banner16

banner15

İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon’da işsizlik oranı yüzde 35’dir

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantılarında konuşarak, “İlimizde en büyük sorunlardan birisi işsizlik. İşsizlik çığ gibi büyümektedir. Değerli basın mensupları Türkiye de yüzde 25'lere varan işsiz oranı ilimizde yüzde 30 35 ellerdedir.” Dedi

SİYASET 19.01.2021, 20:51 19.01.2021, 21:58
İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon’da işsizlik oranı yüzde 35’dir
banner18

Mısırlıoğlu şunları söyledi: 

AFYON’UN ANA MUHALAFET PARTİSİYİZ

Bunlarla ilgili ülkeyi yönetenlerin atmış olduğu adımların yeterli olmadığını görüyoruz ve bunla ilgili de Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin bir nebze olsun yükünü hafifletecek, sorunlarına çözüm bulacak atılımların ve girişimlerin, adımların atılmasını, ülkeyi yönetenlerden ve ilimizi yönetenlerden. Afyonkarahisar'ın ana muhalefet partisi konumunda olan bir parti olarak bekliyoruz. 

ESNAF KADERİNE TERK EDİLDİ

Ülkemizde pandemi paralel olarak ekonomik krizi en derinden hissedildiği bu günlerde Afyonkarahisar'da sanayi esnafımız adeta kaderiyle baş başa terk edilmiş durumdadır. Şehrin içindeki kafelerin lokantaları, pastaneleri, kıraathanelerde çeşitli insanları alışveriş ve yiyecek içecek ile ilgili uğrak yerleri olan mekanların kapalı olmasından ibaret olan Afyonkarahisar hayalet şehre dönmüştür. Afyonkarahisar'ın en işlek caddelerinde bile terk edilmişlik havasında bir görüntü, terkedilmiş bir şehir havasında olan mekanlar bizleri derinden üzmektedir. Pandemi bağlı olarak bu kısıtlamalar bir daha böyle devam ederse Afyonkarahisar'daki bu ufak ve orta ölçekli esnaflarımızın durumunu hiçbirimiz kurtaramaz. Bundan dolayı şehrimizi yönetenlerin ve ülkemizi yönetenlerin almış oldukları kira yardımı desteğinin hiç bir değerinin olmadığını buradan ifade etmek istiyorum. 

500 LİRAYA KİRALIK YER YOK

Değerli basın mensupları Afyonkarahisar'ın en ücra köşesinde bile 500 TL'ye kira olarak tutacaksınız bir yer yoktur. Ona bağlı olarak merkezi hükümetin almış olduğu 500 TL'lik gıda yardımıyla insanlarımızın gözünü boyamak dan başka bir şey değildir. Bunu icraat olarak, bunu bir lütuf olarak bunu insanlara yapılmış bir hizmet olarak anlatmak bizlerin ve insanların aklıyla alay etmektir. Dolayısıyla derhal ivedi şekilde önlemlerin alınması, ufak ve orta ölçekli sanayicimizin, esnafımızın berberi yani lokantacı mızı, kıraathane şiirimizin kafeleri işletmecilerine uzun vadede kendilerine nefes aldıracak önlemlerin ağacıdır ivedi olarak devreye sokulması lazım. Geçen yıl pandeminin başlamasıyla birlikte verilmiş olan kredi desteğinin şu an geri ödemesini yapabilen bir tane esnaf daha görmedim.

SORUNLARI DİLE GETİRENLER HAİN SAYILIYOR

Bu bağlamda en derin yaramız olan ekonomiyi gündeme getirenlere de felaket tellallığı.. İşte hainlikle, suçlamalarla bilmem nereye atılan füzelerin kaç para olduğunu sormakla topu taca atarak insanlarımızı gerçek gündemden uzaklaştırmak dalıyorlar ilçemizi ve ilimizi yönetenlerin acil ivedi olarak vatandaşımızın dertlerle ve esnafımızın sorunlarına gerçek çözümler sunmalarını ve gerçek adımların biran evvel atılmasını ilgililerden ivedilikle beklemekteyiz. İlimizi yakından ilgilendiren kentsel dönüşümle ilgili malumunuz partimizi de her gün kentsel dönüşümde mağduriyet yaşayacağını hisseden vatandaşlarımız tarafından tarafımıza iletilen şikayetleri sizlerin aracılığıyla ilimizi yönetenleri ve ülkemizi yönetenlere duyurmaya çalışıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE TOPU TACA ATIYORLAR

Değerli basın mensupları, Afyonkarahisar'da Afyonkarahisar'ın en eski ve en köklü mahallelerinde yapılmak istenen kentsel dönüşümün ilimizde bir karabasan olayıyla adeta ilimizdeki insanları, bu kentsel dönüşümde yer alan vatandaşlarımızı görmezden gelerek yangından mal kaçırır gibi. Biz bu işi TOKİ ve şehrin Şehircilik Bakanlığı'nın çözeceğini, çözüm ve onların yapacağını söyleyerek topu taca atan yerel yönetimin yetkililerini acil olarak Afyonkarahisar da kentsel dönüşümle ilgili gayet açıklıkla insanımızı memnun edecek bir biçimde aydınlatmak üzere milleti ve toplumu bilgilendirmeye davet ediyorum. Kentsel dönüşüm insanların mağdur edilmeden gerçekleştiği anda hakikaten bizlere de şehrimize de güzellik katar. Ancak kul hakkı diye bir şeyin çok önemli olduğunu buradan vurgulamak istiyorum. İnsanlar orada geçmişleri, anıları hatırlar. Hatıraları vardır. Orada yaşayan insanlarımızın hak mağduriyeti yaşadığı zaman bunun da bir kul hakkı olacağını sayın başkan ve yerel yöneticilere ve yerel yöneticilere buradan duyurmak istiyorum. İlimizde zaten insanların kıt kanaat yaşadığı ortamda olan insanlarımızın yaşadığı semtlerde uygulanmak istenen kentsel dönüşüm. Bu şekilde üstünün örtülmesi mümkün değildir. Kentsel dönüşümle ilgili şehrimizdeki tüm kesimlerin ortak akılla bir çözüm bulması, hak mağduriyetinin yaşanmaması ve herkesin bu konudan memnun olmasını sağlayacak önlemlerin alınmasını ivedilikle yerel yöneticilerimize hatırlatmak istiyorum. 

MHP’Lİ KOCACAN’A YANIT

Burada değerli basın mensupları, geçtiğimiz günlerde bizim de geçmiş yıllarda birlikte içinden çıktığımız partimizin il başkanı tarafından şahsıma ve partime bir takım ithamlarda bulunulmuştur. Bu tür ithamları dikkate bile almıyorum. İyi partileri hiçbir zaman abdestinden şüphesi yok ve avazı da fasit kılmalıyız. Bizim vatan sevgimizi, bizim milliyetçiliği, imizi, bizim memleket sevdamızı ölçmek hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir. Buradan onlara sesleniyorum. Kendileri mümkünse açılımla başlayan, ülkemizin üstüne çökmüş olan terör örgütlerinin ülkemize verdiği zararları veren hükümetle kol kola gezerken bizlere HDP ile yan yana gelme gibi terör örgütlerinin buradaki temsilcileri ile yan yana gelme suçlamalarını reddettiği gibi asla da kabul etmiyoruz. Biz vatanını milletini sevenler olarak ülkemiz adına hiçbir terör örgütünün ne yakıldığında, ne yanında, ne çevresinde, ne içinde ne de içimizde bulunduruyoruz. Bizler her zaman için vatan ve millet sevdasıyla yoğrulmuş, hamurunda ülkenin her türlü karışında şehit kanıyla yorulduğunu bilen bir takım gönül erleri ve ülke sevdalıları biz iyi fatihler her türlü istikbalini ve ikmalini bir kenara bırakarak söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek ülkemiz adına bizler şekil aldık görev aldı. İlk partinin kurulduğu dönemleri hepiniz hatırlarsınız. İlk partiyi kurduğumuz dönemlerde kurucularımıza, üyelerimize, parti yetkililerimize atılan iftiralar, sürülmek istenen çamurları hepimiz hayretler içinde izledik. Biz ona rağmen hiçbir şekilde kendimizden şüphemiz olmadığı için bu tür söylemlere kulak asmadı. Şu andan itibaren de ülkeyi yönetmeye muktedir bir şekilde iktidara hazırlanıyoruz. Türkiye'de iktidarı Türkiye'nin normalleşmesi iyi partiyle olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gerek ekonomik açıdan, gerek siyasi açıdan gerekse ülkenin çözümleri açısından, sanayi ve kalkınma açısından her türlü şeye hakim bir şekilde genel merkezimiz ve teşkilatlarımız ekip ve işbirliği içinde çalışarak önümüzdeki dönem Türkiye'nin iktidarına hazırlanmak dayız. Onun için buradan boş laflara verilecek hiçbir cevabımız yoktur. Kendileri işlerine baksınlar.

KADIN KÜLTÜR EVLERİ’NE DESTEK

Değerli basın mensubu kardeşlerim, arkadaşlarım ilimizde güzel şeyler de oluyor. İnsanların içini yaratmaktan ziyade içimizi aydınlatan şeylerin de olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Valimizin atmış olduğu adımları takdirle takip etmekteyim. Kadın kültür evleri diye ilimizin çeşitli ilçelerinde de başlatılan projelerin ivedilikle hayata geçirilmesini canı gönülden arzu ettiğim gibi desteklediğimizi de ifade etmek istiyorum. Çünkü bu şeylere Afyonkarahisar aramızda çok ihtiyaç vardır ve bunların ivedilikle Afyonkarahisar’ımıza kazandırılmasında emek gösteren değerli valimiz ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Sinanpaşa ilçemizin Güney Köyü kasabasını kasabanın katkılı mahkeme kararıyla iade edildiğini hepimiz biliyoruz. 

GÜNEY KASABASI’NDA BELEDİYEYE TALİBİZ

Güney köyü kasabamızda ili farklı olarak mutlaka yapılacak olan seçimde belediye başkan adayı ve belediye meclis üyesi adaylarımızı çıkaracağız ve orada seçimi kazanmak için de her türlü çabayı göstereceğiz. Buradan ifade etmek istiyorum.

MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZKAYA ACİZ DURUMA DÜŞMÜŞ

 Milletvekilliği vs. Gibi düşünün, milletvekili olarak meclise gönderdiğimiz milletvekillerimizin kendilerinin hiçbir etkisinin olmadığını geçen bir itiraf gibi açıklayan Sayın Özkaya'nın sözlerinden gerçekten Türkiye'nin de ne duruma geldiğini görmek zor değil. Geçtiğimiz günlerde Bakkallar Odası'nı ziyaret eden Özkaya, bakkal esnafları ile ilgili sorunları, bakkal esnaflarını çözülmesini istediği taleplerini Sayın Cumhurbaşkanı'na ileteceğini ve yetkililerden takipçisi olacağını ifade ederek ne kadar zor ve aciz duruma düştüğünü kendi ağzıyla itiraf etmiştir. Değerli basın mensupları, milletin vekilleri, milletin meclisinde hiçbir işe yaramadığını, başkanlık sistemiyle ancak orada konu mankeni olarak durduklarını görmek de zor değil. Gördüğünüz gibi milletvekillerimiz kendilerinin iradesi ve muktedirleri ile iş yapan atmaktadırlar. Tek adam rejimini ne kadar ülkeyi zor duruma getirdiğini, vekillerimize ne kadar işe yaramaz hale getirdiğini hep beraber görüyoruz.

İKTİDARA TALİBİZ

 Bunla ilgili de gelecek seçimlerde güçlendirilmiş ve genişletilmiş parlamenter sistemi acil ivedi Türkiye yönetiminde harekete geçmesini canı gönülden arzu ediyoruz.Partimizin de bu konuda ülkemizin yönetimini ve sorunlarını çözme noktasında güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaları var. Bununla ilgili de ocak sonu veya şubat başı gibi Türkiye Cumhuriyeti'ndeki tüm basın yayın kuruluşlarına lansmanla birlikte tanıtımını yapacaklar. Burada hep beraber göreceğiz. Bildiğiniz gibi.

AFYON’DA İŞSİZLİK ORANI YÜZDE 35

 İlimizde en büyük sorunlardan birisi işsizlik. İşsizlik çığ gibi büyümektedir. Değerli basın mensupları Türkiye de yüzde 25'lere varan işsiz oranı ilimizde yüzde 30 35'lerdedir.  Dolayısıyla ilimizde yeni iş sahalarının açılmamıştı. Bu gün işsizler ilimizin sokakta evine ekmek götürmek için. Boynu bükük bırakanlar, kaderiyle baş başa bırakanlar yarın bu insanların önüne huzuruna çıkıp kimden nasıl oy isteyecekler? Gençlerimiz, geleceğe umutla bakamamaktadır.  Kadınlarımız çaresizdir. Bütün hayalleri yıkılmıştır. Büyük umutlarla büyütüp, okutup yetiştirdikleri evlatlarının şu anda bir asgari ücretle bile iş bulamama Işıl'ın sıkıntısını onları doğuran anneler ellerinden hissetmektedir. Biz de o annelerin sıkıntılarını, acılarını beraber hissediyoruz. Bununla ilgili de yakın tarihte yapılacak olan seçimlerde partimizin iktidara gelmesiyle birlikte inşallah Türkiye'de işsizlik oranını yüzde 5'lere indirmenin çalışmalarını yapıyoruz, yapacağız.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 22 37
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 22 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Balıkesirspor 22 23
14. Menemen Belediyespor 22 23
15. Boluspor 22 22
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 22 13
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19