banner16

banner15

Kılıçdaroğlu çeşme açarken bin günde 1000 gölet yapıyorduk

AK Parti’nin Şuhut Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “Bu toprakların evladı burada yetişmiş Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 1000 günde 1000 gölet yaptı. Sadece ilimize onlarca baraj ve köprüler yaptı. İstanbul’un su sorununu çözdü. Bir yanda Cumhurbaşkanımız ve mesai arkadaşı Veysel Eroğlu, diğer yanda ise çeşme açıp gündem olan Kemal Kılıçdaroğlu”dedi

SİYASET 10.10.2020, 18:17 10.10.2020, 18:21
Kılıçdaroğlu çeşme açarken bin günde 1000 gölet yapıyorduk
banner18

AK Parti Şuhut 6. Olağan Gençlik Kolları kongresi büyük bir coşku ile gerçekleşti. Pandemi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında yapılan kongrede mevcut Başkan Batuhan Kebeli güven tazeledi. Kongreye Genel Merkez İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ile birlikte çok sayıda partili katıldı. 

“Genci olmayan bir toplumun geleceği olmaz”

Kongrede ilk konuşmayı Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt yaptı. Bozkurt yaptığı konuşmada "Tüm misafirlerimize öncelikle hoşgeldiniz diyorum. Gençler bizim her şeyimiz. Gençlerin dinamizmi sayesinde bizde dinamik kalıyoruz. Genci olmayan bir toplumun geleceğinde olmadığını belirterek Güven tazeleyerek yeniden seçilen Batuhan Kebeli ve yönetimini yürekten tebrik ediyorum" dedi.

“Gençlerimize inancım ve güvencim tamdır”

AK Parti İlçe Başkanı Ali Diren de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Gençsin önce yürü inandığın yoldan yürü sloganıyla çıkılan bu yolda tüm AK gönüllüsü genç kardeşlerimize başarılar diliyorum. Gençler bu memleketin geleceği, geleceğin ise teminatıdır. Şartlar ne olursa olsun her koşulda bıkmadan yorulmadan şevkle bu partiye hizmet eden, partimizin dinamizmi olan gerektiğinde mutfağında bulunan gerektiğinde sokaklarda kapı kapı broşür dağıtan gerektiğinde ise azmi ile yol gösterici olan siz değerli gençlerimize şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum. Her açığı gocunmadan dolduran kendini teşkilatına adamış geleceğin mihenk taşları olacak 2023 - 2053 ve 2071 hedeflerinde başrol oynayacak geleceğimizin teminatı gençlerimize inancım ve güvenim tamdır. Bizle yol yürümeye devam edecek olan aldığı bayrağı nasıl yukarıya taşırım telaşında olan çalışkan özverili, memleket sevdası ile yanıp tutuşan işini aşk ile yapan değerli Başkanımız Batuhan Kebeli ve yönetimine sizlerin huzurunda teşekkür eder ve yeni döneminde başarılar dilerim. Biz her zaman yanında olacağız. 

“2023 seçimlerinde büyük bir zafer kazanacağız”

Diren’in ardından söz alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da konuşmasında, “AK Parti gençliğinin misyonu ve hayalleri Halep’ten Myanmar’a kadar uzanmış vaziyettedir. İçinde bulunduğumuz bölgesel ve küresel rekabette en büyük avantajımız gençlerimizdir. 2023 - 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak olan gençlerdir. İnşallah gözlerimiz arkada kalmayacak. Bugün gençliğinde gençlik kollarından başlayıp Cumhurbaşkanlığı yapan bir liderin partisinde siyaset yapıyoruz. Bizler de her zaman Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamette olacağız. Gençlerimiz yüklendiği sorumluluğun farkında olacak ve inşallah 2023 seçimlerinde büyük bir zafer kazanacağız. 2023 seçimlerine en güçlü destek yine gençlerden gelecek. Var gücümüzle çalışmalarımızı başlatacağız. Gençlik Kolları Başkanımız Batuhan Kebeli’ye teşekkür ediyorum hepinizi Allah'a emanet ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

“Çeşme açan Kılıçdaroğlu ile 1000 günde 1000 gölet yapanın kıyasını millete bırakıyorum”

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “Türkiye’de şu anda yüzde 40’ı geçkin vaziyette genç nüfus var. Gençlerimiz AK Parti’yi ciddi anlamda destekliyor. Gençler şunu unutmayın; Bundan 100 sene önce işte burada 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gecede Kocatepe’den Şuhut ovasından Afyonkarahisar’a kadar karşımızda düşmanlarımız vardı. Bu düşmanlar bugün yine 100 yıl sonra karşı karşıya geldiğimiz Yunanlılar, Fransızlardı. Aradan 100 Yıl geçmiş hala karşımızda Yunan var hala karşımızda Fransızlar, İtalyanlar var. Demek ki 100 Yıl geçmesine rağmen onların kendi projeleri bitmemiş. Bizim de elhamdülillah bu projeye karşı dik duran bir liderimiz var. Bu toprakların evladı burada yetişmiş Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 1000 günde 1000 gölet yaptı. Sadece ilimize onlarca baraj ve köprüler yaptı. İstanbul’un su sorununu çözdü. Bir yanda Cumhurbaşkanımız ve mesai arkadaşı Veysel Eroğlu, diğer yanda ise çeşme açıp gündem olan Kemal Kılıçdaroğlu. Arasındaki dağlar kadar farkı milletimizin takdirine bırakıyoruz” dedi.

“Gençler varsa bir hareketin yarını var”

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da “Maşallah İlçe Başkanımız Ali kardeşim yatırımları öyle bir anlattı ki; hizmet yapılınca konuşulur. Yapmasanız konuşamazsınız. İşi yaptık ki konuşuyor. AK Parti bunları yaptı ki anlatabiliyoruz. Tabii Şuhut bereketli bir ova. Yetiştirdiği insan kaynağı açısından da çok bereketli. AK Parti döneminde başta Sayın bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu Şuhut’un evladı. Türkiye’mizde dünyada su konusunda söz sahibi insanlardan birisi. Ondan sonra yine Şuhutlu şu anda İl Genel Meclisi Başkanımız önceki Belediye Başkanımız Burhanettin Bey. Yeni İl Başkanımız Hüseyin kardeşimiz Şuhutlu. Allah hayırlı mübarek etsin diyoruz. Tabii Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu bir Belediye Başkanı, İnşaat Mühendisi bir İlçe Başkanı. Bu kadar büyük bir ekip bu kadar yetenekli bir kitle bu hizmetleri yapacak şükürler olsun. Şuhut da karşılığını her bir seçimde fazlasıyla verdi, vermeye de devam ediyor. Gençler varsa bir hareketin yarını var, bir davanın yarını var, bir partinin yarını var. Bir ülkenin yarını var. Gençlik yoksa hiçbir şey yok. Bizim partimiz Cumhurbaşkanımız eski Gençlik Kolları Başkanı. Bugün Genel Merkezde benim bildiğim 4 Genel Başkan Yardımcımız eski Gençlik Kolları başkanlığı yapmış arkadaşlarımızdır. Milletvekillerimizin çok önemli bir kısmı Gençlik Kollarında çalışmış insanlar. Bizler de Refah döneminde çalıştık, Fazilet döneminde çalıştık. Dün gençken biz çalıştık bugünleri gördük, Allah’ın izniyle bugün sizleri görünce yarın da olacak olmaya devam edecek” diye konuştu. 

Şuhut’ta üye çalışması bekliyorum”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Şuhut 6. Olağan Gençlik Kolları Kongremiz Şuhut’umuza, Afyonumuza, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Ben hemşeriniz olarak bu toprakların evladı olarak başta Şuhut gençleri olmak üzere tüm Şuhutlu hemşehrilerimden ve kıymetli gençlerimizden en büyük desteği 2023 hedefleri için bekliyorum. AK Parti kurulduğundan beri Şuhut’umuz partimizi hep el üstünde tutmuş ve gereken desteği vermiştir. Tüm teşkilatımıza ve belediyemize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın bakanımıza ilçemize yaptığı yatırımlardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlçemize her konuda gece gündüz demeden destek olan her derdimizle dertlenen vekillerimize ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik içinde 2023 hedefleri doğrultusunda Şuhut ilçemizden azami gayret bekliyorum. Şuhut genç seçmen sayımız 5097’dir. Ancak bizim genç üye sayımız 317 olarak görünüyor. Cumhurbaşkanımızın 3 Kasım 2020 de üye sayımızı açıklayacağı toplantıya kadar sizlerden üye seferberliği başlatmanızı ve bizleri mahcup etmemenizi istiyorum. Hemşeriniz evladınız olarak her zaman Şuhut’un emrinde hizmetinde olacağım. Dua ve desteklerinizi bekliyor kongremizin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allaha emanet olun.

“İktidar partisinde genç olmak zordur”

Son konuşmayı ise AK Parti Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi yaptı. Çelebi konuşmasında, “Ben kongreleri bir aile toplantısı olarak görüyorum. Burada kıymetli genç kardeşlerimizin yanında değerli büyüklerimiz de var. Partimize bugüne kadar hizmet etmiş kıymetli büyüklerimiz ablalarımız abilerimiz var. Fakat bu kongrede ben genç kardeşlerimizle hasbihal etmek istiyorum. Şubat ayında ilçe başkanımızın kongresini yapmıştık. Pandemi süreci girmeden ilk kongrelerimizdendi. Orada sizlerle muhabbet etmiştik. Bugün de genç kardeşlerimiz ile burada birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu sizlere ifade etmek istiyorum. Evet kıymetli genç kardeşlerim 2001’de ‘hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak’ diye yola çıkan bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz. Öyle bir lider ki 16-17 yaşlarında bir partinin gençlik kollarında siyasete başlayan ve İlçe Gençlik Kolları, İl Gençlik Kolları siyasetini yapan ve bugün o günlerde hatırlayın ‘muhtar bile olamaz’ denilen fakat bugün sadece Türkiye’nin Cumhurbaşkanı değil bütün mazlumların mağdurların hamisi haline gelmiş bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz. Eskiden gençlik denildiği zaman şunu bilmiyorlardı; Gençlerin olmadığı hiçbir hareket ilelebet devam etmeyecekti. Gençlerin azmini heyecanını, hep kendi menfaatleri ve çıkarları uğruna kavgayla geçirdiler. 1960’da bunu yaptılar, 1970’te bunu yaptılar, 1980’de bunu yaptılar. Evet belki biz de hatırlamıyoruz fakat burada bizden büyük abilerimiz var. 12 Eylül’de kardeş kardeşi vurdu. Birisi sağcı, birisi solcu diye vuruldular. Onlardan arkasındaki o karanlık yapılar sadece kendi menfaatlerinin derdindeydi. Onlar için bir sağdan bir soldan ölmüş fark etmiyordu. 2001’de biri çıktı ve dedi ki ‘artık bu ülkede bu ülkenin çocuklarının dediği olacak.’ Statükoya, bürokratik oligarşiye ve karanlık güçlere bundan sonra fırsat yok, geçit yok’ dedi.  20 yıldır 18 yıllık iktidarımızda millet ne dediyse onu yaptı. Tabi değerli genç kardeşlerim iktidar partisinde genç olmak zordur. Sorumluluğunuz yaşınızdan daha büyük. Sizlerden hep isteğimiz o sorumluluğu kaldırmanız ve yüklemeniz” ifadelerine yer verdi. 

Kongrede mevcut Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Kebeli güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Yorumlar (0)
16°
açık
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30