banner16

banner182

banner183

banner15

banner153

İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan belediyeye yağış göndermesi

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı, son yağan yağmurların ardından Afyonkarahisar Belediyesi’nin sınıfta kaldığını belirterek, “Yıllardır yaptıkları hizmetlerle, alt yapı ve üst yapı ve alt geçitlerle övünen Afyon Belediyesinin başarısını son yağan yağmurlarda gördük. Afyon’un bütün caddeleri göle döndü. Plansız, programsız yaptığınız her şey dökülüyor”

SİYASET 21.06.2022, 18:38
İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan belediyeye yağış göndermesi
banner18

Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

SEL FELAKETİ…

Geçtiğimiz Hafta perşembe günü Karaagaç köyümüzde, Cumartesi günü Çalışlar köyümüzde sel felaketi yaşandı. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.İlçe Başkanımız Necmi Özsarı nezaretinde ilçe yönetimi olarak Çalışlar Köyü Muhtarı ve köylülerden oluşan bir grupla köy muhtarlık binasında Cumartesi günü meydana gelen ve ciddi zarar ve ziyana yol açan sel felaketi üzerine istişare toplantısı yapıldı.Yapılan istişare toplantısında köy muhtarı ve köylüler ikindi vakti sağanak şeklinde çok hızlı bir yağmur yağdığını ve yağan yağmurun üç farklı bölgeden sel felaketine dönüştüğünü sel baskını sonrası tarım alanlarının ve yerleşim bölgesinin ciddi oranda zarar gördüğünü söylediler. Her yıl benzer sel durumlarının olduğunu. Yetkililerin yapılan çalışmalar sonrası gölet kanal ve baraj yapılarak bu durumun düzeltilebileceği ve bunun için bazı planlamalar yapıldığı ancak bunların hiç birinin hayata geçirilmediği söylendi.

VEYSEL EROĞLU SÖZ VERMİŞ AMA ADIM ATILMAMIŞ

Geçmiş dönemde Sayın Veysel Eroğlu’nun bu hususta köylüye baraj yapılacağına dair defalarca söz verildiği toplantıda hazır bulunan eski muhtarlarda dahil vatandaşlarımız dile getirdiler. Özellikle Giresunlar şehitliğinden başlayarak köy meydanına gelen alan olmak üzere Akbel mevkiinden gelen bölgede yoğun yağışların olduğu dönemlerde köylünün mağdur olduğunun ve defalarca yetkililere bu hususta müraccat edilmesine rağmen somut adım atılmamasından köylünün geneli şikâyetçi.

SEL NASIL YAŞANDI?

Bir köylümüz yağış yarım saat önce olsaydı tarlalarda çalışan insanların birçoğunun sele kapılarak can kaybının yaşanacağını ‘’Ben bir büzün önünde 4-5 çocuğun oyun oynadıklarını gördüm, sel bir anda geldi ve aklıma ilk o çocuklar geldi Allah tan o çocuklar eve gelmiş’’ sözleriyle dile getirdi. Köylü ve muhtar tarım sezonunda turşuda kullanılmak amaçlı salatalık ürünü ektiğini ve sadece tarlaya ekilen tohumun tahmini 4. milyon tutarında bir tohum maliyetinin olduğunu beyan ettiler.Köylü ve köy muhtarı bu yıl tahmini 3.bin ton salatalık ürününü tahmini 6-7 TL satış fiyatından 18-20 milyon bir hasat geliri hedeflediğini ve bu ürünün çoğunluğunu bu sel baskını sonrası kaybettiklerini söyledi.Tarlalarda bulunan damlama ve yağmurlama sulama sistemlerinin çok ciddi oranda zarar gördüğünü ve bir kısmının da sel suları ile gittiğini ifade ettiler.

6 HANE CİDDİ HASAR ALDI

Sel baskını sonrası köyde 6 hanenin çok ciddi anlamda zarar gördüğünü evlerde bulunan iaşe ve hayvan yemlerinin telef olduğunu. Bir küçük baş ahırının damının çökmesi sonrası 50 küçük baş hayvanın telef olduğunu söylediler.Resmi kurumlardan zarar tespiti amacıyla memur nezlinde tespitlerin yapıldığını, ancak ilimiz protokolünün olaydan çok sonra gelmesinden dolayı kırdın olduklarını beyan ettiler.Vatandaşlarımız; ciddi önlem çalışması olarak 3 yıl önce kanal yapılması doğrultusunda proje başlatılmış olduğunu ancak şuana kadar herhangi bir ilerleme olmadığı dile getirdi.

30 YIL ÖNCE BENZERİ OLMUŞ

Hemşerilerimiz,30 yıl önce benzer bir durumun meydana geldiği ve o gün bu gün dür defalarca yetkililere müracaat edildiği farklı vaadlerde bulunulmasına rağmen tedbir alınmadığını belirtti. Yetkililerin yaptığı çalışmalar sonrası yakınlarda Karaağaç köyümüzde meydana gelen taşkın sonrası yetkililerin Karaağaç köyünde %30 hasar tespit oranı belirlediği Çalışlar köyümüzün rapor sunucunun ise %80 olduğu Köy Muhtarımız tarafından beyan edildi.Köylümüz 2.milyon tutarında tohum ektiren gıda firmasının 6 saatte İzmir den köye ekip göndermesine karşılık o gün ilimizden bir yetkilinin kendilerine gelmemesinden dolayı kırgınlık duyduklarını dile getirdiler.

AFYON’DA EKMEĞE ZAM KAPIDA

Hafta sonu güzel bir haber varmı diye gazetelere baktım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de ekmeğe zam gelmiş, ekmek 5 lira olmuş. Ülkenin her yerinden ekmeğe zam haberleri birer birer geliyor. Fırıncılara kızamayız un pahalı, uncuya kızamayız buğday pahalı, buğdaycıya kızamayız mazot pahalı. İktidar suç bizde değil dediğine göre, en iyisi biz ekmek yediğimiz için kendimize kızalım. Afyonkarahisarımızda ekmeğe zam kapıda. Ev ekmeği 18 lira ile 20 lira arasında.

EMEKLİ PERİŞAN

Emeklimiz perişan 2 bin 5OO lira emekli maaşını alabilmek için saatlerce Bankamatik önünde bekliyor. Allah aşkına bir emeklimiz evine kaç lira ile dönüyor, bir sorun bakalım. 15 gün sonra Kurban Bayramı. Vereceğiniz 1100 lira emekli ikramiyesi ile emeklimiz bırakın kurban bayramında kurban kesmeyi çocuklarına, torunlarına nasıl harçlık verebilirim in hesabına başladılar. Bu sadaka gibi verdiğiniz emekli ikramiyesi ile emeklimiz şeker mi, kolonyamı, tatlımı alır, çocuklara harçlık mı verir hesap yapın beyler.

YUMURTA SEKTÖRÜ SIKINTIDA

Zor günler geçiren yumurta sektörü, kayıt dışı tavukçuluğun yarattığı haksız rekabet ve maliyetin altındaki satışlar nedeniyle ekonomik kriz tehdidi altında. Ekonomik sıkıntılar içinde üretimini sürdürmeye çalışan yumurta üreticileri, bir yandan da kayıt dışı tavukçuluğun yarattığı haksız rekabet ile boğuşuyor. Hayvan ürün maliyetlerinin yüksek olması ve tüketicinin alım gücünün düşüklüğü, hayvansal ürün tüketimini kısıtlamaktadır. Yumurta sektörü yaklaşık 4 milyar TL ciroya sahip. 100 bin kişiye doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Irak’a yumurta ihracatının mümkün olduğu dönemde altın günlerini yaşayan Afyon’daki yumurta üreticileri, bugün iflasın eşiğinde. Çok yakında sektör bir kaç holdingin eline kalır. Binlerce insanın ekmek yediği yerler yok pahasına kapanır.

BASIN SUSTURULMAK İSTENİYOR

“Çözüm bekleyen, onlarca farklı sorunumuz var. Ama nedense, bu sorunların hiçbiri iktidarın gündemine giremiyor. Nitekim, iktidara göre en önemli sorunumuz neymiş, biliyor musunuz? İnternette yayın yapan haber siteleri. Hiç utanmadan, zerre sıkılmadan, meclise, sosyal medya kanun teklifi getirdiler. Beğenmedikleri her şeyi, suç haline getirmeye, yasaklamaya ve ortadan kaldırmaya bayılan Ak Parti iktidarı; şimdi de, sosyal medyanın, ölüm fermanı sayılabilecek, yeni bir kanun teklifiyle karşımıza çıktı. Basın susturulmak, halk susturulmak istenmektedir.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞARISIZLIĞIN BAŞ SORUMLUSUDUR

Eğitim seviyemiz yerlerde sürünmeye devam ediyor. Başarısızlığı sadece kırsal nüfusumuzun fazla olmasına bağlayan zihniyet oldukça eğitimde üst sıralara çıkmamız hayaldir. Yorulmuş, yıpranmış ömrünü tamamlamış bir İl Milli Eğitim müdürü eğitimdeki başarısızlığımızın baş sorumlusudur.Hafta sonu 147 bin yavrumuz ve On bin Öğretmenimiz tatile çıktı. Tabi adı tatil. Öğretmenlerimiz ekonomik sorunlarla boğuşurken öğrencilerimiz yarınların endişesiyle bu yaşlarında kara kara düşünürken ne tatil ama.

EĞİTİMDEKİ REZALET

Eğitimdeki son rezalet 2021-2022 Eğitim öğretim yılının kapanış merasiminde ilimizde yaşandı.

İlimiz protokolünün katıldığı törenler tam bir rezalete dönüştü. Hoca Ahmet Yesevi ilk okulunda okulun son günü yaşanan rezaletin fotografı. Belediye protokolün güneşten korunması için çadır kurmuş. Dünyanın en kıymetli varlıkları çocuklarımızı 3 saatten fazla ayakta protokolü bekletip Güneşten yağmurdan korumak için hiç bir tedbir alınmamıştır. Bu fotoğraf Eğitimin neden başarısız olduğunun ispatıdır. Çocuklarımızdan okul sevgisini yok ettiniz. Çocuklarımız bir an önce okuldan kaçmak istiyor. Aman protokol güneş altında oturmasın. Çocuklar anne babalar ne olursa olsun.

EŞİT İMKAN VERİN

Buradan İl Milli Eğitim Müdürünü uyarıyoruz. Okullarımızın 2022-2023 eğitim-öğretim yılına hazır olması için yaz tatilinin iyi değerlendirilmesi, okulların ihtiyaçlarını tek tek tespit ederek, gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Eğitimin olmazsa olmazlarından birisi tüm çocukların eşit eğitim imkânından faydalanmasıdır. Bunun kısa vadesi, orta vadesi, uzun vadesi olmaz. Derhal eğitimde eşitlik sağlanmalıdır. Atanamayan tüm öğretmenler atanmalı, sözleşmeli kadrolu ayrımına son verilmelidir.

AFYON BELEDİYESİ’NİN BAŞARISINI SON YAĞAN YAĞMURLARDA GÖRDÜK

Yıllardır yaptıkları hizmetlerle, alt yapı ve üst yapı ve alt geçitlerle övünen Afyon Belediyesinin başarısını son yağan yağmurlarda gördük. Afyon’un bütün caddeleri göle döndü. Plansız, programsız yaptığınız her şey dökülüyor. Göz boyar gibi ölçüsüz yapılan asfaltların hali. Yazık günah değilmi harcanan milyarlara. Ehil olmayan idarecilerin halkımıza yaşattıkları işkenceye döndü. Doğal afet masalı ile kimseyi kandırmaya çalışmayın.

ESNAF İŞ MAKİNELERİNİ BEKLİYOR

Geçtiğimiz hafta yağan yağışlarla 2. Sanayi sitesi esnafı perişan oldu. İş yerleri sular altında kaldı. Sayın Vali incelemelerde bulundu. Yetkililere buradaki çalışmaları derhal abaşlatın ne kadar sürede yapılır diye sormuş. Efendim 15 gün içerisinde burada ki sorunu çözeriz demişler. Aradan neredeyse bir hafta geçmesine rağmen gelen giden yok. Esnaf dört gözle iş makinalarını bekliyor. Bir yağmurda bu işkence yaşanıyorsa Allah saklasın daha büyük felaketlerde neler yaşanır kim bilir. Ya adam gibi yapın yada seçimler gelmeden biz beceremiyoruz deyip itiraf edin çekin gidin.

BELEDİYE BİSİKLET YOLU YAPIYORUM DİYEREK MİLYARLARI ÇÖPE ATTI

Bisiklet yolu yapıyorum diyerek milyarları çöpe atan Afyon Belediyesi Nazmi Saatçi Mahallesinde iki yıl önce yapımına başlayan parkı kaderine terk etti. Mahalle sakinleri, defalarca parkın durumuna ilişkin belediyeye başvuru yaptıklarını, ancak herhangi bir çalışmanın yapılmadığını söylediler.

MUHTARLAR ZORDA

AKP Milletvekili Sayın Eroğlu yıllar sonra ilimizde Muhtarlar Derneği olduğunu hatırlamış. AKP Milletvekili Veysel Eroğlu dün Muhtarlar derneği ziyaretinde her zaman olduğu gibi gene döktürmüş. Veysel Hoca “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza büyük değer veriyor. Muhtarlarımıza her zaman destek olduk olamaya da devam edeceğiz” demiş. Sayın Eroğlu Muhtarlarımızın sana söyleyemediklerini sana ben söyleyeyim “Muhtarlarımız zor şartlar altında hem yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor, hem de hizmet etmeye. Muhtarlarımız köyü, mahallesi için cebinden para harcıyor. Öyle Muhtarlarımıza sizlerin yanındayız demekle bu iş olmuyor.

AFYONLU KAPASİTESİZ Mİ?

İlimiz Milletvekili ve uzun yıllar bakanlık yapmış Veysel Eroğlu yaptığı açıklamalarla şaşırtmaya devam ediyor. Afjet genel müdürlüğüne atanan İsmail Kara ilgili yaptığı açıklamada, “Afjete bu kapasitede bir afyonlu bulamadık” diyor.Sayın bakan AFJET’in ilk kuruluşunu kim yaptı. Afyonlular kapasitesiz mi? kendi ilinde böyle bir açıklamayı nasıl yaparsın. Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza; Adaletle özgürleşen, güvenle yaşayan, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, üreterek kalkınan, Güçlü, zengin ve mutlu Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız. Çok Az Kaldı!

Yorumlar (3)
Zam Yağmuru devam ediyor. 1 hafta önce
Bu gün ekekmeğe zam geldi.Afyonda çavdar ekmeğini 6tl yerine 7tlden almaya başladık.Yani olanca hızıyla zamlar devam ediyor.
Metehan 1 hafta önce
yine DÖKTÜRMÜŞ istanbul un BAŞMUHTARI VEYSEL BEY. * AFYONDA BULAMAMIŞŞLARMIŞŞ AFJETE ( yandaş olan ) LAYIK BİRİNİ... * SELÇUKLU DA EKONOMİNİN BERBATLIĞINDAN DEĞİLDE AKARÇAY OLDUĞU İÇİN EV FİYATLARI 1,5 MİLYARMIŞ ( sanki diğer mahalellerde sudan ucuz ) * MISRİ DE BURAM BURAM RANT KOKAN RANTSAL DÖNÜŞÜM İÇİN ;SANKİ HALKIN AKLI YOK DA BAŞKALARININ GAZI NA GELMİŞMİŞ. YİNE MIŞLI,MİŞLİ MASALLAR DİNLEDİK HALKIN GERÇEĞİ ŞU 1 TRİLYON EK BÜTÇE İSTENİYOR . KASADAKİ PARA 6 AYDA BİTTİ BU DEMEKKİ YENİ VERGİLER ÇIĞĞ GİBİ HALKIN ÜZERİNE GELİYOR.
Selcuklu da EGITIM RANTA KURBAN GITME YOLUNDA
SELÇUKLU DAKİ Orhun parkı karşısındaki Okul icin ayrilan 10.000 m2 arazi de iş makineleri çalışıyor.
BU ARAZI YILLARDIR PAYLAŞILAMIYOR.OKUL OLARAK AYRILMIŞ ŞİMDİ O KADAR KONUT VARKEN ,,YENİ BİR KONUT RANTI ...NİYE ??? HER GÜN ARTAN NÜFUSUYLA 18.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI BÖLGEDE SADECE 2 İLKOKUL 1 ORTAOKUL VAR . ( LİSELER HARİÇ)
Yine FEN LİSESİ KARŞISINDAKİ ESKİ YURT ARAZİSİ BÜYÜTÜLEREK 1 İLKOKUL VE 1 ORTAOKUL YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR .1 YILDIR DA KURUMLAR ARASINDA TAKAS PAZARLIĞI YAPILIYOR (MALİYE ve MEB ) arasında ZATEN BİRBİRİNE ÇOK YAKIN 1 İLKOKUL , 2 LİSE VAR AYNI BÖLGEde şu an bile kaldırmazken 5 OKULUN YOĞUNLUĞUNU ,TRAFİĞİNİ KALDIRIRMI . karayolları parkı gibi ,Gençlik MERKESİ veYA kadın kültür evleri gibi SOSYAL TESİSLER YAPILIP HALKIN İHTİYACI KARŞILANMIŞ OLUR... YİNEDE BU KONUNUN CİDDİ BİR ŞEKİLDE UZMANLAR TARAFINDAN TARTIŞILIRAK YİNE HALKA YARARLI SOSYAL BİR YAPI YAPILMASI DAHA HAYIRLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
afyonlu 1 hafta önce
81 il'in bir tanesinde afyonlu vali yok. biz de dışarıdan bürokrat getiriyoruz.
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136