banner16

banner182

banner183

banner15

banner153

MHP’li Mehmet Taytak’tan ‘darbe kalkışmasının siyasi ayağı MHP olacakmış’ açıklaması

MHP Afyonakrahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in MHPyi bölmek istediğini belirterek, “Genel Başkanımızın dimdik duruşu, mücadelesi sonunda MHP'yi o hanımefedniye vermedik. Verseydik 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe kalkışmasına hazırlık yapılacakmış. Hain darbe kalkışmasının siyasi ayağı MHP olacakmış.” Dedi

SİYASET 12.06.2022, 13:42
MHP’li Mehmet Taytak’tan ‘darbe kalkışmasının siyasi ayağı MHP olacakmış’ açıklaması
banner18

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlayan “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” programında konuşan MYK ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Altılı masanın altında FETÖ ve HDP-PKK-YPG vardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Adım Adım 2023, İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma Programı" 17 ilçe de 3 gün boyunca gerçekleşti. Toplantılara, MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyeleri Özgür Bayraktar ve Volkan Dudu, İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, ilçe başkanları, belediye başkanları, STK temsilcileri, Muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

128 MİLYAR DOLAR KONUSU

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, altılı masanın faaliyetleri ve terör örgütü FETÖ'yü değerlendirdi. Taytak, "Alimlerin sustuğu yerde zalimler konuşur. Burada algı operasyonlarında ifade ettiğimiz böyle şeyler yaşanıyor ki zaman zaman insanın inanası geliyor mesela bir şey yaptılar dediler ki 128 milyarda kayıp sanki bir gün tırlar yanaştı merkez dairesine ve bu parayı aldı götürdü. Onların attığı itiraflarından sonra bu konu toplumda aydınlığa kavuştu. Ama hala daha CHP ve İP bunu sorar hala da HDP bunu sorar demek ki bu algılarla insanlar yönlendiriliyor. İttifakın üyelerinden Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin Genel Başkanı. Atatürk'ün kurduğu bir CHP dışında, Atatürk düşmanı bir il başkanı ile birlikte milli meselelerin tamamına ters bakarak Atatürk'ü CHP'den atıp yeni bir yolla bunun yolunu AB normlarıyla götürmeye çalışıyorlar. Herkesin bildiği gibi tesadüfen gelmedi. CHP'de bir problem yaşandı. Ondan sonraki süreçte 'Ben aday değilim.' dedi. Yedi saat sonra önce genel başkan adıy oldu sonrada genel başkan oldu. O günden bugüne CHP'nin ne kadar kötü tipleri varsa hepsini birer ayıklatıp kendi etknik yapısına göre bir yapı kurdurdu. Kaç dönem seçim kaybetmesine rağmen duruyor ve durmayada devam edecek." dedi.

MHP'Yİ BÖLMEYE KALKTI

İYİ Parti Lideri Meral Akşener hakkında konuşan Taytak, " "İkinci şahıs Meral Akşener'dir. Babasından mason, kocasından mahocu, ağabeyiyle ülkücü. Tüm bunlar kendi ifadesidir. Böyle bir şahsiyettir. Önce DYP'den milletvekili oldu sonra İçişleri Bakanlığı aldı. Yine kendi ifadesiyle, 'Ben milletvekilliğimi böyle oldum ama bakanlığımla ilgili tavsiye edildim.' demiştir. O tavsiyeyi kimin ettiğinde 15 Temmuz sonrasında bir televizyon programında eski FETÖ'cü Nurettin Veren anlattı. FETÖ'nün çok kıymetli adamlarından yıllar sonra ayrılmış. Zaman zaman televizyon programları yaptı. Bir programda 'Hoca efendi bana talimat verdi. Ben götürüp teklif ettim.' dedi. Biz bunları önceden bilmiyorduk. 2004 yılı öncesi AK Parti'de Tayyip bey ile kurucu oldular. Hatta Afyon'a gelip toplantı yapacaklardı ama kendisinin isteklerini Tayyip bey karşılamayınca o ilişki bitti. 2004 yılında arkadaşlarımızın büyük ısrarı ve Genel Başkanımızın müsaadesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. O günden sonra siyasetini MHP'de sürdürdü. Daha sonra yıllarca Meclis Başkan Vekilliği yaptı. MHP'nin verebileceği en üst nokta oydu. İktidar ortağı değiliz iktidar değiliz. Basit bir olayı sebep yaparak aday edilmeyince karşımıza çıktı. MHP'de imza toplayarak partimizi ortasından böldü. Bunu Afyon'da da yaşadık. Öyle bir noktaya geldi ki aslan gibi kardeşlerimiz imza veriyor. Mahkemeler herşey bitince MHP'yi ellerinden kurtardık Allah'a çok şükür. Baktık ki Genel Başkanımızın dimdik duruşu, mücadelesi sonunda MHP'yi o hanımefedniye vermedik. Verseydik 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe kalkışmasına hazırlık yapılacakmış. Hain darbe kalkışmasının siyasi ayağı MHP olacakmış. İmzaların arkasını araştırdık. İmza veren şahısların ya gelini FETÖ'cü, ya oğlu FETÖ'cü, ya kızı FETÖ'cü. Ya ilçede ki Kaymakam FETÖ'cü ya vilayetin birindeki Vali FETÖ'cü çıktı. Bunlar öyle algı operasyonu yaptılar ki tüm bunlara rağmen şükürler olsun MHP onlardan kurtulmuş oldu. Partimiz mahkeme mahkeme gezdirdi." diye konuştu.

GÜLTEKİN UYSAL UMARIM DOĞRUYU BULUR

"Üçüncüsü Ahmet Davutoğlu'dur. AK Parti'nin yıldızlarından bir tanesiydi. Kendisi Büyük Orta Doğu Projesinin mimarlarındandır. Kendi durumu ortaya çıkınca Başbakanlıktan alındı. O gün dedi ki 'Ben ömrünün sonuna kadar AK Parti ve Tayyip Erdoğan'ın emrindeyim.' dedi. Şimdi küfür etme aşamasındadır. Ali Babacan'da aynısını yaptı. O da babasının yanında Amerika'da üniversite bitirmiş gelmiş ve Tayyip beye tavsiye edilmiş önemli bir bakanlık da yaptı yıllarca. Ondan sonraki dönemlerde de kendisi bakanlık yaptı üzerinde AK Part'de iken Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olabilmesi için CHP ile anlaşmış arkadaşlar. Bunlar hikâye değil hayal değil gerçekler hepiniz biliyorsunuz bu adamları. Hemşehrimiz Gültekin Uysal kaldı. Biz isterdik ki kendisi bu tarafta olsun bu şehrin evladıdır. Milliyetçi maneviyatçı vatan ve bayrak için canlı veren bir şehir Gültekin bey bu şehrin evladı. İnşallah birgün doğruyu bulur. Altılı masanın altında FETÖ ve HDP-PKK-YPG vardır." şeklinde konuştu.

İHANET ŞEBEKESİ BUNLAR

MYK Üyesi Özgür Bayraktar, "Bir eksiği ile bir araya gelen, birbirine benzemez 6’lılar büyük bir tantana ile kamuoyu karşısına çıktılar. Açıkladıkları güçlendirilmiş parlamenter sistem teklifi içinden bir pasaj okuyalım,; 'Herkesin kendi kimliğiyle ve kendisi olarak eşit şekilde toplumsal, kamusal ve siyasal yaşama katıldığı bir sistem inşa edilecek' miş. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları toplumsal, kurumsal ve siyasal hayata katılmakta iken bu ifade ile neyi saklamaya çalışıyorlar. PKK’nın bölücü taleplerini mi ifade ediyorlar. Bu çok açık. Bir eksiği ile bu altılı, iktidar olmak için ihanet şebekeleri ile dahi bir araya gelebilmekten bahsediyorlar. Bu altılı Türkiye’nin şartlarını bilmiyor, ama bu bilgisizliğe rağmen iktidara talip oluyorsa vay halimize. Eğer Türkiye’nin şartlarını biliyor ve buna rağmen bu ifadeleri kullanıyorsa, o zaman ihanet içerisindeler. Sayın Genel Başkanımız, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin MHP’nin teklifi ile getirilen Başkanlık sisteminde, yönetimin oluşmasında tek yetkili tam anlamıyla milletin bizzat kendisidir. Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de uyguladığı yönetim sistemi işte bu sistemdir. CHP kendi tarihinden bile bihaberdir. Şimdi bir eksiği ile bu altılı, vatandaşın bizzat idareyi seçme hakkını hukukunu alıp, kulislerin etkisindeki grup ağalarına vermek istiyorlar. MHP, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden kim olursa olsun onunla her alanda her türlü imkanla mücadele etmektedir. MHP Türkiye’nin geleceği ile milletin birlik ve beraberliği ile ilgili endişe ve çözümlerini her zeminde her yerde hiçbir şeyden çekinmeden milletimizle paylaşmaya devam edecektir. Türkiye büyüktür, güçlüdür, MHP sayesinde bu güne ve yarınlarına hakimdir" dedi.

PKK'YA TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMİYORLAR

MYK Üyesi Volkan Dudu, "Türkiyenin Dünya üzerinde küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlediği bu günlerde, gerek savunma sanayisindeki başarısı, gerek enerji ve doğalgaz keşifleri ile yanlızca bölgesinde değil tüm dünyada söz sahibi olan bir ülke haline gelmektedir. Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden uzaklaşan CHP Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan çıkmış, ülkemizin egemenlik haklarıyla çatışan bir hale gelmiştir. PKK’ya ve YPG’ye terör örgütü diyemeyen, Türkiye’ye karşı nerede bir cephe açılmışsa maalesef orada bulunan bir parti haline dönüşmüştür. 6’lı masada bir araya gelen bu ittifak, HDP ile helalleşmiş Terörle mücadeleye hayır demiştir. Aynı ittifak FETÖ ile helalleşmiş , 15 Temmuza tiyatro demiştir.Aynı ittifak Demirtaş ve Kavala ile helalleşmiş, cezaevinden çıkarılmalarını istemiştir. Türkiye’yi dışardan yönetmeye ve yön vermeye çalışan, birbirlerine çalım atmak için fırsat kollayan, fikirsiz, hedefsiz bu zihniyete ülkemize teslim etmeyeceğiz. İnanıyoruz ki cumhur ittfakı ile ülkemizin geleceği aydınlıktır, aşılamayacak sorunumuz, çözülmeyecek problemimiz yoktur. Cumhur ittifakı olarak, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak olacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimine hazırlanmakta ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Adım adım 2023’e ulaşacağız, ilçe ilçe gezip insanlarımızla buluşacağız. Cumhur ittifakı olarak hep bir adım önde olacağız, hep daha ileriye bakacağız. Milliyetçi Hareket Partisinin kökü mazide, kökeni Türk kültüründe, ruhu ise tamamıyla Büyük Türk Milletindedir" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNDE CHP YOK

CHP’nin bulunduğu durumu anlatan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Bugünkü CHP, Atatürk ilkelerinden uzaklaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş ilkelerinden sapmıştır. Atatürk düşmanlarına dost olmuştur. Türk milletinin egemenlik haklarını yok sayanlarla iş birliğine girişmiştir. Başkent Ankara yerine meşruiyetini başka başkentlerde arar hale gelmiştir. Kısacası, bugünkü üst yönetiminin getirdiği noktada CHP, artık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP değildir. Yani CHP iktidar olursa, terörist Demirtaş ve Kavala serbest bırakılacak, kararnamelerle kamudan ihraç edilen tescilli FETÖ’cüler affedilecek, terörle mücadeleden vazgeçilecek, milletimizin refahı, huzur ve güvenliği, devletimizin bekası tehlikeye girecektir. İşte bu nedenlerle CHP’de hayır yoktur. Türkiye’nin geleceğinde CHP’nin yeri yoktur” diye konuştu.

Yorumlar (8)
AKkoyun Kasabı 2 hafta önce
ELİNDE KANIT YOK BELGE YOK YİNE BOŞ BOŞ KONUŞMUŞ. EKONOMİDEKİ BAŞARISIZLIĞI KONUŞACAĞINA ÇARE SUNACAKLARINA HALA SAÇMA SAPAN TEORİLER ÜRETİYORLAR.
TUNÇ TEKİN 2 hafta önce
Memleket yanıyor, mültecilerden hayat pahalılığına, terörden işsizliğe kadar bin tane sorun varken sizin derdiniz CHP ve İYİ Parti.15 Temmuz darbe girişimini araştıralım, denince niye red ediyorsunuz? Hiç utanmanız kalmamış. Sayın Taytak 2010'da kaset skandalı yüzünden istifa ettiniz, eğer kendine güveniyorsan istifa etmeyecektin. Demel ki o haltı işlediniz ve partiyi rezil ettiniz .Sen öyle bir adamsın ve bugün karşımıza çıkıp konuşacak cesarete sahipsin, pes vAllahi. Hadi oradan!
Afyonsporlu 2 hafta önce
Kardeş enflasyon %100'ün üzerinde mazot benzin 30 lira, 90 lira peynir sen hala ne anlatıyorsun? Kanun teklifin yok, bir tane afyon için hareketin yok, ekonomiyle ilgili bir tane lafın yok, göçmenlerle ilgili bir tane itirazın yok. Sen necisin kardeş?
Great 2 hafta önce
Tarih bilmezsiniz coğrafyadan bir habersiniz Jeopolitik stratejik bir habersiniz siyasette z beceriniz Her devirde dün kara dediğiniz her siyasi görüşten iktidar partisine yanaşıp sorumluluk almadan iktidara yakın olmanın bir yolunu bulursunuz geçmiş geleceği yazar CHP veya iyi parti iktidara gelse koşarak yanında yer alırsınız. Cumhuriyet Tarihinde ilk kez Yunanistan bize kafa tutuyor burnunuzun dibindeki bize ait adalar gitti. BOPÇU başkanı olacağını sanan yüzünden Kuzeyimiz de illegal bir devlet kuruldu Denktaş'ı sattınız Kıbrıs'ta büyük jayibimiz var. Amerika burnunuzun dibine usler kurdu Yunanistan'ı korumak için Doğu Akdeniz gazı Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidecek. S400 yuzundenF35 projesinden çıktık milyar dolara Amerika çöktü. Çin Avrupa'nın kargo limanı oldu. Tarım ve hayvancılık bitirdiniz çoğu Afyonlu memletinde yetişen kirazi bile alamıyor. Bir karpuz yüz TL ülke çapulcu dolu bu gün dört şehit verdik toprağa Arap piçleri nargile içsin bedava doktora gitsin diye bir de onlara ev yapivercez şehitlerimizin hediyesi topraklarımız yabancılara satılıyor türk vatandaşlığını kazanmak salataliktan ucuz Kardeşim Esad oldu katil Esad o bile kafa tutuyor siz de beka beka siz gidin ülke selametle yaşar gariban vatandaşa hamaset yapmayın biz sizi iyi biliyoruz . Çevresindeki beceriksiz ekip olarak surekli Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veriyorsunuz onun da tek başına ancak bu kadar yapabiliyor
kenan öztürker 2 hafta önce
mhp barajı geçemez bu kafayla...oylar ümit özdağ a
Cihan 2 hafta önce
Bırakın boş konuşmayın bir projeniz yok bir çaren yok Afyon'a gelip gelip hamaset yapıyorsunuz Dünyada 208 Ülke var ve Antigua , Dominik ten sonra bir daire parasına bütün bir ailesine en ucuz vatandaşlık verilen üçüncü ülke Türkiye sayenizde Çanakkale çoktan geçildi adaları Yunanlılar silahlandiıriyior
şimdi mi gördünüz on sekiz kayalık gitti Fetocular 2015 seçimlerinde MHP ye oy verdiler çünkü AKP ile araları bozuldu o zamanlar iyi miydiler bir zamanlar Merak Akşener in arkasında çoğunuz poz veriyordunuz . Yarın arşivden çıkarsa belki yüzünüz kızarır .her yerde yolsuzluk kol geziyor Dünyanı en çok pancar fındık zeytinyağı kiraz karpuz buğdayı ve un üreten ülkesinde vatandaşın alım alım gücü düşmüş alamıyor ilk seçimde sandığa gömülecek siniz tabaka partisi ama siz emekli maaşı ile yaşar her devirde olduğu gibi kenardan maç yönetip şimdi kizdiginiz CHP ye beka sorunu var diye yancı olursunuz çünkü MHP gecmisinde de yancı olmadığı iktidar partisi kalmadi Araplar ihvancilarne zamandan beri kardesimuz ne olacak bu sığınmacılar ülkenin demografik yapısı bozuluyor 20 yıl sonra Suriyeli veya Arap bur cumhurbaskani ve yanlarında çalışan Kendi ülkesinde sığınmacı gibi Türkler olacak aklınızi başınıza alın ve özümüze dönün
ayarsız 2 hafta önce
Sallama taktak genel başkanının kendine hayrı kalmamış halaaa daha koltuğa yapışmış bırakmıyor.Sizde kaybedeceğinizi anladınız sağa sola çamur atıyorsunuz.
Metehan 2 hafta önce
Hadi diyelim Feto cu Aksener Şuan hükumet çoğunluğu sizde şakk diyee istediğinizi RED ediyorsunuz
PKK li Demirbaş i Ne güzel Kodese gönderdiniz.
Buyurun Akseneri de gönderin. SIZI KIM TUTUYOR. Sanki MHP içinde Feto cu yok hala ,o listeleri Bahçeli bilmiyormu neden araştırılmasını RED edildi.
Ama şunu net biliyorum...Ocak -Şubat Tayyip 3.donem kuralindan aday olamayacağını açıklayıp Hulusi Akari Aday yapıp Cb olacak ,ISte o zaman Feto temizliği nasıl olacak göreceğiz.
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136