banner16

banner15

CHP'liler Müslüman ve İslam olan her şeye karşılar

AK Parti 7. Olağan kongre süreci İscehisar kongresi ile devam etti.  Burada konuşan AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, “CHP’liler Müslüman ve İslam olan her şeye karşılar” dedi

SİYASET 06.03.2020, 20:56 06.03.2020, 20:56
CHP'liler Müslüman ve İslam olan her şeye karşılar
banner18

İnandığın yolda yürü sloganı ile 7. Olağan kongre sürecine giren AK Parti, İscehisar kongresini tamamladı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, önceki dönem milletvekili Halil Ürün ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

“Suriye operasyonu bugünün değil 10 yıl sonrasının operasyonudur”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ kongrede yaptığı konuşmada, “Biz şu anda Suriye'de vermiş olduğumuz mücadeleyi bu ülkenin sadece bugünü yarın için değil, 5 yılı, 10 yılı içindir.O zamandan geriye dönüp baktığımızda keşke şunu da yapsaydık dememek için yapıyoruz.Suriye’de yaşanan aslında bizim başlattığımız bir sorun bir mesele değil.Israrla bazı muhalefet partileri olayların üzerinden de bizi hedef alıyor ama bakın arkadaşlar Suriye ile ilgili savaşta, kendi halkını bombalamaya başlamasına rağmen diplomatik ilişkileri en son kesen ülke Türkiye'dir” dedi.

“Esad Rusya’nın valisi konumunda”

“Defalarca bu mevzuda barışçıl bir çözüm olması konusunda hem telefondan hem de yüz yüze birçok görüşme yaptık” diyen Dağ konuşmasında, “Şimdi bugün Esed ile görüşün diyenler esasında o gün de niye görüşüyorsunuz diyorlardı.Esad diye bir devlet başkanı mı var?Esad şu anda Rusya'nın valisi.Zaten biz de Rusya ile görüşüyoruz. Aslı ile görüşmek varken hamisi ile kim görüşmek ister? Böyle bir durum söz konusu olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

“Davamız mübarek olsun”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen İscehisar 7. Olağan Kongresinde bir konuşma yaptı. Sezen konuşmasında, “İstiklal savaşına büyük mücadeleler veren ve kahramanlık destanları yazan Molla Mehmet, Hasan Efendi, Arif Hoca, Süleyman Çavuş, Tıngır Mehmet ve Molla Halil’in torunları kongremize hoş geldiniz şeref verdiniz. Sözlerime başlamadan önce başta Kurtuluş Savaşı'nda büyük kahramanlık göstererek ilçemizde şehit düşen Giresunlu şehitlerimiz olmak üzere 1071’den bugüne tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. İnandığın yolda yürü sloganı ile çıktığımız 7. Olağan kongre sürecimize bugün ekmeğini taştan çıkaranların memleketi İscehisar ile devam ediyoruz.  2023’lere, 2053’lere, 2071’lere bu mirası, bu kutlu davayı sizlerle birlikte en iyi şekilde taşıyacağız. Davamız mübarek olsun, davamız kutlu olsun. Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a İscehisar’dan selam olsun” dedi.

“83 milyonu bu ailenin parçası haline getirelim”

AK Parti’nin 10 milyon 500 bin üye sayısıyla Türkiye'de en fazla üye sayısına sahip dünyada başka bir örneği olmayan bir siyasi parti olduğunu vurgulayan Sezen konuşmasında, “1 milyonu aşan genç, 4 milyon 700 bini aşan kadın üye sayısı ile bu alanlarda da rakipsiziz. Üye sayımız toplam seçmen sayısının yaklaşık yüzde 20'sine tekabül ediyor. Ancak bu yeterli değil. Amacımız Cumhurbaşkanımız, liderliğinde 83 milyon insanımızın her bir ferdini bu büyük ailenin bir parçası haline getirmektir. Ülkemize, çevremizde, İscehisarımızda, mahallelerimizde herkesin gönlünü kazanmadan orada kalıcı hale gelmeden kendimizi bir hakkın görevini ifa etmiş sayamayız” ifadelerine yer verdi.

“İscehisar’a 150 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık”

“Ekmeğini taştan çıkaran kıymetli hemşerilerim AK Parti olarak İscehisar ilçemizin bizim gönlümüzde yeri dün olduğu gibi bugün de ayrıdır” ifadelerine yer veren Sezen şöyle dedi; “Bu yüzden ilçemizde bugüne kadar 150 milyonun üzerinde yatırım yaptık. 30 yataklı devlet hastanemizi İscehisar halkımız hastane hastane gezmesin, sağlığına en kısa sürede kavuşsun diye yaptık. Karaağaç barajı ve Seydiler göletini inşa ederek 5 bin 295 dekar araziyi sulamaya açtık ve bugün çiftçilerimize 5 milyon lira zirai gelir artışı sağladık. İlçemizde 11 derenin ıslahını tamamlayarak olası taşkınların önüne geçtik. Şu anda hali hazırda iki tane kapalı spor salonumuz var. Bununla birlikte henüz açılışını yapamadığımız eski jandarmanın olduğu binaya anaokulu yaptık. Bu okumuz Fatih, Eski Hamam ve Selçuklu mahallelerinde yaşayan çocuklarımıza hizmet verecek.”

“Engin Özkoç’u istifaya davet ediyoruz”

Ordumuzun Suriye’de kendi halkını katleden zalim bir rejime ve terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verdiğini ifade eden Sezen, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçmekteyiz. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Milletimizin bu acıyla kalbi yanarken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, burada tekrar etmeyi zuladdetiğimiz sözlerle- ülkemizin birliğini-bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretler savurmuştur. Öncelikle Engin Özkoç’un Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz Engin Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz” dedi.

“Vatan haini denilen kişi Türkiye aleyhine lobi yapanlardır”

Sezen, “Değerli kardeşlerim vatan haini kimdir biliyor musunuz? Vatan haini Türkiye’nin kiminle problemi varsa o ülkenin kucağına koşanlardır! Yurt dışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır! PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır. 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile iş birliği yapanlardır. Darbe şakşakçılarıdır. Cumhurbaşkanımızın şerefi, onuru, haysiyeti 83 milyon vatandaşımızın, ülkemizin onuru, şerefi ve haysiyetidir. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil onun temsil ettiği makama da yapılmıştır. PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu pervasızlık, hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır. CHP, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedememektedir. Bu utanç; CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Kongremizin hayırlara vesile olmasını, yeni yönetimimizin de görevinde muvaffakiyetler dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

“Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da programda bir konuşma yaptı. Eroğlu; “Değerli kardeşlerim eskiden atacak bir mermimiz bile yoktu ama bugün Ortadoğu’daki gidişatı değiştirecek bir güce sahip olduk.Gerçekten bunlar nereden nereye geldiğimizin göstergesidir.Hatırlarsanız Kıbrıs Barış Harekatı'nda doğru düzgün atacak topumuz, silahımız yoktu.Terörle mücadele için İsrail'den Heronalıp terörle mücadele etmeye çalışıyorduk.Onlar da yanlış bilgiler veriyordu. Dolayısıyla boş dağları bombalıyorduk ama şu anda nokta atışları ile terör örgütüne büyük darbeler vuruyoruz. Türkiye'de her konuda ciddi bir dönüşüm oldu.Her şey bambaşka bir noktaya geldi. İnşallah daha iyi olacaktır.Şu anda Türkiye çok zorlu bir dönemden geçiyor” dedi.

“CHP’liler Müslüman ve İslam olan her şeye karşılar”

AK Parti milletvekili Ali Özkaya da “CHP'li Muharrem İnce'nin parti içinde şizofrenlerin olduğuna dair sözü var. Esad Türkiye'ye karşı bomba atıyor terörizm uygulanıyor, CHP'liler gidiyor Esad'ın yanında duruyor. Libya'da Hafterdenilen bir katil ve terörist var. CHP,adam Türkiye’nin karşısında diye onun yanında yer alıyor. Suriyeliler niye geliyor diye laf eden CHP’liler, Suriyelileri niye gönderiyorsunuz diye laf ediyorlar.Düne kadar FETÖ'yü Müslüman bir cemaat olarak gördükleri için düşman görüyorlardı,FETÖ’nünhain bir terörist olduğunu gördükleri anda onların yanında yer aldılar. İşin özü bunların kafasında maalesef acı gerçek İslam olan Müslüman olan her şeye karşı olmak var.Önemli bir kısmı böyle.Hepsi için aynı şeyi söyleyemem.Yönetimdeki önemli bir kısmı böyle maalesef. Bu adam kaset kumpasının neticesinde Genel Başkan oldu.Önce aday değilim dedi, sonra 15 gün geçince aday oldu. Seçtiği bütün danışmanlar Fethullahçıterör örgütüne mensup çıktı” diye konuştu.

“Partimizi daha ileri seviyelere taşıyacağız”

AK Parti önceki dönem milletvekili Halil Ürün de “Kongremiz hayırlara vesile olsun inşallah. Metin kardeşim epeydir bu görevi yürütüyor ve çok da başarılı bir kardeşimiz. Allah muvaffakeylesin, Allah yardımcısı olsun. Biz bu davanın neferleriyiz ve neferleri olmaya devam edeceğiz.Yeniden bir şahlanış, yeniden bir diriliş olarak gördüğümüz bu davada, inandığımız yolda yürümeye devam edecek ve bu noktada partimizi daha ileri seviyelere taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

“İscehisar’a ne yapılsa azdır”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ise “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganı ile kurulan partimiz gerçekten Anadolu ihtilali yaparak tek başına iktidara geldi.O gün İl Başkanıydım. 3 Kasım 2002'de İscehisar teşkilatımızın gayretleri ile Halil Ürün kardeşimiz bunun en güzel şahididir.İscehisar'da yüzde 68,5 oy alarak hem Türkiye'de hem de Afyon’da rekor kırdık.Sadece o seçim mi? Hayır.Tüm genel seçimlerde daima 1. Oldu. Dolayısıyla İscehisar’a ne yapılsa azdır” dedi.

“Muhalefet ülke düşmanları ile aynı dili kullanıyor”

İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi de “Kongreler bizim için çok şey ifade eder.Bu iş sadece bayrak yarışı değil. Büyük bir mücadelenin adımlarıdır. Bu ülkede muhalefet yapıyoruz diyen bir kesim maalesef ülke düşmanları ile aynı dili kullanıyor. Bu yüzden kongrelerde birlik olmak durumundayız” dedi.

“Halka hizmeti Hakka hizmet gördük”

İscehisar İlçe Başkanı Metin Balaban da “19 yıl önce liderimiz başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda 7. Olağan kongremize yapıyoruz.Bu davada sizlerle birlikte aynı yolda yürümekten ve bu davanın bu noktaya gelmesinden gurur duyuyorum.Yola çıktığımız ilk günden beri millet iradesini temsilcileri olarak halka hizmeti Hakk'a hizmet gördük” diye konuştu.

Konuşmaların ardında kongrede mevcut İlçe Başkanı Metin Balaban yeniden başkan seçildi.

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 5 13
2. Trabzonspor 5 13
3. Konyaspor 5 11
4. Hatayspor 5 10
5. Karagümrük 5 10
6. Fenerbahçe 5 10
7. Altay 5 9
8. Alanyaspor 5 9
9. Galatasaray 5 8
10. Kayserispor 5 7
11. Malatyaspor 5 6
12. Göztepe 5 5
13. Gaziantep FK 5 5
14. Kasımpaşa 5 5
15. Adana Demirspor 5 5
16. Antalyaspor 5 4
17. Sivasspor 5 3
18. Başakşehir 5 3
19. Giresunspor 5 1
20. Rizespor 5 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Boluspor 5 7
9. Samsunspor 5 7
10. Kocaelispor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 5 13
2. Atletico Madrid 5 11
3. Valencia 5 10
4. Real Sociedad 5 10
5. Athletic Bilbao 5 9
6. Sevilla 4 8
7. Barcelona 4 8
8. Osasuna 5 8
9. Mallorca 5 8
10. Rayo Vallecano 5 7
11. Real Betis 5 6
12. Elche 5 6
13. Cádiz 5 5
14. Villarreal 4 4
15. Levante 5 4
16. Espanyol 5 3
17. Granada 5 3
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 5 0
20. Deportivo Alaves 4 0