banner16

banner15

İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon’da işsizlik oranı yüzde 35’dir

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantılarında konuşarak, “İlimizde en büyük sorunlardan birisi işsizlik. İşsizlik çığ gibi büyümektedir. Değerli basın mensupları Türkiye de yüzde 25'lere varan işsiz oranı ilimizde yüzde 30 35 ellerdedir.” Dedi

SİYASET 19.01.2021, 20:51 19.01.2021, 21:58
İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon’da işsizlik oranı yüzde 35’dir
banner18

Mısırlıoğlu şunları söyledi: 

AFYON’UN ANA MUHALAFET PARTİSİYİZ

Bunlarla ilgili ülkeyi yönetenlerin atmış olduğu adımların yeterli olmadığını görüyoruz ve bunla ilgili de Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin bir nebze olsun yükünü hafifletecek, sorunlarına çözüm bulacak atılımların ve girişimlerin, adımların atılmasını, ülkeyi yönetenlerden ve ilimizi yönetenlerden. Afyonkarahisar'ın ana muhalefet partisi konumunda olan bir parti olarak bekliyoruz. 

ESNAF KADERİNE TERK EDİLDİ

Ülkemizde pandemi paralel olarak ekonomik krizi en derinden hissedildiği bu günlerde Afyonkarahisar'da sanayi esnafımız adeta kaderiyle baş başa terk edilmiş durumdadır. Şehrin içindeki kafelerin lokantaları, pastaneleri, kıraathanelerde çeşitli insanları alışveriş ve yiyecek içecek ile ilgili uğrak yerleri olan mekanların kapalı olmasından ibaret olan Afyonkarahisar hayalet şehre dönmüştür. Afyonkarahisar'ın en işlek caddelerinde bile terk edilmişlik havasında bir görüntü, terkedilmiş bir şehir havasında olan mekanlar bizleri derinden üzmektedir. Pandemi bağlı olarak bu kısıtlamalar bir daha böyle devam ederse Afyonkarahisar'daki bu ufak ve orta ölçekli esnaflarımızın durumunu hiçbirimiz kurtaramaz. Bundan dolayı şehrimizi yönetenlerin ve ülkemizi yönetenlerin almış oldukları kira yardımı desteğinin hiç bir değerinin olmadığını buradan ifade etmek istiyorum. 

500 LİRAYA KİRALIK YER YOK

Değerli basın mensupları Afyonkarahisar'ın en ücra köşesinde bile 500 TL'ye kira olarak tutacaksınız bir yer yoktur. Ona bağlı olarak merkezi hükümetin almış olduğu 500 TL'lik gıda yardımıyla insanlarımızın gözünü boyamak dan başka bir şey değildir. Bunu icraat olarak, bunu bir lütuf olarak bunu insanlara yapılmış bir hizmet olarak anlatmak bizlerin ve insanların aklıyla alay etmektir. Dolayısıyla derhal ivedi şekilde önlemlerin alınması, ufak ve orta ölçekli sanayicimizin, esnafımızın berberi yani lokantacı mızı, kıraathane şiirimizin kafeleri işletmecilerine uzun vadede kendilerine nefes aldıracak önlemlerin ağacıdır ivedi olarak devreye sokulması lazım. Geçen yıl pandeminin başlamasıyla birlikte verilmiş olan kredi desteğinin şu an geri ödemesini yapabilen bir tane esnaf daha görmedim.

SORUNLARI DİLE GETİRENLER HAİN SAYILIYOR

Bu bağlamda en derin yaramız olan ekonomiyi gündeme getirenlere de felaket tellallığı.. İşte hainlikle, suçlamalarla bilmem nereye atılan füzelerin kaç para olduğunu sormakla topu taca atarak insanlarımızı gerçek gündemden uzaklaştırmak dalıyorlar ilçemizi ve ilimizi yönetenlerin acil ivedi olarak vatandaşımızın dertlerle ve esnafımızın sorunlarına gerçek çözümler sunmalarını ve gerçek adımların biran evvel atılmasını ilgililerden ivedilikle beklemekteyiz. İlimizi yakından ilgilendiren kentsel dönüşümle ilgili malumunuz partimizi de her gün kentsel dönüşümde mağduriyet yaşayacağını hisseden vatandaşlarımız tarafından tarafımıza iletilen şikayetleri sizlerin aracılığıyla ilimizi yönetenleri ve ülkemizi yönetenlere duyurmaya çalışıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE TOPU TACA ATIYORLAR

Değerli basın mensupları, Afyonkarahisar'da Afyonkarahisar'ın en eski ve en köklü mahallelerinde yapılmak istenen kentsel dönüşümün ilimizde bir karabasan olayıyla adeta ilimizdeki insanları, bu kentsel dönüşümde yer alan vatandaşlarımızı görmezden gelerek yangından mal kaçırır gibi. Biz bu işi TOKİ ve şehrin Şehircilik Bakanlığı'nın çözeceğini, çözüm ve onların yapacağını söyleyerek topu taca atan yerel yönetimin yetkililerini acil olarak Afyonkarahisar da kentsel dönüşümle ilgili gayet açıklıkla insanımızı memnun edecek bir biçimde aydınlatmak üzere milleti ve toplumu bilgilendirmeye davet ediyorum. Kentsel dönüşüm insanların mağdur edilmeden gerçekleştiği anda hakikaten bizlere de şehrimize de güzellik katar. Ancak kul hakkı diye bir şeyin çok önemli olduğunu buradan vurgulamak istiyorum. İnsanlar orada geçmişleri, anıları hatırlar. Hatıraları vardır. Orada yaşayan insanlarımızın hak mağduriyeti yaşadığı zaman bunun da bir kul hakkı olacağını sayın başkan ve yerel yöneticilere ve yerel yöneticilere buradan duyurmak istiyorum. İlimizde zaten insanların kıt kanaat yaşadığı ortamda olan insanlarımızın yaşadığı semtlerde uygulanmak istenen kentsel dönüşüm. Bu şekilde üstünün örtülmesi mümkün değildir. Kentsel dönüşümle ilgili şehrimizdeki tüm kesimlerin ortak akılla bir çözüm bulması, hak mağduriyetinin yaşanmaması ve herkesin bu konudan memnun olmasını sağlayacak önlemlerin alınmasını ivedilikle yerel yöneticilerimize hatırlatmak istiyorum. 

MHP’Lİ KOCACAN’A YANIT

Burada değerli basın mensupları, geçtiğimiz günlerde bizim de geçmiş yıllarda birlikte içinden çıktığımız partimizin il başkanı tarafından şahsıma ve partime bir takım ithamlarda bulunulmuştur. Bu tür ithamları dikkate bile almıyorum. İyi partileri hiçbir zaman abdestinden şüphesi yok ve avazı da fasit kılmalıyız. Bizim vatan sevgimizi, bizim milliyetçiliği, imizi, bizim memleket sevdamızı ölçmek hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir. Buradan onlara sesleniyorum. Kendileri mümkünse açılımla başlayan, ülkemizin üstüne çökmüş olan terör örgütlerinin ülkemize verdiği zararları veren hükümetle kol kola gezerken bizlere HDP ile yan yana gelme gibi terör örgütlerinin buradaki temsilcileri ile yan yana gelme suçlamalarını reddettiği gibi asla da kabul etmiyoruz. Biz vatanını milletini sevenler olarak ülkemiz adına hiçbir terör örgütünün ne yakıldığında, ne yanında, ne çevresinde, ne içinde ne de içimizde bulunduruyoruz. Bizler her zaman için vatan ve millet sevdasıyla yoğrulmuş, hamurunda ülkenin her türlü karışında şehit kanıyla yorulduğunu bilen bir takım gönül erleri ve ülke sevdalıları biz iyi fatihler her türlü istikbalini ve ikmalini bir kenara bırakarak söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek ülkemiz adına bizler şekil aldık görev aldı. İlk partinin kurulduğu dönemleri hepiniz hatırlarsınız. İlk partiyi kurduğumuz dönemlerde kurucularımıza, üyelerimize, parti yetkililerimize atılan iftiralar, sürülmek istenen çamurları hepimiz hayretler içinde izledik. Biz ona rağmen hiçbir şekilde kendimizden şüphemiz olmadığı için bu tür söylemlere kulak asmadı. Şu andan itibaren de ülkeyi yönetmeye muktedir bir şekilde iktidara hazırlanıyoruz. Türkiye'de iktidarı Türkiye'nin normalleşmesi iyi partiyle olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gerek ekonomik açıdan, gerek siyasi açıdan gerekse ülkenin çözümleri açısından, sanayi ve kalkınma açısından her türlü şeye hakim bir şekilde genel merkezimiz ve teşkilatlarımız ekip ve işbirliği içinde çalışarak önümüzdeki dönem Türkiye'nin iktidarına hazırlanmak dayız. Onun için buradan boş laflara verilecek hiçbir cevabımız yoktur. Kendileri işlerine baksınlar.

KADIN KÜLTÜR EVLERİ’NE DESTEK

Değerli basın mensubu kardeşlerim, arkadaşlarım ilimizde güzel şeyler de oluyor. İnsanların içini yaratmaktan ziyade içimizi aydınlatan şeylerin de olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Valimizin atmış olduğu adımları takdirle takip etmekteyim. Kadın kültür evleri diye ilimizin çeşitli ilçelerinde de başlatılan projelerin ivedilikle hayata geçirilmesini canı gönülden arzu ettiğim gibi desteklediğimizi de ifade etmek istiyorum. Çünkü bu şeylere Afyonkarahisar aramızda çok ihtiyaç vardır ve bunların ivedilikle Afyonkarahisar’ımıza kazandırılmasında emek gösteren değerli valimiz ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Sinanpaşa ilçemizin Güney Köyü kasabasını kasabanın katkılı mahkeme kararıyla iade edildiğini hepimiz biliyoruz. 

GÜNEY KASABASI’NDA BELEDİYEYE TALİBİZ

Güney köyü kasabamızda ili farklı olarak mutlaka yapılacak olan seçimde belediye başkan adayı ve belediye meclis üyesi adaylarımızı çıkaracağız ve orada seçimi kazanmak için de her türlü çabayı göstereceğiz. Buradan ifade etmek istiyorum.

MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZKAYA ACİZ DURUMA DÜŞMÜŞ

 Milletvekilliği vs. Gibi düşünün, milletvekili olarak meclise gönderdiğimiz milletvekillerimizin kendilerinin hiçbir etkisinin olmadığını geçen bir itiraf gibi açıklayan Sayın Özkaya'nın sözlerinden gerçekten Türkiye'nin de ne duruma geldiğini görmek zor değil. Geçtiğimiz günlerde Bakkallar Odası'nı ziyaret eden Özkaya, bakkal esnafları ile ilgili sorunları, bakkal esnaflarını çözülmesini istediği taleplerini Sayın Cumhurbaşkanı'na ileteceğini ve yetkililerden takipçisi olacağını ifade ederek ne kadar zor ve aciz duruma düştüğünü kendi ağzıyla itiraf etmiştir. Değerli basın mensupları, milletin vekilleri, milletin meclisinde hiçbir işe yaramadığını, başkanlık sistemiyle ancak orada konu mankeni olarak durduklarını görmek de zor değil. Gördüğünüz gibi milletvekillerimiz kendilerinin iradesi ve muktedirleri ile iş yapan atmaktadırlar. Tek adam rejimini ne kadar ülkeyi zor duruma getirdiğini, vekillerimize ne kadar işe yaramaz hale getirdiğini hep beraber görüyoruz.

İKTİDARA TALİBİZ

 Bunla ilgili de gelecek seçimlerde güçlendirilmiş ve genişletilmiş parlamenter sistemi acil ivedi Türkiye yönetiminde harekete geçmesini canı gönülden arzu ediyoruz.Partimizin de bu konuda ülkemizin yönetimini ve sorunlarını çözme noktasında güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaları var. Bununla ilgili de ocak sonu veya şubat başı gibi Türkiye Cumhuriyeti'ndeki tüm basın yayın kuruluşlarına lansmanla birlikte tanıtımını yapacaklar. Burada hep beraber göreceğiz. Bildiğiniz gibi.

AFYON’DA İŞSİZLİK ORANI YÜZDE 35

 İlimizde en büyük sorunlardan birisi işsizlik. İşsizlik çığ gibi büyümektedir. Değerli basın mensupları Türkiye de yüzde 25'lere varan işsiz oranı ilimizde yüzde 30 35'lerdedir.  Dolayısıyla ilimizde yeni iş sahalarının açılmamıştı. Bu gün işsizler ilimizin sokakta evine ekmek götürmek için. Boynu bükük bırakanlar, kaderiyle baş başa bırakanlar yarın bu insanların önüne huzuruna çıkıp kimden nasıl oy isteyecekler? Gençlerimiz, geleceğe umutla bakamamaktadır.  Kadınlarımız çaresizdir. Bütün hayalleri yıkılmıştır. Büyük umutlarla büyütüp, okutup yetiştirdikleri evlatlarının şu anda bir asgari ücretle bile iş bulamama Işıl'ın sıkıntısını onları doğuran anneler ellerinden hissetmektedir. Biz de o annelerin sıkıntılarını, acılarını beraber hissediyoruz. Bununla ilgili de yakın tarihte yapılacak olan seçimlerde partimizin iktidara gelmesiyle birlikte inşallah Türkiye'de işsizlik oranını yüzde 5'lere indirmenin çalışmalarını yapıyoruz, yapacağız.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30