banner16

banner15

MHP’li Semih Yalçın: Türk Milleti Afyon’da yırtıcı bir Bozkurt kesildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Afyonkarahisar’da konuştu. Yalçın: “Türk milletinin; hürriyet ve istiklali, bekası müstevlilerin tehdidine maruz kalınca nasıl yırtıcı bir bozkurt kesildiğinin şahidi, bu mübarek topraklardır”

SİYASET 05.09.2021, 11:43 05.09.2021, 15:33
MHP’li Semih Yalçın: Türk Milleti Afyon’da yırtıcı bir Bozkurt kesildi
banner18

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile "Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 - Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler" konseptiyle 9 ilde yapılacak olan bölge istişare toplantılarının ilki Afyonkarahisar’da gerçekleşti. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MYK Üyesi Kadir Şekerci, MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, MYK Üyesi Adem Yurdakul,  İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Yönetimi, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, Ülkü Ocakları İl Başkanı Timur Bayram, ilçe ocak başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardında toplantı başladı.

 “AFYON, TÜRK MİLLETİNİN NASIL YIRTICI BİR BOZKURT KESİLDİĞİNİN ŞAHİDİ TOPRAKLARDIR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Türk milletinin; hürriyet ve istiklali, bekası müstevlilerin tehdidine maruz kalınca nasıl yırtıcı bir bozkurt kesildiğinin şahidi, bu mübarek topraklardır" dedi.  Yalçın, "Büyük zaferin 99. yılını idrak ederken bu güzide ilimizde sizlerle bir araya gelmek, her açıdan büyük anlam ifade etmektedir. Millî Mücadele yıllarında önemli hadiselerin cereyan ettiği Afyonkarahisar, coğrafi konumundan ötürü bu dönemde kilit roller üstlenmiştir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi kazanıldıktan sonra, 1922 yılı Eylül’ünün ilk günü düşmana “İlk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” buyruğunu vererek Büyük Taarruz’u başlatan Atatürk, kendisi de İzmir’e ilerlerken buradan geçmiştir. Türk milletinin; hürriyet ve istiklali, bekası müstevlilerin tehdidine maruz kalınca nasıl yırtıcı bir bozkurt kesildiğinin şahidi, bu mübarek topraklardır. Bu şanlı toprakların mazide yaşananları anlatacak dili yoktur ama heybetli, azametli bir tabiatı vardır. Üstünde hayat sürenler de öyle bir varlık bilinci ve genetik hafızaya maliktir ki geçmişin ihtişam ve mefahiri nesilden nesle ibadet tadında aktarılmaktadır”

“MHP, MİLLİ İRADENİN İZDÜŞÜMÜDÜR“

Yalçın, “4 Eylül'de burada toplanmışken, enzar-ı âleme ilan etmek isteriz ki MHP; Afyonkarahisar’da, Dumlupınar’da, İzmir'de şahlanan millî iradenin siyasetteki izdüşümüdür.  Kahraman ecdadımızın varlık azminden aldığı ilham ve kuvvetle faaliyet gösteren MHP; devletimizin bekası, milletimizin bütünlüğü ve egemenlik haklarının siyasetteki güvencesidir. MHP; “devlet-i ebet müddet” düsturunun tecellilerini yaşamak ve yaşatmak için “millet-i ebet müddet” olmanın sırrına mazhar olanların ocağıdır. MHP; Türkiye’nin sonsuza kadar ayakta kalması ve günümüzün müstevli artıklarının siyaset meydanından temizlenmesi için mücadele etmektedir” 

EMPERYALİZMİN MAŞASI HDPKK'DIR “

“Emperyalizmin maşası olan iş birlikçi unsurların cirit attığı siyasi partilerden biri HDPKK’dır” diyen Yalçın, “Türk milletinin etle tırnak gibi ayrılması mümkün olmayan parçalarını birbirinden koparmaya cüret eden HDP, Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör örgütü olan PKK’nın siyasi kanadıdır ve bu işlevini de inkâr etmemektedir. “Türkiye partisi” olacağı zannıyla oy veren ama hüsrana uğrayan kendi tabanı da bu iğrenç partiden bizardır ve yakasını kurtarmak için çaba göstermektedir. Bu gerçeğin en çarpıcı delili, HDP binaları önünde her geçen gün artan evlat nöbetleridir. Bu nedenledir ki MHP uzun zaman bu ihanet kulübünün kapatılması için çaba göstermiş, sonunda Anayasa Mahkemesi de HDP için kapatma davası açmıştır”

“HDP'NİN YANCILARI, CHP-İP-SP PKK'NIN AKLANMASI İÇİN İŞBİRLİĞİ İÇİNE GİRMİŞLERDİR” 

Yalçın, “CHP ile İP ve SP gibi yancıları; gerek sosyal medyada gerekse TV ve gazetelerde; ellerinde binlerce sivil vatandaşımızın, yüzlerce asker ve polisimizin kanı bulunan PKK’nın siyasi acentesinin aklanması için iş birliği yarışına girmişlerdir. Hatta bazı CHP sözcüleri, HDP’yi kapatmanın Anayasa’ya aykırı olduğunu bile ileri sürerek ihanette bir üst seviyeye atlamışlardır. MHP ise sergilenen maskaralıkları büyük bir dikkat ve ibretle takip etmektedir. Bu toplantı vesilesiyle bir kez daha şu hususların altını çizmeyi bir görev addediyoruz. Anayasa Mahkemesi kapatma davasının milletimizin bekası bağlamında sonuçlandırmadığı takdirde HDP ile PKK arasındaki iltisağı onaylamış ve bölücülüğü resmen aklamış olacaktır. Anayasa Mahkemesi, HDPKK’yı temize çıkaran mahkeme olarak tarihe geçecektir. O zaman, HDP’nin bölücü bir parti, PKK’nın eli kanlı bir terör örgütü olduğu tezi savunulamayacaktır. PKK, fiilen meşru bir örgüt gibi algılanacaktır”

“MİLLETİMİZ İÇİN BEKA YOKSA, HUKUK ZATEN YOKTUR” 

“Hukuk; milletin birlik ve beraberliğinden, devletin bekasından üstün değildir” diyerek konuşmasına devam eden Yalçın, “Hukukun üstünlüğü; milletin birlik ve bütünlüğü; devletin bekası içindir. Milletimiz için beka yoksa hukuk zaten yoktur. Milletin hayati çıkarlarını ve egemenlik haklarını gözetmeyen hukuki karar ve içtihatlar; adaleti iğdiş etmekten, bölücülük ateşine odun atmaktan başka sonuç vermeyecektir. Hukuk millet için vardır ve mahkemeler Türk milleti adına karar verir. Türk milletinin birlik ve dirliği, devletimizin bekası aleyhine karar veren mahkeme, meşruiyetini yitirir. Bu noktada MHP; milletimizin birlik ve beraberliğine, egemenlik haklarına yönelen gerek siyasi, gerekse siyaset dışı her türlü tutum ve davranışın, her türlü girişimin, her türlü karar ve tasarrufun şiddetle karşısında duracaktır Ayrıca unutulmamalıdır ki terör belası Türkiye'yi 30-40 yıldır Kızılelma hedeflerinden alıkoymaktadır” 

“TÜRKİYE'NİN BÜYÜK KÜRESEL HEDEFLERİ VARDIR” 

Türkiye'nin, 21. yüzyıl ve sonrası için önünde çok büyük küresel hedefleri olduğunu söyleyen Yalçın, “Bu hedeflere ulaşmanın yolu, öncelikle terörü sonsuza kadar tarihe gömmekten ve terör üreten partileri kapatarak Türkiye'nin gündeminden çıkarmaktan geçmektedir. Yeri gelmişken bir hususu daha arz edeyim. Siz bakmayın Atatürk’ü paravan olarak kullanan ama PKK’ya koruyuculuk eden Marksistlerin ve bilhassa CHP sözcülerinin “Vatan, Millet, Sakarya” edebiyatlarına…  Bunlar, Atatürk’e sahip çıkar gibi görünseler de ne onun fikirlerini ne de vasiyetlerini benimserler. Müstevlilerin iş birlikçisi, teröristlerin hamisi, emperyalizmin taşeronu olmaktan çekinmezler. Ülkelerini fütursuzca kötüler, gammazlar, hatta küresel aktörlere yağcılık ederler. Amerikan başkanlarından Türk demokrasisine ayar vermesini isterler. Bu sözlerim sakın iddia olarak görülmesin”

“YANGINI ÇIKARANLAR İLE 'HELP TURKEY' NARALARI ATANLAR AYNI ÇEVRELERDİR” 

Antalya ve Muğla illerimiz başta olmak üzere birçok yerde teröristlerce çıkarılan yangınlar dolayısıyla "Help Turkey!" naraları atarak Türkiye’yi rezil etme yarışına girenler aynı çevreler olduğunu vurgulayan Yalçın, “Yangınlar yürekleri dağlayıp kimi canları bizden koparırken bunlar, bizi yabancılara gammazlamaya çalışmışlardır. Ülkemizin dört bir yanını ateşe verenlere karşı millî dayanışma sergilemek yerine, sanki yangınların müsebbibiymiş gibi pişkin ve utanmaz bir tavırla iktidara saldırmışlardır. Bunlarla da yetinmeyip AB üyesi bazı ülke politikacılarının husumet taşan ifadelerinden ilham almışlardır. Oysa dillerinden düşürmedikleri Kuva-yı Milliye ve Atatürk'ün badireli günlerde yegâne istinatgâhı doğrudan Türk milleti olmuştur. Bir kaos durumunda yardım istenecek, dayanılacak tek güç ve irade; milletin bizzat kendisidir. Marksistlerin yuvası, terör militanlarının hamisi işlevini üstlenen CHP ile hempalarının Türk milletine mensubiyet şuuru ve aidiyet hissi yok olmuştur. HDP’yi aklayıp masum göstermeye çalışan CHP ve öteki zillet sözcülerinin dilleri, evlatlarını bu kanlı terör acentesinin elinden kurtarmaya çalışan ailelerin göğe yükselen feryadı ve cesur protesto gösterileri karşısında lal olmaktadır. CHP ve yancıları, anaların babaların sesine kulaklarını tıkamıştır”

“ 21.YÜZYILDA 'BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE' ÜLKÜSÜNE İLERLİYORUZ”

 İş birlikçi partilerin ve bilumum yancıların ortak amacından da bahseden Yalçın, “21 yüzyılda Büyük ve Güçlü Türkiye” ülküsüne dev adımlarla ilerleyen Türkiye’ye ayak bağı olmak, serseri kaya gibi yoluna yuvarlanmaktır.  MHP; Türkiye’nin önünü kesmek isteyen haricî ve dâhilî planları boşa çıkarmak için belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda, “GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, HEDEF 2023” sloganıyla 2023 seçimleri ve sonrasına şimdiden hazırlanmaktadır. Bundan sonra 9 ilimizde düzenlenecek istişare toplantılarının gayesi, söz konusu slogan çerçevesindeki çalışmaları hızlandırmaktır. MHP’nin dinamik siyasi faaliyetlerinin 2023 hedefleri bağlamında hız kesmeden sürdürülebilmesi için, teşkilatlarımızın gereken çalışkanlık ve azmi izhar ederek camiamızın dinamizmine katkıda bulunacağına güvenimiz tamdır"

Yorumlar (0)
14°
kapalı
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Karagümrük 5 10
4. Fenerbahçe 4 10
5. Konyaspor 4 10
6. Altay 5 9
7. Galatasaray 4 8
8. Hatayspor 4 7
9. Kayserispor 4 7
10. Malatyaspor 5 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Kasımpaşa 4 5
13. Göztepe 5 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Ankaragücü 5 11
4. Tuzlaspor 4 10
5. Manisa FK 5 9
6. Erzurumspor 5 9
7. Kocaelispor 5 7
8. Boluspor 4 6
9. Samsunspor 4 6
10. Bandırmaspor 5 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Leeds United 5 3
17. Arsenal 4 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Cádiz 5 5
12. Osasuna 4 5
13. Rayo Vallecano 4 4
14. Villarreal 3 3
15. Levante 4 3
16. Espanyol 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0