AK Parti’nin 6. Olağan Gençlik Kolları Kongre süreci hızla tamamlanıyor. Sandıklı ve Dinar ilçe kongreleri pandemi kurallarına uygun bir şekilde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kongrelere İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Gençlik Kolları Ege Bölge Koordinatörü ve MKYK üyesi Coşkun Keklik, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, ilçe koordinatörlüleri Fahrettin Zobalı, Kadir Meriç Tarkan ve çok sayıda partili katıldı. 

2023’E HAZIRLANIYORUZ

Kongrelerde bir konuşma yapan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Kıymetli kardeşlerim bizim kongrelerimiz bayram günleridir. Bayramlar ise elbette coşkunun ve heyecanın doruğa çıktığı günlerdir. Bu kongrelerimiz aynı zamanda partimizin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin ülkeye hizmet yolunda üretilecek çabalar ve fikirlerinin projelerine dönüştürülmesinin adıdır. Kongreler AK Parti’de bir bahar aşısıdır. Biz siyasetçiler kongreleri genellikle bir bayrak yarışına benzetiriz. Bizde kongrelerin kazananı olur ama kaybedeni olmaz. Kıymetli kardeşlerim bizim kongrelerimizde yeni isimler ortaya çıkabilir. Bir önceki dönemde yönetim içinde bulunanların bir kısmı değiştirilebilir ya da yeniden görev alabilirler ancak ne olursa olsun sonuçta her kongre bir başlangıçtır, bir tazelenmedir. Bu kongremiz de 2023 zaferi öncesi oluşacak ekibin hazırlığıdır. Halkımıza yapacağımız hizmetlerin hazırlığıdır. AK Parti ailesinin kıymetli mensupları bu kongreden elde ettiğimiz heyecan coşku ve tazelenme ile hep birlikte yeni hedeflerimize yürüyeceğiz. Hükümetimiz ve belediyemizin yaptığı yatırımları biliyorsunuz. Bu yatırımların devam etmesi ve siz genç nesillere daha iyi gelecek sunmak için 2023 hedefleri doğrultusunda birliğimizi beraberliğimizi asla bozmayalım. Şifa şehri olan ilçemizde 7 bin 345 genç seçmenimiz varken maalesef sadece 272 genç üyemiz var. Cumhurbaşkanımızın 3 Kasım 2020 de üye sayımızı açıkladığı toplantıda bizleri mahcup etmemenizi istiyorum. Sizin vereceğiniz üye desteği, Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirecek ve mazlumların sesini haykırırken zalimlere daha yüksek sesle konuşacak. Ben il başkanı olarak her zaman halkımızın emrinde ve hizmetinde olacağım. Dua ve desteklerinizi bekliyor, kongremizin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allaha emanet olun” dedi.

SOSYAL MEDYAYI İYİ KULLANMALIYIZ

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de, “Kıymetli gençler sizler yaşınız dolayısıyla bazı şeyleri yaşamadınız. Geçmişte yaşananlar sizlere anlatıldığı zaman bazen hikâye gibi geliyor. Ancak bunları bilmenizi istiyorum. Geçmişte ciddi sorunlar yaşayan bir ülkede yaşıyorduk. En ufak bir konuda krizlerin yaşandığı, her gün yeni yeni devalüasyonların yaşandığı, işsizliğin ve yoksulluğun olduğu bir ülkede yaşıyorduk ve bunların ardından bir IMF memuru gelir bu ülkenin başbakanına emir verir, talimatlarını yaptırır, onun ardından yüksek faizli krediyi verir ve giderdi. Yani halkın seçtiği lider yabancı bir memurdan emir alır ve yetkisiz hale gelirdi. Bu yüzden bu günleri bir daha yaşamamak adına birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Gençlik bizim dinamomuzdur. Siz bizleri desteklenmezseniz, Kadın Kolları destek olmazsa teşkilatımız destek olmazsa biz bir hiçiz. Sizler destek veriyorsunuz ki bizler bu aziz milletin değerlerini savunuyoruz. Eğer birlik ve beraberlik içinde olursak geçmişte yaşadığımız bu soruların hiçbirini yaşamayız. Cumhurbaşkanımızın 94'ten bugüne kadarki başarısının en büyük etkeni etrafındaki gençler ve kadınlardır. O insanlarla bir aile gibi olmasıdır. Gençler teknolojiye ayak uydurmak zorundayız. Sosyal medya konusunda etkin olmanızı istiyorum” dedi. 

HADDİNİ BİLMEMEK EN BÜYÜK ZAFİYET

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da “Bazen beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlardan bazıları makam sahipliği düşüp kendi başına kalınca söylediklerini duyup şaşırıyorum. Cumhurbaşkanımız ‘Recep Tayyip Erdoğan'ı Afyon'un yukarı mahallelerinde ben tanıttım’ diyor. İnsanın bu kadar büyük bir egosunun olması için kendisinin kontrol duşu kalması lazım. Çıkı bakalım orada sizi ne kadar tanıyorlar, Tayyip Erdoğan'ı ne kadar tanıyorlar. İnsan kıyas yaparken akla uygun bir kıyas yapar, haddini bilir. Haddini bilmemek en büyük zafiyettir. Sen bu parti ile bir noktaya geldin. Her birimiz bir değer olabiliriz, bilgi birikimimiz olabilir, tecrübelerimiz olur amenna ama bu gücü kuvveti bu iktidar ile elde ediyoruz. Parti iktidarda olduğu için yapabiliyoruz. Bugün CHP'nin Belediyesi'nde bir iş yap bakalım yapabiliyor musun? Git bakalım öyle bir yeteneğin varsa görelim seni! Hani diyorlar ya hedef Kızıl Elma diye, hedef bu milletin mutluluğu, Ortadoğu'nun huzurudur. Bunun içinde 100 yılda 200 yılda gelen bir lider ile çalışma fırsatı buluyoruz. Cumhurbaşkanımız ile çalışmak bizim için büyük bir gururdur, büyük bir şereftir” ifadelerine yer verdi. 

Sandıklı’da mevcut başkan Ahmet Aktürk, Dinar’da ise mevcut başkan Hasan Gölcük güven tazeledi.