Vali Mustafa Tutulmaz jeotermal enerji ile ısınan 1000 metrekare alanda 600 bin çiçek yetiştirilen Çiçek Seralarında incelemelerde bulunarak, yapılan işlemler hakkında bilgi aldı. Vali Tutulmaz: “Serada Erik üretimi deneniyor. Şuanda çiçekler açtı. Kısa sürede hasat olacak” dedi.

ŞEFTALİ VE NEKTARİ ÜRETTİLER

Vali Mustafa Tutulmaz jeotermal ısınma ile çiçek yetiştirilen seralarda incelemelerde bulundu. Kayısı, erik, şeftali, nektarin üretimi denemelerinin yapıldığı seraları inceleyen Vali Tutulmaz, üretim hakkında bilgiler aldı.

KURU MEYVE TESİSİNİ İNCELEDİ

Jeotermal ısı ile doğal yöntemle meyve sebzelerin kurutulduğu Sebze Meyve ve Gıda Kurutma Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, üretim ve kurutma işleminin aşamaları hakkında bilgiler aldı.

MEYVE FİDAN ÜRETİMİNİ İNCELEDİ

Standart ve sertifikalı meyve fidanı olarak 10 bin metrekare alanda 300 bin meyve fidan üretimi yapan İrgeler Fidancılığa ait seralarda da incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, çiftçinin talebine göre fidan üretimi yapılan seralar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

ÇAMUR BANYOLARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Çamurdan gelen şifanın adresi Hüdai Kaplıcalarında da incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, çamur banyoları ve hastaların tedavi edildiği alanlarda incelemelerde bulunarak, işleyiş hakkında bilgiler aldı.