banner16

banner15

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’ndan Afyon’da erken seçim açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Afyonkarahisar’da yaptığı açıklamada, erken seçim mesajı vererek, “Sayın Bahçeli seçim yok diyor. Sayın Bahçeli 2002’de yılın başında seçim yok demişti. Yılın sonunda kendisi seçime gitti. Hiç bakmayın Bahçeli’nin sözüne. Bahçeli hiç bir zaman bu anlamda verdiği sözü tutmadı. Her an süprize hazır olun” dedi

SİYASET 01.06.2021, 14:42 01.06.2021, 16:14
banner18

-Afyon Postası'nın Haberi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile partisinin il başkanlığını açmak için Afyonkarahisar’a geldi. Ordu Bulvarı üzerindeki hizmet binasının açılışında ilk olarak İl Başkanı Niyazi Ertaş konuştu. 

CUMHURİYET’İN KAZANILDIĞI TOPRAKLARDA HAYVANCILIK VE TARIM BİTTİ

Niyazi Ertaş’ta burada bir açıklama yaparak, şunları söyledi: “Kurulduğundan bugüne kadar Türkiye’nin iline ilçesine köyüne mezrasına ayak basarak halkımızın derdine dertlenen bilge liderimiz Sayın Başbakanımız Afyon’umuzu şereflendirmiştir. Cumhuriyet’in kazandılığı bu topraklarda hayvancılık bitmiştir. Bahçecilik bitmiştir. Tarım yok olma seviyesindedir. Ankara hızlı tren inşaatı bitirilememiştir. Afyon’a yapılaması planlanan çevre yolu Afyon’un çok uzağında geçirilerek Afyon’un bütün yolların kesişme noktası olma özelliğinden çıkarılmak istenmiştir. Satılan SEKA, şeker, et balık, yapağı gibi nice fabrikamız kapatılmıştır. Afyon’da 20 yıldır hiç bir tane fabrika kurulmamıştır. İlimizde uygulanması planlanan Kentsel Dönüşüm konusu Afyon halkını bıktırmıştır. Halkın yüzüne kapıla kapanmıştır, halk tehdit altındadır. 6 Haziran’da ilk zaferimiz Güney’de olacak”

BALDIZLARIM, KAYINÇOLARIM…

Daha sonra ise Davutoğlu konuşarak, özetle şunları söyledi: Bugün Afyon İl Başkanlığımızı açıyoruz. Niyazi bey ve ekibine teşekkür ediyoruz. İnşallah Gelecek Partisi’nin ilk zaferi Afyon’un Güney beldesinde olacak. Gelecek Partisi’ni kuralı 1.5 yıl oldu. Doğudan batıya her yeri dolaşıyoruz. Son 3 haftadır yaşadıklarımız Türkiye’de bir çok şeyi ayan beyan ortaya çıkardı. Düşününüz biz diyorduk ki Türkiye’de temiz siyasete ihtiyaç var, biz diyorduk ki çeteler milletin kaynaklarını tüketiyor, milleti yoksullaştırıyor diyorduk. Ayağa kalkma vakti diyorduk. Son yaşadıklarımız Gelecek Partisi’ni neden kurduğumuzun en güzel işaretlerini ortaya koymuştur. 

SEDAT PEKER’İN AÇIKLAMALARI..

Yurt dışında organize suç örgütü lideri, Türkiye’de bakanlık, başbakanlık yapanlar için çok ağır ithamlarda bulundu. Hiç kimse çıkıpta başta Cumhurbaşkanı çıkıpta bu adam yalan söylüyor İçişleri Bakanı masumdur, eski Başbakan Binali Yıldırım masumdur demedi. 3 haftadır konuşuyor onlarda bekliyor. Hiç kimse bir soruşturmada başlatmadı. Bir tiyatro seyreder gibi izliyorlar.Zafer şehri Afyon’dan sesleniyorum. Devletimizin itibarının böyle yerle bir edilmesine asla izin vermeyeceğiz. 30 milyonu aşkın insanlar bunu seyretti. Gün cumhuriyetin onurunu koruma günüdür.

TÜRKİYE’DE OTORİTER YOLSUZLUK VAR

Mafya siyaset medya ilişkileri ayyuka çıkıyor. 15 Şubat’ta açıkladığımız temiz siyaset belgesinde şunu demiştik. Ortada böyle videolar yoktu. Türkiye’de otoriter yolsuzluk düzeni var. Milletin kaynaklarını tarumar eden bir düzen var. Bunun bir kanatında otoriter bir yönetim diğer tarafta bu yönetimden beslenen çıkarcı mafyatik yapılar var demiştik. Ve milletimize temiz siyaseti sözü vermiştik.

BUNLARLA YOL YÜRÜYEMEZDİK

Niye Başbakanlıktan ayrıldınız diyorlardı. İşte niye ayrıldığımızın cevabı çok açık. Biz şeffaflık diyorduk onlar karanlık odalar pazarlık diyordu. Biz siyasi ahlak diyorduk. Onlar siyasi kirliliğe batmışlardı. Biz imar yasası diyordu. Onlar rantiyecilerin peşinden gidiyorlardı. Biz ihaleler tertemiz olsun diyordu. Onlar ihaleleri 3-5 ihaleciye teslim etme davasındaydı. Arkadaşlar işte herkes görüyor biz bunlarla yol yürüyemezdik. Bizim helal rızık anlayışımız bunlarla beraber yol yürümemizi engelliyordu. Düzeltmek için her şeyi denedik. Her şeyi anlattık.

BİZE KUMPAS KURAN HAZİNE BAKANI ALBAYRAK İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZ

İçişleri bakanı o zaman bize karşı yaptığı kumpası itiraf etti. Neymiş 3-5 arkadaşıyla birlikte başbakanım dediği kişiye kumpas kurmuş. Ne oldu? Bakın o zaman Hazine ve Maliye Bakanı olan bize kumpas kuran bir zat vardı kayboldu gitti görüyor musunuz? Yok ortada. Hazine Bakanı Albayrak o gün o kumasın içindeydi. Şimdi herhangi bir yerde görüyor musunuz? Göremezsiniz. O gün o kumpasın içinde olanlar halkın içine çıkamaz ama biz burdayız. Oturduğumuz bir makam yok. Arkamızda çıkar çeteleri yok. Biz burdayız. Afyon’dayız.  Türkiye’deyiz. Anadolu’nun kalbindeyiz. Köy köy, sokak dolaşacağız. Durmayacağız. Yılmayacağız. Yorulmayacağız. Milletin üzerindeki kara bulutları dağıtacağız. Biz Gelecek Kadroları olarak bunun için ayaktayız.   

MERKEZ BANKASI’NIN REZERVERLERİ ARKA KAPIDAN TÜKETİLİYOR DEMİŞTİK

2 yıl önce Merkez Bankası rezerveleri arka kapıdan tüketiliyor demiştik. O zaman 11 milyar dolardı. Zamanla 128 Milyar Dolar’a çıktı. Bunlar merkez bankasının ihtiyaç akçesini,  işsizlik fonu kaynaklarını, tüm milletin madenlerini 3-5 rantiyeciye teslim ettiler. Millete buradan söz veriyoruz. Sizden gasp edilecen hakları tek tek alacağız ve size iade edeceğiz. 

KURTLAR SOFRASI KURMUŞLAR ORTASINA MİLLETİN RIZKINI KOYMUŞLAR

Bunlar kurtlar sofrası kurmuşlar. Her düşen bir sonra düşen tarafından yeniyor bu kurtlar sofrasında. Kurtlar sofrasının ortasına milletin rızkını koymuşlardı. 128 milyar dolarını koymuşlardı. Biz bu kurtlar sofrasını kuranlara karşı mücadele ettik. Şimdi buradan soruyorum. Kurtlar sofrasına karşı biz herkese açık Halil İbrahim Sofrası kurmaya geliyoruz. O sofra Hz. Mevlana’nın sofrasıdır. Gönlüyle yüreğiyle açık olanların sofrasıdır. Bugün son kalan kaynakları tüketmek için iktidar kavgası yapanlara sesleniyorum. Herkesi uyarıyorum. Bürokrasiyi uyarıyorum. Bu düzen böyle gidecek sanmayın. Biz geliyoruz. Dürüst Gelecek partisi kadroları geliyor. Bu düzenin çarklarını kıracağız. Şeffaflığa dayalı demokratik hukuk devleti düzeni kuracağız. 

BÜTÜN AFYON BİZİM AİLEMİZDİR

Bütün Afyon bizim ailemizdir. Afyon’da milletimize söz veriyoruz. Bıkmayacağız, usanmayacağız, yorulmayacağız. Görünen dağın ırağı olmaz. Artık Kocatepe görülmüştür. Artık hiç bir hedef bize uzak ve ırak değildir. 

AFYON’A GELİRKEN BENİM DÖNEMİMDEKİ YATIRIMLARIN AKIBETİNE BAKTIM

Afyon’a gelirken geçmiş yatırımlara baktım. Bizim dönemimizde, ben başbakanken verdiğim sözlerin ne durumda olduğuna baktım. Ankara- Afyon- İzmir hızlı tren hattı 2019’da bitecekti. Daha hiç bir ilerleme yok. Afyon’un can damarı olan çiftçilik ve hayvancılıkta tam bir durgunluk hakim. Esnaf kan ağlıyor. Çevre yolu kavşak şehir olan Afyon’da yol uzaktan geçiyor, Afyon’u kavşak şehir olmaktan çıkarıyorlar. Afyon jeotermal turizmin merkezi olacaktı, yatırımlar son dönemde durma noktasında. Kentsel Dönüşüm’de İmaret ve Mısri bölgesinde halk mağdur ediliyor. Bizim bu bütün bekleyen projelerin kaynağını sormaya hakkımız var. Neden bu projeler bekliyor? Neden milletimiz açlık sınırında bir asgari ücrete mahkum ediliyor biliyor musunuz? Milletin kaynaklarını sömüren asalak bir gurup var bu memlekette. İşte son videolar bu asalak gurubun gerçek yüzünü ortaya koyuyor. İşte o asalaklardan bu ülkeyi temizleyeceğiz. Gelecek Partisi iktidarında Afyon, gerektiği itibara kavuşacak. Bütün bir Türkiye’de yepyeni bir ufuk ortaya koyacağız. 

BAHÇELİ 2002’DE DE SEÇİM YOK DİYORDU, SONRA KENDİ SEÇİME GİTTİ

Bugün Afyon’da sadece bir il başkanlığı açmıyoruz. Güney Beldesi adayımız Osman Bey, 6 Haziran’da ilerdeki seçimlerin işaretini buradan vereceğiz. Sayın Bahçeli seçim yok diyor. Sayın Bahçeli 2002’de yılın başında seçim yok demişti. Yılın sonunda kendisi seçime gitti. Hiç bakmayın Bahçeli’nin sözüne. Bahçeli hiç bir zaman bu anlamda verdiği sözü tutmadı. Her an süprize hazır olun.  

KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNUNU DİNLEDİ

Davutoğlu, konuşmaların ardından partisinin il başkanlığını hizmete açtı. Bu binanın 24 saat hizmet vereceğini söyleyen Davutoğlu, parti binası içinde Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Serhat Tugan ve beraberindeki hak sahiplerini dinledi. 

Yorumlar (1)
Tc 4 ay önce
SEN İKTİDAR OLMAYA GELMİYOSUN Kİ DİĞER PARTİLERDE SENİN GİBİ PROJE PARTİSİ
14°
kapalı
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Fenerbahçe 4 10
4. Konyaspor 4 10
5. Galatasaray 4 8
6. Hatayspor 4 7
7. Karagümrük 4 7
8. Kayserispor 4 7
9. Altay 4 6
10. Malatyaspor 4 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Göztepe 4 5
13. Kasımpaşa 4 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Tuzlaspor 4 10
4. Manisa FK 5 9
5. Erzurumspor 5 9
6. Ankaragücü 4 8
7. Samsunspor 4 6
8. Bandırmaspor 5 6
9. Denizlispor 5 6
10. Menemenspor 5 6
11. Adanaspor 5 5
12. Bursaspor 5 4
13. Ankara Keçiörengücü 4 4
14. Kocaelispor 4 4
15. Altınordu 5 4
16. Gençlerbirliği 5 4
17. İstanbulspor 3 3
18. Boluspor 3 3
19. Balıkesirspor 3 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Arsenal 4 3
17. Leeds United 4 2
18. Burnley 4 1
19. Newcastle 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Osasuna 4 5
12. Rayo Vallecano 4 4
13. Villarreal 3 3
14. Levante 4 3
15. Espanyol 4 2
16. Cádiz 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 4 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0