Global Ports Holding 20. yaşını Seatrade Cruise Global 2024'te kutladı Global Ports Holding 20. yaşını Seatrade Cruise Global 2024'te kutladı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Seç Market, geçen sene kadın girişimcilere yönelik başlattığı destek programını bu sene de sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle çevrim içi düzenlenecek "Kadın Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı" kapsamında "Etkin İletişim ve Motivasyon", "Perakendeciliğin Temelleri" ve "Dijital Dönüşüm" gibi konular yer alacak.

Başvuruların 4 Nisan'a kadar devam edeceği programa öncelikle kendi işini kurmak isteyen, halihazırda girişimci olan veya girişimci olmayı hedefleyen, özellikle gıda ve perakende sektöründe bir iş yeri sahibi olmak isteyen kadınların başvurması amaçlanıyor.

- "Kadın girişimciliğini desteklemeye devam ediyoruz"

Sekmen, çoğunluğunu aile işletmelerinin oluşturduğu iş ortaklarının yaklaşık yüzde 10'unun kadın girişimcilerden oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Kadın iş ortaklarımızın sayısını daha da artırmak hedefiyle geçen sene başlattığımız "Gücünle Gülümse" projesi kapsamında BÜYEM işbirliğiyle ilk etabını tamamladığımız eğitim programına bu sene de devam ediyoruz. Projemiz, kadınların iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi adına küresel ölçekte örnek çalışmalara imza atan Yıldız Holding Kadın Platformu'nun hedeflerine de olumlu katkı sağlıyor. Kadınlar için fırsat eşitliği sağlanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz."