banner16

banner177

banner15

banner153

Görgöz: Fesli Deli Kadir'e el pençe divan duranları şiddetle kınıyoruz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz basın açıklamasında konuşarak, “Kurtuluş Savaşının kazanılmasından büyük üzüntü duyan, ‘keşke Yunan galip gelseydi’ diyecek kadar cüretkar bir Atatürk ve laik cumhuriyet düşmanının ferasetine inananların güzel ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır. Fesli Deli Kadir’e el pençe divan duranları şiddetle kınıyoruz!” dedi.

SİYASET 09.05.2022, 15:46
banner18

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Görgöz’ün açıklamaları şöyle;

“FESLİ DELİ KADİR’E EL PENÇE DİVAN DURANLARI ŞİDDETLE KINIYORUZ!”
Geçen hafta AKP Milletverkili Özkaya talihsiz bir açıklama yaptı. Bize tarihi ve hakikatleri öğrenmeyi sevdiren adam; Allah rahmet eylesin, mekânın cennet olsun. Ferasetinle gerçekleri 20-30 yıl önce görmene, zekânla Milleti uyarmana tahammül edemeyen zavallılar, “fesli deli” diye aşağılamaya çalıştılar. Yukarı çıkamayan çukurlara bir şey demiyoruz. Kurtuluş savaşının kazanılmasından büyük üzüntü duyan, ‘keşke Yunan galip gelseydi’ diyecek kadar cüretkar bir Atatürk ve laik cumhuriyet düşmanının ferasetine inananların güzel ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır. O nedenle bugün bu zatı anma gereği duyan kişinin, hocasının kim olduğunu söylemesine gerek bile yoktur. Biz onun talebelerinin bitmek bilmeyen okyanus ötesi sevdalarını çok iyi biliriz. Bu açıklamayı yapanları ve hiç utanmadan savunanları şiddetle kınıyoruz.

“TELEFERİK İHALESİNİ KİM ALDI? AÇIKLAYIN!”
Afyon belediye başkanı, Afyon Kalesine teleferik ihalesinin yapıldığını, sadece 1 firmanın ihaleye girdiğini açıkladı “hayırlı olsun” dedi. Ancak ihaleyi kimin, ne şartlarda aldığı bilinmiyor. Hatta ‘yolcu garantili’ olmadığı konuşuluyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi istiyoruz. Bir kez daha talebimizi yeniliyoruz; yanlış hesap Bağdat’tan dönermiş. Gelin bu ‘yolcu garantili teleferik’ yapımından vazgeçin.

“HEMATOLOJİ’YE ACİLEN KALICI DOKTOR GETİRİLMELİDİR!”
Geçtiğimiz aylarda, Afyon Sağlık Üniversitesindeki Hematoloji bölümünün doktor yokluğundan dolayı kapatılması gündemdeydi. Sonra doktor bulana kadar devlet hastanesinin doktoru haftanın birkaç günü Afsü deki hastalarla ilgilenecek denildi. Ancak şimdi Hematoloji bölümünün kapalı olduğu söyleniyor. Hastalar ve hasta yakınları çok zorluk çekiyorlar. Bu duruma acilen çözüm bulunması gerekiyor!

“AFYON ESNAFI EKSTRA SIKINTIYA GİRDİ!”
Pandemiden dolayı 2 yıldır ekonomik kriz yaşayan esnafımız, Ramazan ayını bekliyordu. Ancak sürekli gelen zamlar ve pahalılıktan dolayı ne esnafımız ne de vatandaşlar umduğunu bulamadı. Ramazan ayı boyunca ilimiz Zafer Meydanında konuşlandırılan gıda ağırlıklı işletmeler de esnafımızı ekstra sıkıntıya soktu.


TÜRKİYE’DE SAĞLIK KONUSUNDA NELER YAPACAĞIZ?
Bizim bu haftaki konumuz da ‘sağlık.’ CHP iktidarında sağlık alanında neler yapacağımızı tek tek anlatacağım.
• Sağlık politikalarını istişareyle belirleyeceğiz:
Sağlık politikalarını sağlık alanında yer alan tüm bileşenlerin (meslek örgütleri, sendikalar ve sivil toplum örgütleri) katılımına açık olarak masaya yatıracağız; sağlık politikalarını rant değil hak temelli bir yaklaşımla yeniden belirleyeceğiz.
• Sağlık Bakanlığı her basamakta etkin bir sağlık hizmeti sunacak:
Her yurttaşım, ülkemizin her yerinde ve her zaman ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine erişebilecek.
• Sağlık hizmetlerine erişimin önündeki engelleri kaldıracağız: Her yurttaşımızın prim borcuna bağlı olmaksızın Genel Sağlık Sigortası kapsamı içinde yer alabilmesini sağlayacağız. Yurttaşlarımız gücü yetmemek, ulaşım zorluğu ve randevu alamamak gibi hiçbir engelle karşılaşmadan sağlık hizmetlerine erişebilecek.
• Katkı payı, ilave ücret ve fark ücretlerini kaldıracağız: Sağlık hizmetlerine, tıbbi tedaviye, ilaca ve tıbbi malzemeye erişimin önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Genel Sağlık Sigortası tarafından sağlanan temel teminat paketini, bilimsel normlara uygun olarak genişleteceğiz.

Koruyucu sağlık hizmetlerini güçlendireceğiz.
Yurttaşlarımızın periyodik sağlık kontrollerini ücretsiz gerçekleştireceğiz.

• Okul sağlığı hizmetlerini sunmak üzere düzenleme yapacağız: Çocuklarımızın büyüme ve gelişmelerini uzmanların eşliğinde sürekli olarak izleyeceğiz.
• Çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda eksiklikleri gidereceğiz:
İş kazalarını azaltmak için etkin önlemler alacak, meslek hastalıkları tanı koyma süreçlerini kolaylaştıracağız.
• Sağlık hizmetlerinde kademeli sevk sistemini hayata geçireceğiz:
Birinci basamak sağlık hizmetlerini sağlık sistemimizin odak noktası yapacağız. İkinci basamak üzerindeki baskıyı azaltacağız. Hekimlerin hasta başına ayırdığı zamanı uluslararası standartlara uygun hale getireceğiz.
• Şehir hastanelerini gözden geçireceğiz:
Birer rant yatırımı, verimsizlik ve israf projesine dönüşen Şehir Hastanelerini kamunun üzerinde yük olmaktan çıkaracağız. Şehir hastaneleri açılırken kent merkezlerinde kapatılan devlet hastanelerini yeniden açacağız.
• Askeri hastaneleri yeniden açacağız. Böylece ordumuzun gereksinim duyduğu sağlık hizmetlerini her düzeyde sağlayacağız.
• Türkiye’de ilaç, aşı, serum, tıbbi malzeme ve tıbbi cihaz üretimini stratejik sektörler olarak tanımlıyoruz. Bu sektörlerdeki AR-GE çalışmalarını teşvik edeceğiz, destek vereceğiz. Bunların ülkemizde karşılanabilir fiyatlarla üretilmesini sağlayacağız.
• Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nü yeniden açacağız. Alanında yetkin bilim insanları ve tıp, eczacılık, moleküler biyoloji, genetik ve ilgili diğer bölümlerden yeni mezunların da katılımıyla Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü kadrosunu en kısa sürede kuracağız.
• Üniversite, sanayi ve devlet arasında iş birliğiyle etkin bir “tıp teknoparkları sistemi” kuracağız. Tıbbi yüksek teknoloji ürünlerinin, farmasotik endüstrisinin ve biyoteknolojilerin geliştirilmesi için destekler sağlayacağız.SAĞLIKÇILAR İÇİN YAPACAKLARIMIZ
• Sağlık hizmetleri ve sağlık çalışanları ile ilgili hazırlanacak yasal düzenlemeler, TBMM Sağlık Komisyonunda görüşülmeden önce; ilgili meslek kuruluşlarıyla, sendikalarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşülecek. Sağlık alanındaki sorunları, bu sorunları yaşayan sağlık çalışanlarıyla birlikte çözeceğiz.
• Sağlıkta şiddetin önlenmesi için caydırıcı bir yasa çıkaracağız.
• Sağlık personeli atamalarını derhal yapacağız.
• Kamuda sağlık çalışanlarının istihdam karmaşasını çözeceğiz: Kamuda istihdam biçimleri çoklu ve parçalanmış yapısından yani Devlet memuru, döner sermayeden 4-B çalışanı, sözleşmeli personel, taşeron çalışanı vb. durumdan arındırılacak, her bir sağlık mesleği üyesi tek tipte devlet memuru olarak istihdam edilecek.
• Sağlık çalışanlarının ek göstergeleri 3600’den başlamak üzere kademeli olarak yükseltilecek. Sağlık çalışanlarının hak ettikleri temel ücretleri almalarını sağlayarak, refah düzeylerini yükselteceğiz.
• Çalışma saatlerini Uluslararası Çalışma Örgütü normlarına uygun olarak insancıl hale getireceğiz.
• Sağlık çalışanları arasında ayrım yapmayacağız.
Tarafsız ve adil bir atama, yer değiştirme ve yükselme yöntemi uygulayacağız. Sağlık çalışanlarının sayısını; sağlık hizmetinin, farklı becerilerle birbirini tamamlayan bir ekip tarafından sunulduğunu göz önüne alarak planlayacağız.
Sağlık emek gücünün nitelikli bir biçimde yetiştirilmesine özen göstereceğiz. Bu bağlamda tıp, diş hekimliği, eczacılık, veteriner hekimlik, hemşirelik, sağlık teknisyenliği vb. her bir sağlık mesleğinin yetiştirilme ölçütlerini gözden geçirecek ve eğitimlerini yeniden düzenleyeceğiz.

Yorumlar (8)
Afyonlu 2 hafta önce
Doğru noktalara temas etmişsiniz sayın başkan..
Metehan 2 hafta önce
Afsu hastane de Fetoculer gitti ,onların yerine diger cemaatçiler geldi.O zaman da Hocalara Mobbing yapıp kacirirlardi,şimdi de aynı Onkoloji hastanesi yapmışsın Hoca yok .Rezalet tamamen
Aku den ayrıldı da ne oldu ne değişti. Ülkelerin, şehirlerin bilindik marka değeri yüksek üniversiteleri olur. Tarihi ismi olan 1974 e dayanan geçmişi bilgisi olan Kocatepe uni ayırarak, sırf göz boyamak için, o idari ,personel gideriyle ,yapılanma masrafıyla musriflik ornegi.
Emir 2 hafta önce
Hemotolojiye uzman bulun hadi bulabilirseniz,herkes doktorları oy toplamak için vatandaşa yem olarak kullanıyor . Neymiş doktorlar çok havaliymis,neymiş hastaya kibar davranmiyormus falan filan. Siz tezgahtarmi ariyorsunuz barmen mi?
Ersin 2 hafta önce
Fesli kadir de diyor ki ah benim bildiklerimi yasalar engellemesede de bir anlatsam şaşar siniz diyor.
Yine mi kadir. 2 hafta önce
Ya bırakın bu kadir 'i aklı olan hiç "KEŞKE YUNAN KAZANSAYDI" diye söylermi? Yunanistan Batı Trakya Müslüman Türk milletine nasıl zulüm ediyor.Topraklarına el koyuyor ecdat yadigarı tarihi kültürel varlıkları ve eserleri yok ediyor,Vatandaşlığından zorla atıyor ve Başkentinde Cami ve mescit bulunmayan tek Hristiyan ülke. Yine aynı fikirdelerse Kadir ve şurakasına kolay gelsin
AKkoyun Kasabı 2 hafta önce
telefrik ihalesini muğlalı bir şirket almış. bu karayolları alt geçitini yapan şirketmiş
Cehalet 2 hafta önce
Kadir mısıroğlu gibi bir tarih dehasına deli diyenleri akıl hastanesine yatırmalı. Gerçekleri işitmek delirtmiş birilerini
Müjde manyagi 2 hafta önce
Binemeyecegin teleferige kimin yapacagi sanane
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136