2022 "O'nu Oku, O'nu Yaşa"  Siyer Yarışması hakkında merak edilen bilgileri paylaşan Afyonkarahisar Peygamber Sevdalıları Vakfı İl Temsilcisi Kamil Yıldırım, Afyon Postası’na şu açıklamayı yaptı: 

“Peygamber Sevdalıları Vakfımız, bilgi ve kültür yarışmaları kapsamında, Türkiye geneli “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı yüz yüze siyer yarışması etkinliğimize başvurular başladı.

TOPLUMUN HER KESİMİNİ PERYGAMBERİMİZ EFENDİMİZİN MESAJLARI İLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

 1. Toplumun her kesimini Peygamber Efendimizin (sav) mesajları ile buluşturarak örnek hayatının öğrenilmesi ve öğrenilenlerin hayatımızda tatbikini sağlamak ve Allah’ın rızasını kazanmayı, 2. Toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmayı amaçlamaktadır. Herkesin Peygamberine sahip çıkmasını ve onu öğrenmesini istiyoruz. Kayıtlar 'peygambersevdalilari.com ' adresinden internet üzerinden gerçekleşecek. Kitaplar ise Medrese Kitabevi’nden temin edilecek. 

Yarışma kategorileri ise şöyle: 

1.Kategori: (4. ve 5. sınıf öğrencileri)

2.Kategori: (6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri)

3. Kategori: Lise (Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile örgün eğitimde okumayıp 2005 ve sonrası doğumlu olanlar)

4. Kategori: Diğer (Belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar)

Sorumlu olunacak yarışma kitapları

1.ve 2. Kategori: Peygamber Sevdalıları Komisyonunun Semere Yayıncılıktan “Hz. Muhammed’in Hayatı” adlı eser,

3.ve 4. Kategori: Adnan Akgönül’ün Semere Yayıncılıktan “Hz. Muhammed (Sallalahu Aleyhi Vesellem) “ Adlı Kitapları Olacaktır.

Başvuru koşulları ve genel bilgiler

Yarışma, başvuru işlemleri 8 Ekim 2021 ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında https://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacaktır.”

Yarışma kitapları Afyonkarahisar’da Yüzbaşı Agah Caddesi üzerindeki İl Müftülüğü yanındaki Medrese Kitabevi’nden temin edilebileceği öğrenildi.