banner16

banner142

banner15

banner143

İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon eğitimde 71'nci sıraya mı geriledi?

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a yüklenerek şöyle dedi: ´İlimiz eğitim ve öğretiminin geldiği noktanın baş sorumlusu İl Milli Eğitim Müdürüdür. İlimizin başarı sıralamasında 71. Sıraya düştüğü iddia ediliyor. Bu konuyu araştıracağız. Müdür bey okul müdürlerini toplayarak “ Başarısız öğrencileri ve aileleri ikna edin, çocuklar LGS sınavlarına girmesinler “ demiş. Pardon Sayın Müdür bu şekilde mi ilimizin başarı sıralamasını yükselteceksin. Senin o koltukta bu gün oturmaman gerekiyor. Er veya geç istesen de istemesinde o koltuktan kalkacaksın. Bir an önce koltuğu bırak, oraya liyakat sahibi bir kişi gelsin´

banner138
SİYASET 23.11.2021, 14:23 23.11.2021, 14:44
İYİ Partili Mısırlıoğlu: Afyon eğitimde 71'nci sıraya mı geriledi?
banner18

İYİ Parti Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Mısırlıoğlu yarın kutlanacak olan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle özel bir basın toplantısı yaparak öğretmenler gününü kutladıklarını ifade etti. 

EMEKLİ ÖĞRETMENLER SIKINTIDA
Emekli öğretmenlerin konuşmalarını tamamlamasından sonra basın toplantısına devam eden Başkan Mısırlıoğlu “Yıllarca KPSS’ye hazırlandıktan sonra yüksek puan alan binlerce adaylar mülakatlarda elenerek emekleri iç ediliyor. Mülakat torpil demektir. Normali mülakatın kaldırılması. Neden KPSS yapıyorsunuz madem. Zaten KPSS sınavı yapılıyor. İnsanlar emek harcıyor. Sınavı kazanan her vatandaş rahatlıkla atanabilir” dedi.
Başkan Mısırlıoğlu ekonominin geldiği durumu anlatarak” Bu ekonomik koşullar altında emeğiyle çalışan diğer tüm sosyal kesimler gibi öğretmenlerin maaşları da enflasyon ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle ciddi oranda erimiştir. 2011 yılında dolar kurunun ortalama 1.67 TL olduğu ve 1590 TL aylık alan 9. derece 1. kademedeki bir öğretmenin maaşıyla 952 dolar alınıyordu. Bugün aynı derece ve kademede 4 bin 591 TL alan bir öğretmenin dolar bazında aldığı maaş 400 dolar (1 dolar=11.450) TL seviyesine inmiş durumdadır. Benzer bir şekilde 2011 yılında 9/1 derecedeki bir öğretmen maaşı ile yaklaşık 12 çeyrek altın alabiliyorken, 2021 yılında aynı öğretmen maaşıyla yaklaşık 4 çeyrek altın ancak alabiliyor. Bu da son 10 yıldaki öğretmen maaşlarının yüzde 50’ den fazla oranında eridiğinin ispatıdır. Yazıktır, günahtır”  diye belirtti. Sayın Cumhurbaşkanı “Nas var, faize göz yumamam.' dedi. Haydi, buyurun 
KUL HAKKINA GİRİNCE DE NAS VAR
Nas ne demek? Kuran-ı Kerim'in emirleri ve sevgili Peygamberimizin örnek hayatı demek. Buradan Sayın Erdoğan'a seslenmek istiyorum: Doğrudur, Nas var. Ama Nas, başka konular için de var. Mesela; Beytülmale el uzatınca da Nas var. Mesela; ‘İşi ehline veriniz' buyruğuna rağmen liyakatsiz kadroları milletin başına bela edince yine Nas var. Mesela, milletin başarılı evlatlarını mülakatlarda eleyip eşe, dosta, yeğene 5'er maaş bağlayıp kul hakkına girince de Nas var. Sayın Erdoğan, madem Nas konusunda bu kadar hassassın o zaman neden milletimiz zorluklarla mücadele ederken sen gidip milletin hazinesinden her gün milyonlar harcayarak sarayında sefa sürüyorsun? Millete gelince Nas var da, sana gelince muaf mı oluyorsun? Ayıptır, günahtır.” Dedi.

O KOLTUKTAN KALK

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı eleştiren Başkan Mısırlıoğlu, “İlimiz eğitim ve öğretiminin geldiği noktanın baş sorumlusu İl Milli Eğitim Müdürüdür. İlimizin başarı sıralamasında 71. Sıraya düştüğü iddia ediliyor. Bu konuyu araştıracağız. Müdür bey okul müdürlerini toplayarak “ Başarısız öğrencileri ve aileleri ikna edin, çocuklar LGS sınavlarına girmesinler “ demiş. Pardon Sayın Müdür bu şekilde mi ilimizin başarı sıralamasını yükselteceksin. Senin o koltukta bu gün oturmaman gerekiyor. Er veya geç istesen de istemesinde o koltuktan kalkacaksın. Bir an önce koltuğu bırak, oraya liyakat sahibi bir kişi gelsin. Eğitim bir Sen adeta iktidarın arka bahçesi haline geldi. Bu sendika üyesi isen liyakatine bakmadan atanıyorsun. Olan evlatlarımıza oluyor. Pandemi döneminde eğitim öğretime ara verildi. Yaz boyu yapılamayan okulların tamiratı tam okulların açıldığı döneme getirildi ki sorumlusu ve sorunun nerden kaynaklandığını sorgulayan olmadı. Yıllardır hiçbir bakım ve tadilat yapılmayan devlet okullarımız adeta dökülmekte ve tehlike saçmaktadır. Bu çağda okullarımızın tadilatı için hiçbir bütçe ayrılmaması iş bilmezliğin ve vurdumduymazlığın bir göstergesidir. Dışarıdan badanalanmış, boyanmış okulların sağlamlık derecesi veya binanın kullanımı ortada yoktur. Bunlarla ilgili raporlar varsa bile gizlenmektedir. Okullarda ekonomik yapı, standart kalmamıştır. Öğretmenlik mesleğinin manevi karşılığı olan saygının bile kendilerine çok görüldüğü, sözlü taciz, saldırı, darp, silahla yaralama gibi olayların sıradanlaştığı ve kanıksandığı bir dönem yaşanmaktadır. Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bir toplumun geleceği karanlıktır” dedi.
Başkan Mısırlıoğlu” Öğretmenlerin en büyük sorunlarından biri geçim sıkıntısı. Öğretmenler kendilerini değersiz hissediyor. Öğretmenler hamaset değil adalet istiyor. Daha ayın başında ay sonunu düşünürken eğitim vermek değil, emeğinin hakkını alarak, saygı görerek mesleğini icra etmek istiyor. Anne babalar artık çocuklarının öğretmen olmasını istemiyor. Binlerce öğretmen emekliliği gelmesine rağmen emekli maaşıyla geçinemeyeceği için emekli olmayı düşünmüyor” dedi.
Hafta sonu Denizli ilinde gerçekleşen İYİ Parti mitingine değinen başkan Mısırlıoğlu “ Geçtiğimiz Cumartesi günü İYİ Parti İlk mitingini gerçekleştirdi. Mitingden 72 saat önce miting kararı alan partimiz miting startını vermiş oldu. Miting alanını On binler doldurdu. Genel Başkanımızın coşkulu konuşması ve mitinge katılanların coşkusu, sevinci görülmeye değerdi. Seçime her gün adım adım yaklaşıyoruz. İYİ Parti kadroları seçime hazırdır. İYİ Parti mutlaka iktidara gelecek ve ülkede kardeşliği tesis edecektir” dedi.
Basın toplantısı sonrası, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle, pasta kesilerek öğretmenler günü  kutlandı ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Emekli öğretmen Nazife Ünal’ın öğretmenler günü kapsamında bir açıklama yaparak şöyle dedi:
Değerli İl Başkanım, Sayın basın mensupları, değerli öğretmen arkadaşlarım ve partililerimiz.
Beni buraya davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Biz öğretmenler yıllardır öğretmenler gününü 24 Kasım’da kutlarız. Biz öğretmenlerin böyle bir günde hatırlanması güzel bir duygu. Bu gün başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. 

banner139

Öğretmenler sadece çocuklarımızı yetiştirmezler. İçinde bulundukları toplumun da kanaat önderleridir. Kırsalda ya da kasabada derdi olan biri öğretmenin kapısını çalar. Öğretmen aynı zamanda hiçbir mesleğe kısmet olmayan bir şansa sahiptir. Öğretmen bütün sevgisiyle çocuğu kucaklar, sorunlarını çözmeye çalışır, anne ve baba görevini üstlenir. Öğretmen aynı zamanda hepimizin ilham kaynağıdır. Öğretmen aynı zamanda toplumun bugününü ve geleceğini belli eden bir unsura sahiptir. Bizim aydınlanmamızın kaynağı da öğretmendir.

Her meslek özel ama öğretmenlik çok daha özel bir hizmet alanıdır. Çünkü anne ve babalar, öğretmenlere en değer verdikleri varlıklarını yani çocuklarını emanet ediliyor. Öğretmenler ülkemizin geleceğinin mimarları, rol modelleri ve en önemlisi de orası uzak, burası kötü demeden yurdun dört bir yanında en zor koşullarda görev yapıyorlar.
Öğretmen gelecektir. Atatürk “ Öğretmenler gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek gayet net açıklamıştır. Bu iktidar döneminde öğretmenlik mesleği, itibarını kaybetti. Öğretmen Okulları kaldırıldı. Öğretmenlik mesleğinin dışında tutulan gencecik evlatlarımız, atanamayan öğretmenler. Öğretmenler sadece çocuklarımızı yetiştirmezler. İçinde bulundukları toplumun da kanaat önderleridir. Kırsalda ya da kasabada derdi olan biri öğretmenin kapısını çalar. Öğretmen aynı zamanda hiçbir mesleğe kısmet olmayan bir şansa sahiptir. Öğretmen bütün sevgisiyle çocuğu kucaklar, sorunlarını çözmeye çalışır, anne ve baba görevini üstlenir. Öğretmen aynı zamanda hepimizin ilham kaynağıdır. Resmi, müziği o sevdirir. Sorun çözmeyi o bize öğretir. Öğretmen aynı zamanda toplumun bugününü ve geleceğini belli eden bir unsura sahiptir. 
Öğretmen sıkıntılı, eğitim programı yetersiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öğretmen ve eğitime önem verdiğini şu sözlerle anlatmıştır “Öğretmen maaşı milletvekili maaşı ile eşitlensin” demişti. Sizlerin çalışmalarınızı takip ediyorum, İYİ olacağınıza inanıyorum, sizlere başarılar diliyorum. Okullarımızdan andımız kaldırılmıştır, kitaplarımızdan Cumhuriyet Atatürk ilke ve inkılapları ile ilgili konular yok denecek kadar azdır. Benim istediğim eğitimin hak ettiği düzene gelmesidir sizlerin çaba ve gayretleri ile düzene girecektir. Tekrar beni davet ettiğiniz için teşekkür eder başarılar dilerim.
Emekli Öğretmen Ali Osman Tufan’ın öğretmenler günü konuşma metni; 
Sayın Başkanım, kıymetli öğretmen arkadaşlarım, Aziz misafirlerimiz, sevgili öğrenciler, sayın basın mensupları..
Öğretmenlik kuşku yok ki en kutsal mesleklerden bir tanesidir. Çünkü öğretmenler mutluluklarını öğrencilerinin başarılı olmasının hedefine kenetlenmiş mesleğin üyeleridir.
Değerli öğretmen arkadaşlarım, yüklendiğiniz bu görev, çok büyük, büyük olduğu kadarda kutsaldır. Çünkü sizler, iki binli yıllarda  Türkiye’mizi yönetecek gençlerimizi yetiştirmekte ve Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktasınız..
Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek, terbiye etmek, hepimizin görevidir. Çocuk, sevgili peygamberimizin dilinde cennet çiçeğidir, gönül meyvesidir.
Tarladaki ot, saksıya alınıp bakım yapılırsa çiçek olur., saksıdaki çiçek tarlaya bırakılıp ihmal edilirse ot haline gelir.
Kıymetli meslektaşlarım…
Sizler Anayasamıza, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadakatle bağlı öğretmenler olarak Türk milletinin hizmetindesiniz.
Büyük önderimizin ifade etiği gibi yetişecek yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Sizler, gelecekte, yetiştireceğiniz bu nesille övünebilmelisiniz. Bu da ancak,  yüksek bir görev şuuru, engin bir vatan sevdası, tam bir disiplin, sağlam bir sorumluluk ve yeterli bilgi ile gerçekleştirilebilir.
Kıymetli misafirler…
Kurtuluş savaşının en çetin anlarında bile eğitim-öğretimi ihmal etmeyen büyük önder Atatürk “ Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar zaferler ederse etsin, o zaferlerin payidar sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir” (24.03.1923)
Geleceği çok iyi gören Atatürk ; Yeni nesiller yetiştirme görevini öğretmelere veriyor ve millet için öğretmenin önemini şu sözleriyle belirtiyordu. “ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden- eğitimciden yoksun bir millet henüz bir millet namını kazanamamıştır. ( 14.08.1925)
Sevgili öğretmen arkadaşlarım, öğretmen, milletlerin kaderini ayakta tutan; Bayrağa renk kazandıran, ölmekte olan hastasına kan veren örnek davranışlarıyla rehberlik edip, yol gösteren, yerine göre serdar, yerine göre de meçhul kahramanlardır.
Doğumundan ölümüne kadar, milletin ahlak ve karakterini yükselten, bir hamur gibi anayı da, babayı da, toplumu da yoğuran ona şekil veren odur.
Nasıl arı peteklerine bal taşır, mimarda taşa can verirse, öğretmen de körpecik beyinlere bilgi ve kültür taşır. 
Peygamberimiz de güzel sözlerinden birinde “ Allah beni bir öğretmen Olarak gönderdi. Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diyerek konunun önemini vurgulamıştır.  Öğretmen hayat yolcusunun inip bindiği, istasyon, seri ve sistematik olarak çalışan bir fabrikadır. Kumaşın en iyisi burada dokunur. Sevgi çiçekleri burada toprağa atılır. Ünlü çınarlar burada yetiştirilir.
 Öğretmen yeniliklerin peşinde koşan, hayatı zayıflatan engelleri kaldıran, medeniyetlerin kurulmasında ve yıkılmasında rolü en büyük olandır. Eline verilen çocuğu tanımayan, onu sevmeyen ve dilinden anlamayan öğretmen, soğuk demiri döverek ona şekil vermeye çalışan bir demirci gibidir. 
Nice taşlar vardır ki işlenince mücevher olur.
Güneş nasıl karanlığı boğuyorsa, öğretmen de zulmeti ve cehaleti boğar. Tarihin her çağında var olup, insan denilen canlı varlığı inşa eden öğretmendir.  Dünyaya yön verip milletlerin kaderine yön veren nice cihangirler hep Öğretmenlerin eseridir. 
Eğer öğretmenler olmasaydı…
“Evet sultan benim lakin o benim hocamdır. Çiçekleri hocama veriniz” diyen ve yaşadığı asra mühür vuran fatihler…
Hocam siz üzülmeyiniz, alimlerin at’ının ayağına sıçraya çamur benim üzerime süs olur diyen cihangirler cihangiri Yavuz Sultan Selimler yetişmezlerdi.
İnsanlık tarihimizin gerçek mimarları ve en büyük öğretmenleri annelerdir. Yarınların anneleri olacak çocuklarımızı özenle yetiştirmeliyiz ki, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nesli onlar yetiştireceklerdir.
Öğretmen, her şeyden önce vatanını ve milletini çok seven, onun bir parçası olduğunu unutmayan kişidir.
Sevgili öğrenciler, sizlerde yarının büyükleri olarak bilgili, çalışkan, sıhhatli birer genç olarak bizlerden nöbeti devralmaya hazırlanın.
Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım..
Aziz vatanımızı muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek için birlik ve beraberlik içinde Ata’nın gösterdiği yoldan Türk milliyetçiliğine sarılarak ilerleyelim.
Yıldırımlar yaratan,
Bir ırkın âfakıyız,
Tufanları gösteren,
Tarihlerin yadıyız…
Uzaklar yakın olur,
Sevgi dolu gözünde,
Her türlü fedakarlık,
Senin temiz özünde…
Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler Gününüzü kutlar, hepinize sağlık ve başarılar dilerim… Saygılarımla.

Yorumlar (2)
Afyonlu 2 hafta önce
Eğer iddialar doğruysa vay halimize!! Türkiye'nin batısında bulunup da 71. sırada bulunmak nedir?
Afyon'dan 2 hafta önce
Vaybe 71.sıra çok yakışmış Afyon'a.Yeni rekorumuzla Hakkari'yi yakalamaya az kaldı ha gayret.
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 15 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Antalyaspor 14 18
13. Gaziantep FK 14 18
14. Altay 14 17
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Erzurumspor 13 28
2. Ümraniye 13 27
3. Ankaragücü 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Tuzlaspor 13 21
7. İstanbulspor 14 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Gençlerbirliği 14 20
10. Samsunspor 13 19
11. Adanaspor 15 19
12. Menemenspor 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Liverpool 15 34
2. Chelsea 15 33
3. Man City 14 32
4. West Ham 15 27
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Southampton 15 16
15. Everton 14 15
16. Leeds United 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 14 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 14 29
5. Real Sociedad 15 29
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 15 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 15 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Granada 15 15
16. Deportivo Alaves 15 14
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7
Günün Karikatürü Tümü
banner136