Afyonkarahisar'da Kentsel Dönüşüm konusunda son sözü Danıştay söyledi. Danıştay, konuyla ilgili “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. Hacı Cafer, Hacı Eyüp, Hacı Nuh, Hacı Alioğlu, Mecidiye, Dairecep, Gündoğmuş ve Karamanoğlu Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan mahalleleri ilgilendiren kararı oy birliği ile aldı. 

DETAYLI BİR TEKNİK RAPOR YOK

Danıştay’ın kararında şu ifadeler dikkat çekti: “Yapıların hangi yönlerden can ve mal kaybına yol açma riski taşıdığını kanıtlayacak yeterli bilgi içermediği, söz konusu alana ilişkin detaylı zemin etüdü verisi ve buna bağlı olarak su taşkını konusunda yeterli veri bulunmadığı hususları dikkate alındığında dava konusu alanın riskli alan ilan edilmesi için kanunun ve uygulama yönetmeliğinin öngördüğü koşulların detaylı bir teknik rapor ile oluşturulmadığı sonucuna ulaşılmıştır”

HAK HER ZAMAN BİR TANEDİR, BATIL ÇOKTUR

Hak her zaman bir tanedir batıl çoktur. Sayın Mehmet Zeybek başkan bu mahalleler riskli alan; hemen yapılmalı diye siz  söylemiştiniz!  Bu yerlerin riski yokmuş günaydın. Halkımızın  kazanmış olduğu  bu haklı mücadelesi ni kutluyorum ve tebrik ediyorum .