banner16

banner15

banner153

Mısırlıoğlu: Belediye işçisinin alın terini verin!

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu partisinin basın toplantısında konuşarak, “Afyonkarahisar Belediyesi işçisinin alın terini verin!” dedi.

SİYASET 12.04.2022, 13:44
banner18

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle;

“BELEDİYE İŞÇİSİNİN ALIN TERİNİ VERİN!”

“Dün Afyon Basınına açıklama yapan Belediye İş Sendikası  Başkanı Yücel Şahin, Belediye Başkanı işçilerimize sıfır zam önerdi. Sözleşme imzalamıyor.Kadrolu işçilerimizin ikramiyeleri günü geçmesine rağmen ödenmemiştir.Üyelerimize işten çıkartma tehdidi ile baskılar yapılmaktadır.” demiş. Şaşırdık mı ? şaşırmadık.”

“Hak yemek: AKP zihniyeti, adaletsizlik AKP zihniyeti, yalan AKP zihniyeti, işçinin alınterinin karşılığını vermemek AKP zihniyeti. Elbet Güneş İYİ Parti iktidarında doğacaktır.”

“EVLERE ŞENLİK BİR MİLLETVEKİLİMİZ VAR”

“AKP Milletvekili Sayın Ali Özkaya sosyal medya hesabından vatandaşa çağrıda bulunmuş. Bir TV kanalını bahsederek” SAKIN HA…SEBZE NEYİM ALMAYIN ÇOK PAHALI. Afyon pazarı sudan ucuz demiş ve pazardan fotoğraf paylaşmış. Gerçekten pes. Milletle dalgamı geçiyorsunuz. Milletin aklıyla, sinirleriyle oynamayın. Siz önce toptancı haline gidin fiyatları öğrenin.Pazarda yenebilecek domates 20- 25 lira. Sayın Özkaya’nın paylaştığı fotoğraf karesi. Domates 5 lira seçme yok. Çünkü domatesler çürümüş seçemezsiniz. Vatandaşımıza layık gördüğünüz domatese bakın. Sayın Özkaya siz evinize bu domatesimi alıyorsunuz, sarayın mutfağında bu domatesimi kullanıyorsunuz. Biz size bu domatesten bir kasa gönderelim bakın eşiniz hanımefendinin size tepkisi ne olur. Siz o domatesi alın sirke yapın. Ayıp ayıp bu fotoğrafı koymak.”

“BAKKAL AMCAYI TÜKETTİNİZ, BİTİRDİNİZ, ÖLDÜRDÜNÜZ”

“AKP Bakkal esnafına destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza çek dağlıyor. Sayın Uluçay bakkallarımız için ne yapsak azdır demiş. Sayın Uluçay ortada bakkal mı bıraktınız. Üç harfli market zinciri AKP’nin sizin eseriniz. Zincir market tekelleri ülkenin dört bir yanını kanserli hücre gibi sarmış durumda. . AKP iktidarıyla organik ilişki  bu marketlerin büyümesini kolaylaştırdı. Bu marketler ayrıca seçim dönemlerinde de devreye sokulmuş, seçim dönemlerinde ‘sosyal yardımlar’ adı altında oy devşirmek amacıyla kullanılmıştır. Bu zincir marketlerle rekabet edemeyen bakkal esnafı yok olmuştur. Araştırın bakalım ülkemizde kaç bakkal kapandı, yok oldu.  Zincir marketlerin şube sayısı kaça çıktı. Şimdi çıkmış bakkalımız için ne yapsak azdır diyorsunuz. Daha ne yapacaksınız bakkal amcayı bitirdiniz, tükettiniz.”

“İFTAR ÇADIRLARININ GERÇEKTEN DE CILKI ÇIKMIŞTIR”

“Geçim sıkıntısı çeken halkın oluşturduğu kuyruklara bir yenisi daha eklendi. Ramazan ayı boyunca kurulmakta olan iftar çadırlarının gerçekten de cılkı çıkmıştır. İftar çadırlarının haline bakın neredeyse kilometrelerce kuyruk. İnsanlarımız iftarlarını açabilmek için saatlerce iftar çadırlarının önünde sırada bekliyorlar. Sizlere binlerce öğrencimizin evladımızın yaşadığı Erenler’ de iftar çadırını göstermek istiyorum. İftar çadırında uzayan kuyruğun hali. Yazık günah değil mi bu çocuklarımıza. Bu uzayan kuyruklar AKP nin uçurduğu Türkiye’nin fotoğrafı. Üniversite öğrencilerimiz karnını doyuramıyor. Ailelerin durumu malum çocuklarına para gönderemiyor. Bu gençlerimize maddi destek olunmalı. Üniversitede öğrenin gören öğrencinin barınma, beslenme sorunu olmamalıdır. Öğrencilerimiz tek öğünle günü geçirmeye çalışıyor. Bu gençlerimiz karnı tok ders çalışıyor olmalı. Akşam ne yiyeceğim diye düşünmemeli.”

“MEHMET ZEYBEK’İN SEÇİM VAATLERİNDEN GERÇEKLEŞEN YOK”

“Sayın Zeybek seçim döneminde pek çok vaatte bulundu. Mesela teleferik yapımı, raylı hat yapımı gibi. Ama bu güne kadar gerçekleşen yok. Bu ay başlayacağız olmadı öbür ay başlayacağız. Olmadı kırmızı kar yağsın o zaman başlarız. Allah’ın günü bitmedi ya. Daha olmadı gelecek dönem yapacağız diye sallarsınız. Yıl 2022 bu güne kadar ne yaptınız. Güya Ambaryolunda Pancar Kooperatif yanında ki konutlar yıkılıp oraya otopark yapılacaktı. Ne oldu? Bu şehrin otoparka ihtiyacı yok mu. Burada kamu yararı yokmuydu. Siz önce çıkıp bu seçim vaadinizi neden yapmadığınızı kamuoyuna anlatın. AKP de atmak kolay, iş yapmaya gelince bahane çok. Sizin işiniz gücünüz yandaşlarınıza rant sağlamak.”

“ETKİNLİKLER KONUSUNDA MUHALEFET DAHİL KİMSENİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ ALINMAMAKTADIR”

“Başkan Zeybek tarafından muhalefetin eleştirileri dikkate alınmamaktadır. Bir Belediye Başkanı seçildiği tarihten itibaren bu kentte yaşayan herkesin başkanı olmalıdır. 27 Ağustos 2022 Afyonkarahisar’ın kurtuluşunun Yüzüncü yılıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Bunu bütün şehir iktidarı, muhalefeti ile coşku ile kutlamalıyız. Ama ne yazık ki etkinlikler konusunda muhalefet dahil kimsenin görüş ve önerileri alınmamaktadır.  Bu güne kadar yüzüncü yıl hazırlıkları Belediye Meclisi gündemine alınmamış, buna tenezzül dahi edilmemiştir.”

“EVİNDEN ÇIKAMAYAN İNSANLARDAN İFTAR ÇADIRINA GELİP YEMEK ALMALARI İSTENMİŞ”

“Buradan halkımızın bazı taleplerini iletmek istiyorum.  Evinden çıkamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi insanlarımıza Ramazan ayı ile birlikte evlerine yemek gönderimi kesilmiş. Bu insanlarımızın iftar çadırlarına gelip yemek alması istenmiş. Bu insanlarımız zaten evinden çıkamıyor. Yemek alacak yakını olmayan insan nasıl gelip yemek alacak. Yazık günah değil mi. Buda sizin sosyal Belediyecilik anlayışınızın bir örneği.”

“KABRİSTANDAN ÇIKAN VATANDAŞLARIMIZ BU BÖLGEYE KAPALI DURAK İSTEMEKTEDİR”

“Bir başka hizmet anlayışınıza örnek:  Park Hayat Hastanesinden Alpaslan Türkeş Köprülü kavşağına kadar olan mesafeye, Belediye Meclisi Trafik Komisyonunda İYİ Parti Belediye Meclis üyelerimizce defalarca önerilmesine rağmen otobüs durağı konulmamıştır. Kabristandan çıkan vatandaşlarımız bu bölgeye kapalı durak istemektedir. İnsanımız yağmurda karda burada beklemektedir. Tabi bunu muhalefet öneriyor aman yapmayın.”

“BAŞKAN ZEYBEK BU SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ADIM ATMAMIŞTIR”

“Bizim tarihi mekânlarımızın, Camilerimizin, yatırlarımızın ve Afyon kalesinin bulunduğu bölgede Pazar günleri Çavuşbaş Pazarı kurulmaktadır. Bu bölgemiz turistlerin yoğun olarak geldiği bir bölgedir. Maalesef Pazar nedeniyle bu cadde trafiğe kapatılmaktadır. Eski Belediye Başkanımız döneminde Çavuşbaş pazarının taşınacağı Çavuşbaş halkına layık bir Pazarın yapılacağı söylenmesine rağmen Başkan Zeybek bu sorunun çözümü için adım atmamıştır. Buradaki vatandaşlarımız kışın karda yağmurda alışveriş yapmak zorunda kalmaktadır. Acilen nereye yapacaksanız yapın buraya bir kapalı Pazar yeri yapın. Hem vatandaşımız rahat etsin hem de bu çirkin görüntü ortadan kalksın.”

“BU HABERDE AKTARILANLAR DOĞRUYSA VAY HALİMİZE VAY”

“Sizlere son olarak bu gün ulusal bir gazetede yayınlanan haberi göstermek istiyorum. Haber gazetede birinci sayfadan manşetten verilmiştir. Bu haberin baş rol oyuncusu Belediye Başkanı Zeybek’in en kısa sürede gerekli açıklamayı yapmasını bekliyoruz. Eğer bu haberde aktarılanlar doğruysa vay halimize vay. Haber çok yeni bir haber olduğu için bu günkü basın toplantısında değerlendirme yapmayacağım. Elbette olay netleştikten sonra bizimde söyleyeceklerimiz olacaktır.”

Yorumlar (7)
yazık oldu memlekete 1 ay önce
afyon belediyesi yönetimi 4. yılı içinde bulunuyor, ama maalesef şimdiye kadar 4 proje dahi gerçekleştiremediği görülmüştür. türkiye'nin en pasif, vizyonsuz iş bilmez belediyesi olarak konuşuluyor. yanlış aday gösterilmesi nedeniyle yazık oldu memleketimize hem de çok yazık.
Doğrucu 1 ay önce
Afyon'un 5 yılı heba oldu.. Verilen sözler inkar edilir oldu..
Ekrem 1 ay önce
Belediye işçilerine basın yayın işçileri ve park bahçeler işçilerine ilgili başkan yardımcıları hemen toplamışlar ve tehditler başlamış,imzalarınızı geri almazsanız şimdi olmadada biraz zaman geçince hepiniz atılırsınız diye
her şeyin zamanı var 1 ay önce
hz ömer adaleti ile yönetiyoruz diyenler inşAllah tehdit ederek firavun gibi davranmazlar. eğer şimdi değilse bile zamanı gelince denilmişse şu unutulmamalıdır. zamanı gelince seçim de gelecek o tehdit edenler gideceklerini asla unutmasınlar. Allah her şeye kadir'dir. bir de cuma günleri ayet hadis paylaşıyorlar. Anlaşılan o paylaştıklarında samimi değiller, sadece gösterişten ibaretmiş. güçleri garibanlara mı yetiyor? inşAllah söylenenler doğru değildir.
Ayıp Zeybek Başkan Ayıp 1 ay önce
Belediye-İş mensubu işçiler olarak bizzat başkan yardımcısı Karakuş tarafından tehdit ediliyor. Müdürler, Karakuş’un talimatını işçilere iletip imzanızı geri çekmezseniz işten atacaklarını söylediler diyorlar. Buna dur diyecek biri yok mu? Zeybek başkan ve ekibi, memura Yapı Kredi Bankasından 9750 TL promosyon almış. İşçi ise bu ramazan ayında 4250ye talim edecek. Memur bu ayın 15inde en az 16bin tl para alacak. Ayıp değil midir? Yüntaş çalışanı bu Belediyeyi ayakta tutmaktadır! Zam vermiyorsunuz bari banka ile anlaşıp en az 5000 promosyon alamaz mıydınız? İşçiye zam vermeseniz bile en az 4250 tl maaş alacak, 5000 promosyon almak sizi de işçiyi de rahatlatırdı. Ama akıl hocaları başkan Zeybek’i bitirecek! Ak Partililerde maalesef sizlere oy vermeyecek!
Kaleli 1 ay önce
Başkanım bu çavuşbaş pazarı sorunu acele çözüme kavuşturulmalı.biz o muhitte ikamet ettiğimizden gelen turistlerin araçlarıyla oradan geçemeyip ne kadar zorluk çekiklerine şahit oluyoruz.önümüz yaz daha çok turist gelecek afyonumuz adına utanç duymayalım.bu pazarın olucak çeşmesi karşısındaki yere taşınması çok isabetli olacak.çobanın projesi de bu yöndeydi
Afyon temizlik 1 ay önce
Afyon belediyesi makine ikmalde ki temzilk işlerine acil bekleriz sayın Afyon postası sesimizi duyun ama gelemezsiniz adam dedi ya sokak röportajında birşeyler yayınlayanazsınoz diye bende diyorum gelemezsiniz diye
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 36 52
10. Kasımpaşa 37 50
11. Hatayspor 37 50
12. Sivasspor 36 48
13. Galatasaray 36 48
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 36 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 36 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Crystal Palace 36 45
13. Aston Villa 36 44
14. Newcastle 36 43
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136