Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, Anadolu Gençlik Derneği’ni ziyaretinde konuşarak “Bir toplumun geleceği gençlere verdiği değerle ve gençlerin ülkede katma değer öğretecek bir duruma gelmesiyle mümkün olacak bir şeydir. Bu açıdan bakılınca sorumluluğumuzun farkındayız. Milli Görüş Gençliği ve Anadolu Gençliği olarak ülkemizin, insanımızın ve insanlığımızın bizden beklentilerinin ne olduğunu farkındayız. Aşkla, azimle bütün gençlerimiz ve insanımız için üzerimize düşen sorumluluğu yapma çabası içindeyiz” dedi.

MİLLİ GÖRÜŞ GENÇLİĞİ AHLAKLA VE ERDEMLE KAZANMANIN ADIDIR, MÜCADELESİDİR

Karataş, “Genç olmak başka bir şey. Milli Görüş, Anadolu Gençlik olmak bambaşka bir şey. Gençlik büyük bir nimet. Ama her nimetin bir bedeli, ağırlığı ve sorumluluğu var. Gençlik nimeti çalışmak, okumak, kendini yetiştirmek, sorumluluk almak gerektirir. Ülkemiz insanının içinde bulunmuş olduğu şartlar dünden bugüne yaygınlaşarak gençlerimizin ülkemizde, şehirlerinde, sokaklarında adeta enerjisini sömüren duruma geldi. Böyle ortamda Milli Gençlik, Anadolu Gençlik, Milli Görüş gençliği haysiyetin, ahlakın, vicdanın, adaletin organize olmuş halidir. Şüphesiz başarmak önemlidir. Ama güçle ve algıyla kazanmak ayrı bir şeydir. Ahlakla, vicdanla, haysiyetle kazanmak ayrı bir şeydir. Milli Görüş Gençliği, Anadolu Gençlik ahlakla ve erdemle kazanmanın adıdır, mücadelesidir. Bu açıdan ülkemizde gençlerimizin neredeyse her 10’undan 7’si Türkiye’de yaşamak istemediğini söylüyor. Fırsat bulursa yabancı ülkeye gitmek istediğini beyan ediyor. Gençlerimiz bugün hayallerini gerçekleştirememe endişesi içinde. Ya iş bulamıyor ya da bulduğu işte aldığı ücretle en tabii ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 17.56.58

GENÇLERİMİZİN BİZDEN BEKLENTİLERİNİN NE OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ

Karataş, “Şehirlerimiz ve sokaklarımız gençlerimize enerji katmıyor. Adeta enerjisini sömürüyor. Hayallerini belirsiz bir geleceğe tehir ettiriyor. Evlenme hayalleri belirsiz bir tarihe ertelenmiş durumda. Oysa bir toplumun geleceği gençlerine verdiği değerle gençlerinin ülkede katma değer öğretecek bir duruma gelmesiyle mümkün olacak bir şeydir. Bu açıdan bakılınca sorumluluğumuzun farkındayız. Milli Görüş gençliği olarak, Anadolu gençliği olarak ülkemizin insanımızın ve insanlığımızın bizden beklentilerinin ne olduğunu farkındayız. Aşkla ve azimle şehrimizdeki bütün gençlerimiz için üzerimize düşen sorumluluğu yapma çabası ve gayreti içindeyiz” ifadelerini kullandı.

AK Partili Uluçay'dan muhalefete gönderme: Ne PKK'ya ne de LGBT'ye tek kelime söylemiyor AK Partili Uluçay'dan muhalefete gönderme: Ne PKK'ya ne de LGBT'ye tek kelime söylemiyor

AFYONKARAHİSAR’DA 7’DEN 70’E TÜM İNSANIMIZIN SORUNLARINA DOKUNACAĞIZ

Karataş, “Afyonkarahisar egenin incisidir. Kavşak noktasında bulunan şehrimiz büyük bir dönüşümü hak ediyor. Bizde başka bir Afyonkarahisar’ın mümkün olduğunu, Afyonkarahisar’da yaşayan insanımızın her birinin var olan dertlerine, sorunlarına 7’den 70’e dokunmanın bir gereklilik olduğunu farkındayız. Bu sorumluluğu da bir ahlaki ve vicdani sorumluluk olarak üstlendik. Bu sorumluluğu yerine hep beraber getireceğiz. Başka bir Afyonkarahisar’ın mümkün olduğunu bütün Afyonkarahisar’a göstermiş olacağız” dedi.

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek