banner16

banner182

banner183

banner15

banner153

İYİ Partili Mısırlıoğlu: Vali Çiçek’in parlaması AK Partili vekilleri çileden çıkardı!

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Kayseri’ye atanan Vali Gökmen Çiçek için, “Böyle bir Vali Afyonkarahisar’a 40 yılda bir gelir” diyerek ilginç bir değerlendirmede bulundu. Mısırlıoğlu, iktidar partisinin Vali Gökmen Çiçek’in projelerinden rahatsız olduğunu ifade ederek, "Sayın Valinin projeleri ile parlaması AKP teşkilatını ve AKP Milletvekillerini sanırım çileden çıkarmıştır. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e maalesef sahip çıkmadılar” dedi

SİYASET 17.05.2022, 14:40 17.05.2022, 18:11
banner18

İYİ Partili Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle: 

BÖYLE BİR VALİ 40 YILDA BİR GELİR

Afyonkarahisar’ın en çok sevilen Valisi Sayın Gökmen Çiçek’i Kayseri’ye uğurlamanın hüznü içeresindeyiz. Böyle bir Vali Afyonkarahisar’a 40 yılda bir gelir. Sayın Valimizin uzun bir süre kalmaması ilimiz için büyük kayıptır. 

Gerçekten Afyon’u bütünleştiren, kardeşlik ilişkisini ön safta tutan, halka bütünleşen bir Valiye ne yazık ki sahip çıkılmadı.  Afyonkarahisar’ın her ilçesinde, beldesinde, kasabasında, köyünde Sayın Valimizin ayak izleri vardır. Valimiz Afyonkarahisar  için bir şanstı. 

“AKP’Lİ VEKİLLER ÇİLEDEN ÇIKTI”

Henüz iki yılını doldurmadan ilimizden ayrılması Afyonkarahisar için büyük üzüntü kaynağıdır. Böylesine başarılı, dinamik, gece gündüz demeden Afyonkarahisar için çalışan Sayın Gökmen Çiçek’in projelerini tamamlamasına izin verilmemiştir. Elbette Sayın Gökmen Çiçek Afyon’dan bir gün gidecekti ama o gün bu gün değildi. Sayın Valinin projeleri ile parlaması AKP teşkilatını ve AKP Milletvekillerini sanırım çileden çıkarmıştır. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e maalesef sahip çıkmadılar. Bu gün onu övenler içten içe sevinçten gülmektedirler.Sayın Gökmen Çiçek Valimizin Allah yolunu bahtını açık etsin. Yeni Valimiz Sayın Kübra Güran Yiyitbaşı’na da başarılar dileriz. İnşallah Sayın Gökmen Çiçek’in yarım kalan projelerini tamamlayarak  Afyonkarahisar’ da iz bırakır.

GÜNAYDIN SAYIN BAŞKAN

AK Parti İl Başkanı Sayın Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çiftçilerimiz tarımsal sulamada kullandıkları elektrik faturalarını, ödeme zorluğu yaşamaktadır. Bundan dolayı ilgili kurum tarafından elektrik saatleri mühürlenmektedir. Mayıs ve Ağustos ayları arasındaki faturalarının mümkünse hem Ziraat Bankası aracılığıyla, hem de Tarım Kredi aracılığıyla kredilendirilip hasat dönemi sonunda tahsil edilmesini istemektedirler.” demiş. Günaydın, hoş geldin Sayın Başkan: Çiftçimizi hatırlamak yenimi aklınıza geldi. Çiftçimiz mazot, gübre, tohum alamazken siz neredeydiniz. Ülkede İcralık olmayan çiftçimi bıraktınız, verdiğiniz desteklerle çiftçimiz traktörüne bir depo mazot alamıyor. Çiftçimizi borç batağına düşürdükten sonra onları kurtarmaya çalışmak samimiyetten uzak bir yaklaşımdır. Yediemin depoları haczedilmiş traktörlerden geçilmiyor. Milletimizden öyle koptunuz ki ne hikmetse çiftçimizin içler acısı halini seçim arifesine gelince hatırladınız. Ekemeyen üretemeyen bir çiftçi, pazardan taneyle bile domates alamayan vatandaş. ÇAYKUR dün Kuruçay fiyatına % 43,7 zam yaptı. Sayenizde Çay bile artık lüks oldu. Vatandaşa bir bardak çayı bile çok gördünüz.

ÇİFTÇİNİN SORUNLARI

Sayın Uluçay, çitçimiz elektrik faturalarını ödeyemiyor, elektrik borçlarını ödemesi için çiftçiye kredi verilsin diyor. Çiftçimizin kredi alabilecek halimi kaldı. Çiftçimize maden bir iyilik yapacaksınız çitçimiz elektrik borçlarını hasat sonunda faizsiz ödesin. Üretmeyen toplumlar batmaya mahkumdur. Piyasaların olumsuz göstergesi önce marketlere yansıyor. İktidar müjde diye pazarladığı paketin bedelini garibandan çıkarmaktadır. Asgari ücretlinin ekmeğinden aldığı vergiyle yandaşını kurtarmaktan zerre utanmıyor.

EMİRDAĞ’DAKİ SURİYELİ VE AFGAN KAVGASI

Suriye’den gelenlerle birlikte başlayan kontrolsüz göç, Afganistan’dan gelen sığınmacılarla artarak devam ediyor.13 Mayıs Cuma Emirdağ ilçemizde Suriyeliler demir sopa, bıçak ve odunlarla bir birlerine girdiler. Emirdağ çarşı meydanını adeta savaş alanına çevirdiler. Bu olay meydana gelen ilk olay değildir ve maalesef sonda olmayacaktır. 

SÜKUNET ÇAĞRISI

Buradan tüm Afyonkarahisar halkını sükunete davet ediyorum. Tahriklere kapılmayalım. TBMM grup toplantılarında Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener “Türkiye’ye yönelik çok büyük ve kontrolsüz bir göçmen dalgası var. Dünyanın en büyük sorunu bundan 15 yıl önce ortaya çıkan göçmen sorunu oldu. Burada Türkiye’yi yönetenlerin temel bir hatası var. Türkiye’yi bir hendek haline getirdiler. Afrika’dan, Orta Doğu’dan göçmenler Türkiye’ye gelerek buradan transit olarak Avrupa’ya geçmeye çalışıyorlar. Avrupa ülkeleri almayınca burada kalıyorlar. Hal böyle olunca da Türkiye kocaman bir göçmen ülkesi haline geldi. Ülkemizde nüfusu en fazla olan göçmenler Suriyeliler. Biz Suriye’nin iç işlerine neden karıştık? 2-3 yıl önce Erdoğan’a beni Esad’la anlaşmak için gönder, bu insanları sağlıkla, barış içinde ülkelerine gönderelim bizde garantör olalım dedim. Biz iktidar olursak bunu yapacağım. Anlaşılacak ve Suriyeliler ülkelerine gönderilecek” demiştir. 

Sayın Cumhurbaşkanı bir gün Suriyelileri göndereceğiz diyor, öbür gün kesinlikle göndermeyeceğiz diyor. Hep birlikte iktidarın tutarsız politikalarının sonucunu birlikte izliyoruz. Sığınmacılar konusunda İYİ Parti çözüm önerilerini ve iktidara geldiğinde yapacaklarını halkımıza her fırsatta anlatmaktadır.

EMİRDAĞ VE SİYANÜR MESELESİ

Geçtiğimiz hafta Emirdağ yaylalarında idik. Bu yaylalarımızda Doğayı Koruma 

noktasında mücadele veriliyor. Oralarda Emirdağ köylüleri hayvanlarını otlatıyor ve Yörüklerimiz yayla olarak kullanıyor. Afyonkarahisar'ın her karış toprağı altından daha değerlidir. Siyanürün havaya, suya, toprağa karışması oradaki yaşamı, canlı varlıklarını tehdit edecektir. Yaylalarımıza her zaman sahip çıkacağız. Altın aramak isteyenlerin her zaman karşısında olacağız. Burada altın aramak isteyenlerin ruhsatları derhal iptal edilmelidir. Bu şirketin kimlerle bağlantılı olduğunu halkımız bilmektedir. Maden aramak isteyen şirket Meraları ve hayvan otlama alanlarını tahrip edecektir. Biz buna izin vermeyeceğiz. Halkımızın yanındayız.

ÇIRAKLIK OKULU KONUSU

Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi eski adıyla Çıraklık Okulu, sanayimize çırak, kalfa ve usta yetiştiren bir okuldur. Bu okulu bitirenler Lise denkliğinde diploma almaktadırlar. Maalesef bu eğitim merkezinde son zamanlara istenmeyen olaylar meydana gelmektedir. Sık sık öğrenciler arasında bıçaklamaya varan kavgalar olmaktadır. Önceki yıllarda okulda bulundurulan güvenlik personeli bu yıl bulundurulmamaktadır. Olaylara anında müdahale den bir güvenlik personelinin olmayışı istenmeyen olayları tetiklemektedir. Okul yönetimi okul bahçesinden çıkında nerde kavga ederseniz edin zihniyeti ile olayları okul dışına taşımaktadır ve bizim sorumluluk sahamız dışında diyerek olaydan sıyrılmaktadır. Burada önlem alınması için bir yavrumuzun mu canını mı kaybetmesi lazım. Yetkililerden derhal ve ivedilikle bu okulda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını derhal ve ivedilikle talep etmekteyiz. Milli Eğitim Müdürlüğü bu okula bir güvenlik görevlisi tahsis etmelidir.

VEYSEL EROĞLU SALONU TEL TEL DÖKÜLÜYOR

Nereye el atsanız elinizde kalıyor, daha dün yapılan Veysel Eroğlu kapalı spor salonu tel tel dökülüyor, her gün bir parçası kopuyor. İlimizde bulunan Öğretmenevi bakımsızlıktan tel tel dökülmektedir. Öğretmenlerimizin ve Milli eğitim personelinin konaklaması için yapılmış olan bu tesisin içler acısı hali bizleri üzmektedir. Aylardır yapılmayan tadilat çalışmaları yeni yapılmaya başladı.

ALT GEÇİTLER ÜST GEÇİTLER PİSLİK İÇİNDE

Bu hafta ilimizden birkaç kare fotoğraf karesi göstermek istiyorum. Başıboş gruplar halinde gezen sokak köpekleri ve “Afyon kaymağı” gibi diyerek övündükleri cadde ve sokaklarımızın içler acısı hali. Alt geçitler, üst geçitler pislik içerisinde. Biz defalarca dile getirmekten bıktık ama Afyon Belediyesi çözüm bulmamakta inat ediyor. Projelerimizin yüzde seksenini yaptık diyen Başkan geçtiğimiz Pazar günü çekilen bu fotoğraflara bak ondan sonra konuş. 

CEK CAK İLE GEÇEN 3 YIL

Cek ve çak ile geçen 3 yıl. Trafik sorunu çözülemeyen bir kent, sokakları köpek sürülerinden geçilemeyen bir kent, yağmur sularının caddelerini göle çevirdiği bir kent, alt  ve üst geçitleri pislik içerisinde bir kent, Mayıs ayı çıkarken hala bozulan yolları yapılmayan bir kent, sokakları dilenci işgalinde bir kent, otopark sorunu çözülemeyen bir kent, Mekanik katlı otopark yapacağız diye yıkılan, yapamayınca kaderine terk edilen bir kent, otopark yapacağız denilen sonrada yandaşlara peş keş çekilen arazilere sahip bir kent, tehlike saçan çocuk oyun alanlarına sahip bir kent, milyarları bisiklet yolu yapıyoruz diyerek çöpe atılan bir kent. İşte sizin hizmet yaptık dediğiniz kentin hali.

KİRAZ ÜRETİCİSİ DERTLİ

Afyonkarahisar’ımızın önemli gelir kaynaklarından olan Kiraz üreticimiz dertti. 

Olumsuz hava şartları nedeniyle Sultandağı bölgemizde Kirazda % 70 hasar kaybı oluştu. Don olayının vurduğu bahçelerde verim kaybının bazı bölgelerde yüzde 70’leri aşacağını belirten üreticiler hasar tespitinin yapılarak üreticilerin bir an önce desteklenmesi gerektiğini söylediler. 4 Ton kiraz toplanan yerden bir kasa Kiraz toplamak mucize gibi bir şey.

Çiftçimiz kara kara düşünüyor. Çitçimizin bu kışı çıkarması zor. İlçe Tarım Müdürlüğü acilen hasar tespiti yapmalı. Tespit edilen rakam laf olsun diye tespit edilmemeli. Elektrik fiyatları, kooperatife ödenen sulama bedelleri ortada. Çiftçimizin yarasına merhem olacak bir rakam tespit edilmeli. Çiftçimize destek olunmalı. Üreticimiz artan maliyetler karşısında geçtiğimiz yıl 14 lira olan Kirazın bu yıl 40 liradan aşağı olamayacağını ifade ediyor. Sultandağı ilçe başkanımız bölgenin tamamını gezdi ve ürünlerin büyük ölçüde don neticesinde zarara uğradığını  gördü. Kilolarca kiraz veren dallarda, birer ikişer kiraz kalmış ve çoğunluğu ne yazık ki dökülmüş ya da kurumuş. Dünyaca ünlü kirazların yetiştirildiği bölgede ekonomik buhran çiftçilerin de boğazını sıkıyor. Bir ara 8-10 liraya kadar ürün satılabilen bölgede geçtiğimiz yıl kiraz maliyetinin de altına satıldı. Bu yıl verim de düşük olacak ve üreticiler ciddi mağduriyet yaşayacak. Bunun neticesinde tüketici de çok pahalıya ürün almak zorunda kalacak.

Toplantı sonrasında İYİ Parti’ye katılan yeni üyelere il Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu İYİ Parti rozetlerini takarak hayırlı olsun dedi.

Yorumlar (4)
AKkoyun Kasabı 1 ay önce
mehmet zeybek salla başı al maaşı bu sözün en büyük örneğidir.
Vatandaş şinasi 1 ay önce
Afyon yine kaybetti süper vali gitti.Üzülmedim diyen yalan söyler.Bundan sonra iş yapmak yerine bayrak direği ipi, uçuyoruz ,Afyon'u kıskanıyorlar ve Cuma mahalle ziyaretleri ile kısır döngü sürer gider.
ezcümle 1 ay önce
"İşkembeden konuşmak" deyiminin manası merak edenler arada sırada İP'in il başkanını dinlesin.
Afyonsuz 1 ay önce
Eğer Vali bu yüzden gidiyorsa yazık.
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136