CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birgün'den Doğan Tılıç'a yaptığı açıklamada, daha önceki erken seçim ile ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade etti. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 yıllığına seçildiğini hatırlatarak, 1.5 yıl sonra bir erken seçim olacağını öngördüğünü belirtti.

"Seçimden Kaçmam, Koşarım"

Özgür Özel, “Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence 1.5 yıl sonra erken seçim olur” dedi. Seçimden kaçmayacağını vurgulayan Özel, vatandaşların da yavaş yavaş erken seçim istemeye başladığını söyledi. Özel, “Ben 31 Mart seçim sonuçlarını araçsallaştırarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Vatandaş da, anketler gösteriyor ki, yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence seçildikten 2.5 yıl sonra, bugünden 1.5 yıl sonra erken seçim olur. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım” dedi.

AK Parti’den Burcu Köksal’a Dazkırı Belediyesi yanıtı: İftira niteliğinde! AK Parti’den Burcu Köksal’a Dazkırı Belediyesi yanıtı: İftira niteliğinde!

Türkiye'nin İlk Seçimde Değişim İsteği

Özel, Türkiye'nin ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacağını belirterek, bu seçim tarihinin 2028 olmadığını, daha erken bir tarihte gerçekleşeceğini söyledi. Özel'in açıklamaları, erken seçim tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Özgür Özel'in açıklamaları, Türkiye'nin siyasi gündeminde önemli bir yer tutarken, vatandaşların ve siyasi partilerin erken seçim beklentilerini artırdı.

Kaynak: Haber Merkezi