Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi'de gerçekleşen heyecanlı kapışmada, Red Bull BC One Cypher Türkiye'nin kazananları B-Boy Mons ve B-Girl Jazzy oldu.

Vodafone Red yeni marka ayrıcalıklarını duyurdu Vodafone Red yeni marka ayrıcalıklarını duyurdu

Sneaks Up, Dream Türk ve Radyo D partnerliğinde gerçekleşen Red Bull BC One Cypher Türkiye Finali'nde 8 kez Türkiye Şampiyonu olan B-Boy Jester, iki kez Red Bull BC One Dünya Şampiyonluğuna ulaşan B-Boy Lilou ve Viyana'daki Red Bull BC One kamplarında iki kez birinci olan B-Girl Dora jüri koltuğunda oturdu.

Jürinin değerlendirmeleri sonucu şampiyon olan isimler, 7 Aralık'ta Brezilya, Rio de Janeiro'da gerçekleştirilecek finalde dünyanın en iyisi olmak için mücadele edecek.

Tüm dünyada hip-hop sokak kültürünün önemli unsurlarından sayılan dinamik ve akrobatik bir dans türü olan breaking, 1970'li yılların başında ABD'de başlayarak kısa zamanda tüm dünyada gençliği etkisi altına almasıyla biliniyor.

Son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkan breaking, şimdi de Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin onayıyla 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda yeni bir kategori olarak yerini almaya hazırlanıyor.

Bu zamana kadar sokak dansı olarak değerlendirilen breaking, 2018 yılında Arjantin'de düzenlenen Gençlik Olimpiyatları'nda yoğun ilgi görmesinin ardından Olimpiyat branşı olarak değerlendirmeye alınmıştı.