banner16

banner15

İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan AK Partili Uluçay’a “geç bu martavalları” yanıtı

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın muhalefet partileri için söylediği: “Kazanırlarsa ceza almış PKK terör örgütü ve FETÖ terör örgütü mensuplarını sokağa salmaları da bir ihtimaldir” sözlerini eleştirerek, “Geç bu martavalları.” dedi. Mısırlıoğlu, Uluçay’a şu sözlerle yüklendi: “İğneden ipliğe yağmur gibi gelen zamları anlat. Mazotun litresinin 11 TL olduğunu anlat. Fakirin sobasında ısınma için  kullandığı kömürün 6 ayda nasıl yüzde 200 artığını anlat”

SİYASET 14.12.2021, 14:36 14.12.2021, 14:46
İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan AK Partili Uluçay’a “geç bu martavalları” yanıtı
banner18

İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a yüklenerek, “Sayın Uluçay geçtiğimiz Pazar günü kendi partisinin ilçe başkanları ile bir toplantı gerçekleştirmiş. Bu toplantıda, normal bir siyasi çalışma olarak düşünürseniz ilçe başkanları ile durum değerlendirmesi yapıp, öz eleştirilerini yapıp, eksiklerini yanlışlarını tespit edip, hatalarını düzeltme noktasında bir planlama yapılır, yapılması gerekende budur. Bu siyasi partinin içişleri ile ilgili bir toplantı. Ancak Sayın Uluçay ilçe başkanlarına bu yukarıda bahsettiklerimi konuşmak yerine, müflis esnaf mantığı ile tükenmiş, iflas etmiş siyasetini, içine düştüğü iktidar kaybediyoruz korkusu ile kendisini İYİ Parti olarak nasıl korkutmuşsak, o şok ile ülkenin bir savaş halinde olduğunu Recep Tayyip Erdoğan’a karşı büyük bir mücadele olduğunu anlatmış. Uluçay’a buradan soruyorum, hangi savaştan bahsediyorsun. Vatandaşımız sizin yönetemediğiniz ekonominin ağırlaşan  şartlarından bunalmış, geçim savaşı veriyor ondan mı bahsediyorsun, yoksa Sayın Cumhurbaşkanının sarayına karşı dışardan, içerden bir savaştan mı bahsediyorsun” dedi.

UCUZ SİYASET YAPMAYIN

“Sizin çiçeği burnunda yeni atamış olduğunuz Hazine ve Maliye bakanı, ne içerden nede dışardan ülkemiz ekonomisine bir müdahale yoktur dedi. Siz ilçe başkanlarına hitaben söylemiş olduğunuz savaş ne savaşıdır.” diyen Başkan Mısırlıoğlu ”Böylesi bir ortamda kardeşlik ilişkilerimize ve birlik beraberliğimize zara verecek ayrıştırıcı sözleri sarf etmenizden şunu anlıyoruz ki siz gemileri yakmışsınız, iktidardan gideceğinizden kesin gözeyle bakıyorsunuz. Bizden sonrası tufan mantığı ile hareket ediyorsunuz. Sayın Uluçay milletimizin savaşı geçim savaşıdır. Milletimizin gerçek gündemini böylesi ucuz siyasetinizle ört bas edemezsiniz. İYİ Parti iktidara gelirse terör örgütü üyelerini dışarı çıkaracaklar, FETÖ’cüleri salıverecekler demişsin, geç bu martavalları Uluçay, sizin iktidarınızdan bahsediyorsun galiba, kendini muhalefet partisi il başkanımı sanıyorsun. Bu dediklerini sizin iktidarınız döneminde bu millet gördü. Mesela eline Türk askerinin kanını bulaştırmış köpekleri Habur’da çadır mahkemeleri kurarak jet hız ile yargılayıp af eden sizsiniz. Onlarla birlikte şarkılar türküler eşliğinde halay çekip meyri meyri diye ağlayanda sizsiniz. Bu millet unutmadı bu rezil görüntüleri Sayın Uluçay. Fetö’ye gelince sizin dönemizde pik yaptı, sizin döneminizde FETÖ borsası oluşturuldu. Bu borsaya parası olan fetö’cüleri aldınız ve itirafçı adı altında salıverdiniz. Parası olmayan çaycı, çorbacı, gazozcu FETÖ’cüleride hapiste tutup güya Fetö ile mücadele ediyorsunuz.” diye ifade etti.

GÜCÜNÜZ FAKİR FUKARAYA MI YETİYOR

Başkan Mısırlıoğlu, “Hadi ordan, sevsinler sizin Fetö ile mücadelenizi. Sizin gücünüz fakir fukaraya yetiyor. Sen anlat bakalım bu millete, heyecanlı oluyor. Mesela, 20 yıl evvel kendi kendine yetebilen bir ülke tarımını devir aldınız bu gün samandan buğdaya, yemeklik yağdan, ete varıncaya kadar temel gıda maddelerini ithal eder duruma getirdiniz ülkeyi. Mesela, öğrenim kredisi alan öğrencilerin bu krediyi ödediklerindeki faiz oranını anlat. İğneden ipliğe yağmur gibi gelen zamları anlat. Mazotun litresinin 11 TL olduğunu anlat. Fakirin sobasında ısınma için  kullandığı kömürün 6 ayda nasıl yüzde 200 artığını anlat. Gübreyi anlat yüzde 500 zamlanmış. Besi yemini anlat yüzde yüz on zamlanmış. Fakirin karının doyurduğu, ekmeğini ürettiği unun fiyatının nasıl yüzde 200 artığını anlat. Ayçiçek yağının nasıl yüzde 300 fiyatının artığını anlat. Hani şu fabrikasını sattığınız şekeri anlat. Daha sayayım mı? “ dedi.

İCRA DAİRESİ AÇILIŞI

“Sayın Uluçay unuttuysanız hatırlatayım devri iktidarınızda bu ülkede hem de Afyonkarahisar’ımızda 6. icra dairesinin açılışını o ödemin il protokolü ile birlikte il başkanınız, Belediye başkanınız ve Milletvekilleriniz törenle, belki de dünyada ilk Alah’ın Kelamı ile kurdele kestiniz.” Diyen Başkan Mısırlıoğlu”Bir ilde birden fazla icra dairesinin açılması o ilde ekonominin iyi olmadığını her gün zora düşen insanımızın, icra dosyalarının artmasının bir göstergesidir. Siz bununla öğünecek kadar şaşırdınız, hızınızı alamadınız. 

Geçtiğimiz günlerde Milletvekiliniz Sayın Yurdunusen basına öğünerek anlatmış. 260 bin kapasiteli yeni cezaevleri yaptık demiş. Suç oranın artması ülkenin iyi yönetilmediğinin göstergesidir. Keşke bu cezaevleri yerleri yerine fabrikalar kurarak iş ve istihdamı artırsaydınız, bunula övünseydiniz. Bizde sizi alkışlasaydık. Ama nerde sizde o mantık siz 20 yıllık devri iktidarınızda TARİHE  YAPAN DEĞİL SATAN İKTİDAR olarak geçeceksiniz. Paramızın değeri son 6 ayda yüzde seksen değer kaybetmiş. İnsan biraz utanır. İnsanımızın alım gücü düşmüş, fakirleştirilmiş, içine düştüğü durumdan nasıl çıkarım diye kara kara düşünürken, siz çıkmışsınız üç kuruşluk siyasi rant için milletimizin bu durumunu görmezden geliyorsunuz. Gidişiniz yakın, sandık bu milletin önüne geldiğinde bu aziz ve necip millette sizi görmeyecek. İYİ Parti iktidarına her gün biraz daha yaklaştığımız şu günlerde bütün sorunları biliyoruz. Biz hazırız, teşkilatlarımız hazır, milletimiz hazır, çözeceğiz inşallah” dedi.

GÖKHAN TOKER YENİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI OLDU

Başkan Mısırlıoğlu,  “Gençlik Kolları Başkanımız yükseköğrenim durumu nedeniyle görevinden ayrılmıştır yerine, Gençlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan yardımcımız Sayın Berna Sukas’ın onayı Gökhan Toker kardeşimiz atanmıştır. Gökhan Toker kardeşimize ve yeni yönetim kuruluna hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu, İYİ Parti İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyelerinin ellerinde tuttuğu pankartlarda yazılı olan, İYİ Parti tarafından TBMM ‘ne teklif edilen ve AK Parti ile MHP oylarıyla red olunan 17önergeyi tek tek okudu. Başkan Mısırlıoğlu “3600 ek gösterge sözünü uygulatmak için bütçeye ek 7.milyar 250 milyon TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. EYT’li vatandaşlarımız için bütçeye ek 45 milyar TL teklif ettik. Cumhur ittifak oylarıyla reddedildi. KOBİ’lerimiz için bütçe ödeneği ’ne ek 10 milyar TL teklif ettik. Cumhur ittifak oylarıyla reddedildi. Tarımsal destek ödemelerinin artırılması için bütçe ek 28 milyar 200 milyon TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Asgari ücretin en az 4 bin TL olması için bütçeye ek 30 milyar TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Engelli vatandaşlarımızın aylık maaşının 1500 TL’ye çıkması için bütçe ekmeğini 20 milyar teklif ettik reddedildi. Kadın yoksulluğuna son vermek için bütçe ek 10 milyar TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Şehit ailelerine gazilere ve yakınlarına verilen desteklerin artırılması için bütçeye ek 5 milyar 500 milyon teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Kış ayı boyunca 2 milyon ailenin ısınma giderlerini karşılamak için bütçeye ek 5 milyar TL teklif ettik. Cumhur ittifakı oylarıyla reddedildi. Şehit aileleri ve gazilerin TOKİ ile ev sahibi olması için bütçeye ek 350 milyon TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Esnaf ve sanat kerlerin Pandemi de yaşadıklarını çare olmak için bütçeye ek 25 milyar TL teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi.50 bin  sağlık çalışanımızın atanması için bütçeye ek 5 milyar TL teklif verdik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. 1 milyon öğrencimize ayda 1000 tl burs için bütçe ek 8milyar beş yüz bin TL  teklif ettik. Cumhur ittifak oylarıyla reddedildi.50 bin öğretmenimizin ataması için bütçe ek 6.milyar 250.milyon TL teklif ettik Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. Yüksek teknoloji üretim için bütçe ek ARGE teşviklerine 50 milyon tl, diğer teşvikleri de 3 milyar teklif ettik. Cumhur İttifakı oylarıyla reddedildi. On adet yeni yangın söndürme uçağı için bütçeye ek 800 milyon tl teklif ettik. Cumhur ittifak öyle de reddedildi. 2.milyon 600 bin bebeğin bez ve mama masrafları için bütçeye ek 10 milyar TL teklif verdik. Cumhur İttifakı ile reddedildi” dedi.

BELEDİYE ARSALARIMIZI ELİMİZDEN ALIYOR

Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısının son bölümünde Belediye tarafından mağdur edildiklerini iddia eden kişileri temsilen basın toplantısına katılan Yılmaz Eşit’e söz verdi.. Yılmaz Eşit; “Ben burada yeni Emniyet Müdürlüğü karşısında arsaları bulunan yedi arsa sahibini temsilen bulunuyorum. Bizlerin arsaları Belediye tarafından hukuk kararları dikkate alınmadan elimizden alınmak istemektedir. Başkan Mısırlıoğlu’na bizlere derdimizi anlatma imkânı verdiği için teşekkür ederim. Başkanım sayesinde basınımıza derdimiz anlatma imkânı bulduk. Tek isteğimiz Belediye Başkanımız tarafından mahkeme kararlarına uyularak arsalarımız verilmesidir. Sizlere bu konudaki belgeleri de basınımıza takdim etmek istiyorum” dedi.

Yorumlar (3)
haydar 1 ay önce
birader Almanyada mazot 2 euro yani 30 TL. Almanyada insanlar Açlıktan Yardımdan besleniyorlar. Türkiye de bulunmaktan gurur duyun. böyle muhalefet ne zihniyet. Ekonomi politikalardan ben haydar da memnun değilim. fakat sizin yazınızı okudukça Kahvaltıları filan da hesaba katınca bizi zor ile Erdoğan a oy verdireceksiniz.
Berkecan 1 ay önce
İroni yapıyordur inşAllah arkadaş.
kenan özer 1 ay önce
haydar kardeş, almanyada sosyal devlet var. burda yok.. Almanyada kiralar pahalı..Ama işçilik vs. -çalışanlar için) yüksek maaşlı. Benim kuzen var isviçrede..Aylık 8000 chf -isviçre frangı alıyor-. Burdan 5 tane daire aldı geçen sene...Orda da 4 çocuğu ile rahat geçiniyor, yetiyor para... Anla yani
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11
Günün Karikatürü Tümü
banner136