banner16

banner15

CHP'li Burcu Köksal'dan Şuhut ilçesi hakkında skandal iddialar!

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Şuhut İlçesi’nde 4 bürokratın AK Partili siyasetçinin isteklerini yerine getirmedikleri gerekçesiyle görev yerlerinin değiştirildiği iddiaları ile yine İlçedeki bir bakım merkezinde engelli bir kadının 4 personel tarafından tecavüze uğradığı iddiasını ve ilçede Kaymakamlığa ait bir binanın AKP’li siyasetçilere değerinin çok altında kiralandığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

banner138
SİYASET 08.11.2021, 11:36
CHP'li Burcu Köksal'dan Şuhut ilçesi hakkında skandal iddialar!
banner18

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın cevaplaması istemiyle 2 ayrı soru önergesi verdi.Milletvekili Burcu Köksal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Şuhut İlçesi'nde "kanunsuz emre" uymak istemedikleri için İlçe Kaymakamı Erkan Kaçmaz, İlçe Özel İdare Müdürü Cengiz Kızıldağ'ın ve İlçe Tarım Müdürü Cengiz Karahan ile İlçe Jandarma Komutanı Mükerem Gökçe'nin görev yerlerinin değiştirildiği iddialarının doğru olup olmadığı sordu. 

AKP'Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ KANUNLARA UYMAYA ÇALIŞAN ŞUHUT İLÇE JANDARMA KOMUTANINI GÖREVİNDEN ALDIRDI MI? 

Köksal önergesinde, "2021 yılı Haziran ayında 2 muhtar ve bir vatandaşın Kayabelen Göleti'nin kenarında ateş etmesi sonucu işlem yapmak isteyen Şuhut İlçe Jandarma Komutanına vatandaşın avukat olan kardeşinin engel olmaya çalıştığı sonrasında AKP’li Şuhut İl Genel Meclis Üyesinin İlçe Jandarma Komutanını arayarak hem avukat hem de vatandaşla ilgili işlem yapılmaması şeklinde talimat verdiği ancak İlçe Jandarma Komutanının yine de kanunlara uymaya çalışması karşısında Şuhut’tan alınarak merkezde pasif bir göreve verildiği iddiası doğru mudur?" dedi.

İLÇE JANDARMA KOMUTANI HAKKINDA ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA NEDEN AÇILMADI?

Şuhut İlçe Jandarma Komutanının ilçeden gönderilmesinin arkasında AKP'li İl Genel Meclisi Üyesi'nin ısrarının olup olmadığını soran Köksal, "Şuhut İlçe Jandarma Komutanı hakkında hiçbir adli ve idari soruşturma olmaksızın görev yerinin değiştirilmesi Şuhut’tan gönderilmesinin arkasında AKP’li İl Genel Meclis Üyesinin isteği ve ısrarı olduğu iddiası doğru mudur? Doğru değilse görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan bir komutanın görev yeri niçin değiştirilmiştir?" ifadelerini kullandı.

ŞUHUT'LU SİYASETÇİNİN İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEDİKLERİ GEREKÇESİYLE Mİ DEĞİŞTİRİLDİ?

Şuhut İlçesi'nde son 1 yıl içinde "kanunsuz emre" uymak istemedikleri için İlçe Kaymakamı, İlçe Özel İdare Müdürü ve İlçe Tarım Müdürü ile İlçe Jandarma Komutanının görev yerlerinin değiştirildiği iddialarını da Bakan Soylu'ya soran Köksal, "Şuhut İlçesi'nde son 1 yıl içinde Kaymakam Erkan Kaçmaz’ın, Şuhut İlçe Özel İdare Müdürü Cengiz Kızıldağ’ın, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Karahan’ın ve son olarakta İlçe Jandarma Komutanı Mükerem Gökçe’nin görev yerlerinin değiştirilmesi veya tayinlerinin çıkartılması 36 bin nüfuslu bir ilçe için normal midir? Bu kişilerin görev yerlerinin değiştirilmesinde AKP Milletvekillerinin akrabası da olan Şuhut'lu bir siyasetçinin isteklerini yerine getirmeme gerekçesi "kanunsuz emire" uymak istemedikleri iddiası doğru mudur? Bir ilçede bu kadar çok bürokratın ayrılmasının görev yerinin değiştirilmesinin nedeni nedir? Bu konuda niçin bakanlığınızca bir araştırma, soruşturma vb. yapılmamaktadır?" şeklinde konuştu. 

AKP'Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİNİN TALİMATLARINA UYGUN HAREKET ETMEYENLERİN İLÇEDEN SÜRGÜN VE TAYİNLE GÖNDERİLDİĞİ DOĞRU MU?

Şuhut İlçesi'nde İl Genel Meclis Üyesinin “talepler önce bana gelecek ben uygun görürsem kaymakama talimat veririm” şeklinde konuştuğu iddialarının doğru olup olmadığını soran Köksal, "Şuhut İlçesi'ne bağlı köylerden hizmet almak için Kaymakamlığa müracaat eden muhtarlara sözü geçen İl Genel Meclis Üyesinin “talepler önce bana gelecek ben uygun görürsem kaymakama talimat veririm” şeklinde konuştuğu Afyonkarahisar gündeminde yer alan iddialardandır. Bu konuda muhtarların ve bürokratların AKP’li Milletvekilinin akrabası olan bu kişiden korktukları için ses çıkaramadığı, onun talimatlarına uygun hareket etmeyenlerin ise ilçeden sürgün veya tayinle gönderildiği iddia edilmektedir. Bu konuda bakanlıkça bir inceleme yapacak mısınız?" dedi.

ŞUHUT KAYMAKAMLIĞINA AİT BİNA YILLIK 10 BİN LİRAYA AKP'Lİ SİYASETÇİLERE KİRALANDI MI?

Şuhut Kaymakamlığı'na ait koskocaman binanın bir kaloriferli daire fiyatına ilçedeki AKP'li siyasetçilere kiralandığı iddialarının doğru olup olmadığını soran Milletvekili Köksal, "Şuhut’ta bulunan ve Şuhut Kaymakamlığına ait binanın yıllık 10 bin liraya (aylık 831 lira) AKP Şuhut İlçe Başkanı ve AKP Şuhut İl Genel Meclis Üyesinin ortak olduğu bir merkeze kiralandığı iddiası doğru mudur? Doğru ise ilçede bir kaloriferli dairenin fiyatına koskocaman binanın kiralanması hakka hukuka hakkaniyete uygun mudur? Devletin zarara uğratılması söz konusu değil midir?" şeklinde konuştu.

ENGELLİ KADIN BAKIM EVİNDE TECAVÜZE UĞRADI MI?

Milletvekili Köksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği bir diğer soru önergesinde ise, Şuhut İlçesi'nde bulunan bir bakım evinde 2020 yılında engelli bir kadının 4 personel tarafından tecavüze uğradığı iddiasının doğru olup olmadığını sordu.

TECAVÜZE UĞRAYAN KADININ İFADESİ DEĞİŞTİRİLDİ Mİ?

Milletvekili Köksal önergesinde, "Şuhut İlçesi’nde bulunan bir bakım evinde 2020 yılında engelli bir kadının 4 personel tarafından tecavüze uğradığı iddiasıyla şikayetçi olduğu sonrasında ise ifadesinin değiştirildiği iddia ediliyor. Bu konuda bakanlığınızca bir inceleme, soruşturma veya davaya müdahil olma durumu olmuş mudur?" dedi.

banner139

BAKIM MERKEZİNDE FAZLA KİŞİ KALIYORMUŞ GİBİ GÖSTERELİP BAKANLIKTAN FAZLADAN ÜCRET ALINDIĞI DOĞRU MU?

Köksal, "Bakım Merkezinde kaç kişi kalmaktadır? Bakımı yapılan engelli için kişi başına bakanlığınızca kaç lira ödenmektedir? Kalan kişi sayısından fazla kişinin bu yaşam merkezinde kalıyormuş gibi gösterilerek bakanlığınızdan buna göre fazladan ücret alındığı iddiası doğru mudur? Bu konuda hiçbir inceleme ve araştırma yapılmış mıdır?" sorularını yöneltti.

banner134
Yorumlar (15)
N.K 3 hafta önce
Evet halk olarak cvp bekliyoruz kimden tabiki umut eroğlundan özelliklede tecavüz olayı ile ilgili doğruları açıklasın bu olaylar araştırılsın bakalım daha bilinmeyen duyulmayan neler neler çıkacak.kirli çamaşırlar ortalığa dökülmeye başladı nasıl temizleyecekler acaba
kemancı 3 hafta önce
şuhutla ilgili iddalar bitmiyor ama nedense herkes 3 maymunu oynuyor.
Ortapınar muhtarı mustafa ÖZDEMİR 3 hafta önce
Ben TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ vatandaşı olarak herkesin siyasetinin kendine ait olduğunu bilirim şahsım olarakta şu anda DEVLETİMİZİ yöneten CUMHUR ittifakı AKP VE MHP dir sayın CUMHUR BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve SAYIN DEVLET BAHÇEĹIYE desteğimiz tamdır birlikte yürümeyé devam kimsenin şahsi menfaatları bizi ilgilendirmez .biz bu ÜLKE için ölmeyede öldürmeyede varız .bizler bu tür iftiralarla yıkılmadık bundan sonrada üç beş çapulcunun iftiralarıylada yıkılacak deyiliz .birileri söyledi diye davamızdan dönmeyiz yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ sonsuza kadar
Firavuna Musa olan başkumandan menejerlik şirketi 3 hafta önce
Mustafa beye iftira atmak ne haddimize şahsen oda köyü için uğraşıyor kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez yazdıkları bir köy muhtarı olarak ne mantıklı ve açıklayıcı hangi menejerlik şirketinden yardım alıyor merak konusu
Bekir Yayla 3 hafta önce
Adam şirin gözükmek için ilçede maçlara vs katılmaya başladı umut efendi amcam var deyip her şey mubahmi memleketimizin gururu Veysel Eroğlu yegeni hakkında bi dinlese vatandaşı her şey güzel olucak ama nerde o günler
Mustafa özer 3 hafta önce
Velimizin bu söylediklerine ilçe başkanı Ali diren bahsi geçen umut Eroğlu ne cevap verecekler suhutta yurt sorunu varken Alet yapıya yani umut Eroğlu ve Ali direne ait alet yapının derhal inceleme yapılması gerekmektedir onca tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır derhal ilçe halkına bı açıklama yapsın Umut Eroğlu ve Ali diren
Birisi 3 hafta önce
Tam muhalefet zihniyeti zamanlama ne kadar da manidar tam da Prof. DR. Veysel EROĞLU barajı açılmışken Bakan Beyi yiğeni üzerinden yıpratmaya çalışmak. Bizim muhalefet yine zafere, başarıya, hizmete gölge düşürmeye çalışıyor, birilerinin maşalığını yapıyor.
Şuhut halkı cevap veriyor 3 hafta önce
Yazılanlar çok manipülasyon kokuyor keşke araştırılsa imiş .. sözde görev adamı karakol komutanını lütfen Şuhut halkına bir sorun adamın kurmadığı kumpas kalmadı almadığı rüşvet kalmadı karı kız muhabbeti zamanında CHP Kadın kolları başkanına sosyal medya üzerinden yürüyüp alkol masasına çağırmak kadar .zamanında savcı ile pavyona gitmek bunlarında masraflarını Ortapınar muhtarı da karşılanmak gibi huyu vardı.şahsi telefonu ile aranarak gel şu adamı al deyip araç gönderip masum vatandaşa darp uygulatması sonra araya hatırlı dostlarını sokarak baskı ile şikayetten vazgeçirten görev adamına bakın siz hele siz şuhutta görev yapanların geçmişine bakın önce
Şuhut Halkı 3 hafta önce
Başkalarının e devlet şifrelerini kullanıp sağa sola atar yapan zavallı zevat!
İftira ve tehdit insanlık suçudur.
Başkalarını maşa olarak kullanıp at koşturulacak bir ilçe değildir Şuhut.
Er geç doğrular meydana çıkacak.
Bakalım vatandaşın yüzüne bakacak surat kimde kalacak.
Bel altı meselelerde şahitlik gerekir.
Hayırdır?
Ortapınar köyü muhtarı mustafa ÖZDEMİR 3 hafta önce
Malesef çok üzülerek okuduğum bu yorum beni hayretler içinde bıraktı açıklama yapmak zorunda olduğumu hissettim .hiç kimsenin TÜRKİYE CUMHURİYETİ .NİN savcısını pavyon yada alkollü bir ortama yakıştırması hiç etik deyil.ki ben ortapınar muhtarı olarak hiç bir sayın savcımız yada TSK mensubu veya devlet yetkilisini böyle bir yerde yada ortamda görmedim şahitde olmadım ismim kullanılarak hem ben hem bahsi geçen görevli kişilerin bu şekilde iftira atılarak zan altında bırakılanların bu konularla hiç bir alakası yoktur bu yakıştırmayı yapıp iftira atanlar kimse hesabını DEVLETİMİZİN üstün hukuku karşısında hesabını vereceklerdir .böyle basit ve sıradan iftiralarla kimse bir yere varamaz .ben ortapınar köyü muhtarı olarak hakkımı sonuna kadar arayacağım bugüne kadar DEVLETİMİZİN kanunlarına ve kurallarına uydum böylede devam edeceğim
Mustafa EFE 3 hafta önce
Sn.vekil bu iddialarda bulunduğuna ve mecliste soru onergesi verdiğine göre mutlaka elinde belgelerle yola çıkmış. Suhut halkı cevap veriyor isimli 1. kullanıcının yaptığı yorum tamamen korku ve panikle yapılmış. Ve yine bu korku ve panik hata yaptırmış. Öncelikli olarak bir birey ismini dahi aciklayamadan Şuhut Halkı adına cevap veremez ve halk adına açıklama yapamaz. İşte bu tür davranışlar tamamen güç zehirlenmesinin verdiği kendilerini Şuhut un sahibi sanmalarindan kaynaklı özgüven patlaması. Ayrıca muhtar bey kendi ismini açıklayarak cevap vermiş. İsminizi neden açıklamadan halk adına konuşuyorsunuz. Çünkü bir avukat bilgisiyle yaptığınızın iftira suçunu oluşturduğunu biliyorsunuz. yazdıklarınızın adli boyutu olması nedeniyle neden Savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz. Çünkü iftira attiginizi biliyorsunuz. Velev ki komutan pavyona gitti diyelim. Yasakmiymiş. Pavyona gittiğini bildiğinize göre hangi pavyon olduğunu da biliyorsunuzdur. Hatta elinizde resim de vardır. Ama siz bunun özel hayatın gizliliğini ihlal oldugunuda biliyorsunuzdur. Bir de bir siyasi parti kadın kolları başkanına yürümek ve alkol masasına çağırmak. Bu kadın neden suc duyurusunda bulunmamış. Siz bunun cansel taciz suçu olduğunu da biliyorsunuz.
İşiniz gücünüz isimlerin arkasına saklanarak iftira atmak. Hele hele savcılık makamıni kastederek suclamada bulunmak çok cahilce. Korkmayın, korkularinizla ve yaptıklarınızla yüzleşin. Son olarak diğer iddialarla alakalı neden bir yorum veya açıklamada bulunmadiniz. Madem halk adına konuşuyorsunuz.
Ortapınar MUHTARI 2 hafta önce
Kimin ne menfaati varsa bana ne ben kimseyi bir şeyle suçlamıyorum ayrıca kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye bir cümle kurulmuş çok ayıp bu ÜLKE muz cumhuriyeti deyil ki birileri söyledi diye bir şey yapılsın bilmiyorlar burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ kimseniz bu yorumları yazan YÜCE ALLAHA ŞÜKÜR kimsenin menejerlik yapmasına ihtiyacım yok aklım mantığım var kimseylede işim yok ben bu dünyaya yanlız geldim yanlız gideceğim kimsenin karşısında menfaatim için eğilmedim eğilmemde YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ
firavuna musa olan başkumandan 3 hafta önce
..... alıntıdır....(Sayfamdaki buyuklerimden ve değer verdiğim abilerimden özür diliyorum .) ulan deli. ulan takiyyeci serefsiz. kimin adı karıyla kızla anıldı ( seninmi benimmi?) senin sevgilini işe almadı diye adama yaptığın eziyeti cümle alem biliyor . kimin adı rüşvetle rantla anıldı ? senin yaptıklarını cümle alem biliyor . kim algı oluşturmak için gidip şimdiye kadar sovdüklerine hakaret ettiklerine yalakalık yaptı. senmi benmi ? ulan kalitesiz haysiyetsiz serefsiz köpek sen gibi bir FİRAVUNA ben MUSA olacağım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 13 33
2. Hatayspor 13 26
3. Konyaspor 13 26
4. Alanyaspor 13 24
5. Fenerbahçe 13 23
6. Karagümrük 13 22
7. Başakşehir 14 22
8. Galatasaray 13 21
9. Beşiktaş 13 20
10. Adana Demirspor 14 20
11. Altay 14 17
12. Kayserispor 13 16
13. Antalyaspor 13 15
14. Gaziantep FK 13 15
15. Sivasspor 13 13
16. Giresunspor 13 13
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 13 12
18. Göztepe 13 10
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 13 7
Takımlar O P
1. Ümraniye 12 27
2. Ankaragücü 13 27
3. Eyüpspor 13 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. Tuzlaspor 12 20
7. Kocaelispor 12 20
8. İstanbulspor 12 19
9. Adanaspor 13 18
10. Gençlerbirliği 13 17
11. Samsunspor 12 16
12. Bursaspor 13 14
13. Denizlispor 12 14
14. Menemenspor 12 14
15. Manisa FK 14 14
16. Boluspor 12 13
17. Ankara Keçiörengücü 12 10
18. Altınordu 13 10
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 12 29
2. Man City 12 26
3. Liverpool 12 25
4. West Ham 12 23
5. Arsenal 12 20
6. Wolverhampton 12 19
7. Tottenham 12 19
8. M. United 12 17
9. Brighton 12 17
10. Crystal Palace 12 16
11. Everton 12 15
12. Leicester City 12 15
13. Southampton 12 14
14. Brentford 12 13
15. Aston Villa 12 13
16. Watford 12 13
17. Leeds United 12 11
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 12 8
20. Newcastle 12 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 13 30
2. Real Sociedad 14 29
3. Sevilla 13 28
4. Atletico Madrid 13 26
5. Real Betis 14 24
6. Rayo Vallecano 14 23
7. Barcelona 13 20
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Osasuna 14 19
10. Valencia 14 18
11. Espanyol 14 17
12. Villarreal 13 16
13. Mallorca 14 15
14. Deportivo Alaves 13 14
15. Celta de Vigo 14 13
16. Granada 14 12
17. Cádiz 14 12
18. Elche 14 11
19. Getafe 14 9
20. Levante 14 7
Günün Karikatürü Tümü
banner136