Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe 8. Olağan Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kongrede Hamza Gümüşkanat, yeni merkez ilçe başkanı seçildi. Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ise şunları söyledi; “Saadet Partisi olarak ehliyete, liyakate ve istişareye önem veriyoruz. 50 yıldır neleri söylüyorsak bugün de aynı şeyleri söylüyoruz” dedi

Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Bölge Sorumlusu ve GİK Üyesi Süleyman Tekbaş, Ali Hazer, Afyonkarahisar eski Milletvekili Osman Hazer, Siyasi Partilerin, STK’ların Temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.İstiklal Marşı’nın okunması ve Divan Başkanlığı seçimiyle kongre başlarken faaliyet raporu ve hesap raporu okunarak önceki yönetim ibra edildi.

GÜMÜŞKANAT: ÜMİTSİZ OLMAYIN

Seçime tek aday olarak katılan Hamza Gümüşkanat konuşmasında “Afyonkarahisar’da hemşehrilerimiz geleceklerinden ümitsiz olmasın diye kapı kapı gezerek tüm mahalle, köy ve beldelerde sorunlara çözüm yollarımızı anlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

KARATAŞ: HÜSEYİN AYVA VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

İl Başkanı Karataş ise önceki İlçe Başkanı Hüseyin Ayva’ya ve yönetimine teşekkür ederek “Önceki yönetimin zor zamanlarda bu görevi layıkıyla yaptıklarını, bu Kongreyle birlikte yeni görev alacak Hamza Gümüşkanat ve yeni yönetimin teşkilat modeline uygun, planlı ve programlı çalışarak Saadet Partisi’ni iktidara getireceğine inanıyorum” dedi.

50 YILDIR NE SÖYLÜYORSAK BUGÜN AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ise şunları söyledi; “Saadet Partisi olarak ehliyete, liyakate ve istişareye önem veriyoruz. 50 yıldır neleri söylüyorsak bugün de aynı şeyleri söylüyoruz. Vatandaşımızın hakkının yenmesine, ektiği mahsülden karşılığını alamamasına, işçimizin, emeklimizin açlık sınırının altında bir maaşla çalışmasına razı gelemeyiz. Bizim isteğimiz eğitimde, adalette, tarımda ve hayvancılıkta sistemin değişmesi, şahıslara değil ilkelere bağlı kalınması. Afyonkarahisar teşkilatımız bu ilkeleri vatandaşımıza anlatmaya devam edecek ve milletimizle beraber kardeşliği, adil devleti ve adil paylaşımı yeniden tesis edeceğiz. Kongreyle birlikte görev alan yeni yönetimi tebrik ediyor sizleri muhabbetle selamlıyorum..”

Partiye katılan üyelere kongre sonunda katılım rozetleri Fatih Aydın ve Süleyman Tekbaş tarafından takdim edildi.

Karadağ’da mahsur kalan 14 Afyonlu işçi hakkında açıklama Karadağ’da mahsur kalan 14 Afyonlu işçi hakkında açıklama

Kongre sonunda katılan delegelerin tamamının oyunu alan Hamza Gümüşkanat İlçe Başkanı olarak seçildi.