan belediyenin azalan gelirlerini bu tür organizasyonlarla kapatmaya çalışıyor.

“AKP’DE PROJE GANİ, İCRAAT YOK”

Programın moderatörü soruyor. Sayın Başkanım istihdam yaratacak projeleriniz var mı? Cevap; “Önceliğimiz istihdam değil hizmet ağırlıklı. Bu güne kadar kimse alt yapıya girmemiş” Pardon sizden önce on beş yıl bu şehri yöneten sizin partinizin belediye başkanları değil miydi. Şimdi birlikte hizmet ağırlıklı muhteşem projelere bakalım. Başkan beyin icraatlarını özetleyelim asansörleri sık sık arızalan üst geçit yaptılar. Daha ne istiyorsunuz. Bozuksa yürüyerek inip çıkın. BAĞ-KUR binasını yıktılar. Mekanik katlı oto park yapamıyorlar. Maliyetler çok yüksek. Başka bahara belki yapacaklar. Baharların başına taş düşmedi ya. AFRAY yapacaklar, ne aceleniz var, ne kadar sabırsızsınız. Allahın günümü bitti. Anıt parkı restore ettiler, anıt kafe yaptılar. Çay 4,5 lira. Yolun karşında içerseniz 3,5 lira. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Aşağıdakiler yukarıdakiler. 24 kilometre bisiklet yolu yaptılar. Sizin cebinizden yaptılar. Şimdi dubaları kaldırıp beton duba koyacaklar. Parası gene sizden çıkacak sakın üzülmeyin. Kentsel dönüşümü yapacaklardı. Muhalefet vatandaşın hakkını aradı, yangına körükle gitti. Küstüler yapmayacaklar artık. Muhalafet işin içine karışmasa ne güzel ata binip üsküdara geçeceklerdi. Altın tepsiyle sundular kabul etmediniz. İsmet attila kültür merkezi projesini iptal ettiler. Siyasi ömürleri yeterse bilim merkezi yapacaklar. Ne kadar cahilsiniz biraz bilim öğrenin. Kısacası Başkan beyin bu güne kadar söyledikleri, edeceğiz, yapacağız. Cek’ten çak’tan başka bir şey yok. Akp’de proje gani, icraat yok.

“HALA İŞÇİNİN ALIN TERİNİ VERMEDİNİZ”

Ramazan Bayramına neredeyse 10-12 gün kaldı. Hala işçisinin alın terinin karşılığını vermeyen, işi zora sokan ve sözleşme imzalamayan bir Belediye Başkanı. Onun gözünde hak arayan , hakkını isteyen fitneci, fesat insan. Elbet bir gün devran dönecek. Güneşin ışıkları Afyonkarahisar’ımızda da yakında doğacaktır. İlk seçimde ektiklerini biçecekler, halkımız onları layık oldukları şekilde uğurlayacaktır.

“MUHALEFET PARTİLERİNİ YOK SAYMAYIN”

Geçtiğimiz hafta basın toplantısında dile getirmiştim bir kez daha dile getirmekte fayda görüyorum. Kurtuluşumuzun 100’ncü yılı yaklaşırken muhalefet partileri yok sayılmaktadır. Zafer hepimizin, ülke hepimizin. Sevinçte de kederde de hep birlikte olmalıyız. Dosta güven düşmana korku salmalıyız. Bu şehri kurtaranlar, kanlarını akıtanlar sizin bizim hepimizin ataları.

“TOPLUMUN HER KESİMİ EKONOMİK KRİZDEN ETKİLENMEKTE”

Çiftçimiz artan girdi maliyetlerinden, esnafımız vatandaşın alım gücü düştüğü için satış yapamamaktan, emekli açlık sınırı altında ücret aldığı için yaşadığı hayat pahalılığından, işsizlerimiz ise iş bulamamaktan yakınıyor. Ekonomik krizden etkilenenlerin başında esnafımız gelmekte. Bir buçuk yılda iflas eden esnaf sayısı 135 bin sınırına dayandı. 2022 yılının ilk üç ayında iflas eden esnaf sayısı 30 bin sınırında. Mart ayında iflas eden esnaf sayısı bir önceki aya göre % 14 artmıştır. Çiftçilerimiz gübre, ilaç, mazot ve tohum zamları nedeniyle üretim yapamadıkları için kredi borçlarını ödeyemiyor. Bakım maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle dişi hayvanlar kesime gönderiliyor. Yemin kilosu neredeyse yedi lira, bir litre süt ise Beş lira. Besicimiz çarkı döndüremiyor. Vatandaşımız kuru ekmeğe muhtaç, beyler kuş sütü eksik iftar sofralarında.  Nasıl boğazınızdan geçiyor, nasıl vicdanınız sızlamıyor. Ayıptır, ayıp. Türkiye’de analar bu gün tencere kaynatamıyor, babalar eve ekmek götüremiyor, gençler kaçıp gidecek ülke arıyor. Yazık değil mi? Bu aziz millete varlık içinde yokluk yaşatmaya ne hakkınız var. Türkiye zengin bir ülke, Türkiye yoksulluğu değil zenginliği hak eden bir ülke. AKP sürekli bir dış güç hikâyesi yaratıyor; bir kavga çıkarıp sonra tekrar dost dedikleri ülkeler var. Sudi Arabistan, Mısır gibi ülkelerle sorun yaşayıp İsrail, Ermenistan gibi ülkelerle ilişki geliştirme düzeyine gelen AKP iktidarı kime karşı kim dış güç bunları hiç açıklamıyor. Tarımı dış güçler değil mevcut AKP iktidarı bitiriyor. AKP yanlış, plansız, öngörüsüz yönetimle oluşan sorunları başkasına atarak sorumluluktan kurtulma telaşı içindedir. Gençlerimiz iş bulamıyor. Gençlerimiz Anne babalarından harçlık almaya utanırken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemer – Kumluca Yolu Tüneli Açılış Töreni’ne video konferans ile bağlanarak yaptığı konuşmasında, “İsteyen herkesin çalışacak işi vardır” ifadelerini kullandı. Saray vatandaşa gözünü kapatmış başka mecralarda dolaşmaktadır.  Dört milyona yakın işsiz insan İŞKUR’a laf olsun diye mi başvurmuştur.  İlimizde istihdam edilecek 169 kişi için kaç bin vatandaşımız müracaat etti bir bakın. Kimi kandırıyorsunuz. Nerede iş var . Artık AKP liler dahi bu masallarınıza inanmıyor.

“RAMAZAN AYI DAYANIŞMA AYIDIR”

Türk ve Müslüman coğrafyasında Ramazan ayı birçok anlamının yanında birlik, dayanışma ve paylaşma ayıdır. Sahip olduklarımızı olmayanlarla paylaştığımızda; onların sofralarında berekete, kalplerinde huzura vesile olduğumuzu gördüğümüzde orucun ve Ramazanın anlamı daha da iyi anlaşılır. Bizlerde bu düşünceyle çorbada tuzumuz olsun diye bine yakın ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ayni ve nakdi yardımda bulunduk.  AKP iktidarının eseri olarak bu yıl geçtiğimiz yıllara göre ihtiyaç sahibi insanımız kat ve kat artmıştır. Geçtiğimiz yıl partimize Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere destek olan vatandaşlarımız bu gün yardım ister duruma düştüler. Bu görüntüler bizleri derinden üzmüştür.  Ramazan yardımlarını ulaşması konusunda destek olan herkesten Allah razı olsun. Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi gerçek mümin değildir.” diyen bir Peygamberin ümmetine ve İYİ’lere de bu yakışır. Kendimiz için istediğimizi başkaları için de istememiz, her zaman hakkın ve adaletin yanında olmamız, kavga ederek değil paylaşarak bir ve güçlü olunduğunu artık fark etmemiz gerekiyor. Paylaşmanın ve dayanışmanın artarak devam ettiği, hak ve adaletin yerini bulduğu, insanca ve eşit yaşayacağımız nice Ramazanlara.

“ULAN 2 KİLO ET KAÇ PARA BİLİYOR MUSUN SEN!”

AK Parti'ye yönelik eleştirileriyle zaman zaman gündem olan Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Arınç, hayat pahalılığı ve zamları küçümseyen AK Partili isimleri de eleştirerek, "Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? ,300 lira, kim verecek bu parayı. Ekonomide sıkıntılar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk Lirasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor ve enflasyon resmi rakamlarla yüzde altmışı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız” demiş. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın bu açıklamaları gerçeğin özetidir. Arınç AKP’nin becerisizliğinin bedelini sandıkta ödeyeceğini ifade etmiştir.

 “Millet bizi çağırıyor. Biz de, milletimizin bu kutlu çağrısına, daha çok çalışarak karşılık vereceğiz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Hazreti Ömer’in adaletini, hep hatırımızda tutacağız. Adil bir Türkiye için çalışacağız.

 Milletin sırtından, tüm keneleri söküp atacağız. Devletin kontrolünü, kişilere değil, yasalara, kanunlara ve kurallara bağlayacağız. Bu ülkede torpil devri, önceden hazırlanan listeler ve mülakatlar, artık son bulacak.Bu ülkenin aydınlık geleceğidir. 5 yıl önce çaktığımız o kıvılcım, bugün memleketin üzerine, güneş gibi doğuyor. İYİ Parti güneşi, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye ülküsüyle parlıyor. Allah’ın izniyle İYİ’ler iktidara yürüyor.

Yorumlar (3)
işçi hakkı 1 ay önce
afyon belediye başkanı belediyeye gelen para azaldı belediye otobüsleri zarar ediyor o nedenle işçilere fazla ödeme yapamıyoruz demiş. el insaf! türkiye'de borcu olmayan belediye yok gibi, üstelik kendisinin söylediğine göre afyon belediyesinin borcu yokmuş. ayrıca her il'de ve bazı ilçelerde belediye otobüs işletmeciliği yapıyor, bunu da kar amaçlı değil kamu hizmeti amaçlı yapıyor ve oralarda da zarar söz konusu. ezcümle; borçlu belediyeler işçilerini korumak için yüksek oranlı zam yaparken, madem borcunuz yok o zaman işçi'nin hakkını verin. belediye'ye para eksik geliyor diye, belediye otobüs işinden zarar ediyor diye bu eksikliği ve zararı gariban işçilerin maaşlarına az zam yaparak mı telafi ediyorsunuz? söylediklerinden bu anlaşılıyor. zaten 3 yıldan bu yana memlekete bir şey yapılmadı, en azından işçilerin hakkını verin.
Afyonlu 1 ay önce
Böyle saçma, gerçekten uzak işçiye zam yapmama bahanesi mi olur, Allah'tandır korkun. Belediyeye para az geliyorsa, belediye otobüsleri zarar ediyorsa bunda gariban işçilerin ne günahı var? Belediyecilik ellerine yüzlerine bulaşmış. Mahalle yolları bir kenarda dursun, kurtuluş caddesi, Mecidiye caddesi ve ambaryolu caddesinin asfaltları bile delik deşik, arabalar bu nedenle arızalanıyor.
Doğruyu Sever 1 ay önce
Her eleştiri yerli yerinde. Tebrik ediyorum
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136