Erenler Mahallesi’nin muhtarı Hasan Çavlan, yaptığı açıklamada köy mü mahalle mi olduklarının hala belirsiz olduğunu dile getirerek, “Bizler Erenler Köyü olarak hak ettiğimiz hizmeti alamadık, vatandaşlarımız mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda gerekenin yapılmasını talep ediyor”

Halka sorduk: Emirdağ’ın en büyük problemi ne? Avrupa’da yaşamak nasıl? Halka sorduk: Emirdağ’ın en büyük problemi ne? Avrupa’da yaşamak nasıl?

Muhtar Çavlan’ın açıklaması şöyle:

KÖY OLDUĞUMUZ HALDE BELEDİYE BİZE VERGİ GÖNDERİYOR

Afyonkarahisar Erenler Köyü olarak 2013 yılında Afyonkarahisar'ın mahallesi olmuştuk. Fakat Küçük Çobanlı köyünün, yapmış olduğu itirazlar sonucunda, 2018 yılında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Danıştay Mahkemenin kararını aynen onayladı. Hukuki olarak süreç tamamlanmıştır. Söz konusu olan bu 10 köyün köy tüzel kişiliğinin verilmesi yönünde karar verdiği halde, verilen karar bir türlü uygulanmadı. Biz de Erenler Köyü olduğumuz halde, hala bizden Afyonkarahisar Belediyesine ait su parası, çöp vergisi, emlak vergisi ve ruhsat verme işlemleri belediye tarafından, devam ettiriliyor. Bu gün ödemiş olduğum yine Afyonkarahisar Belediyesinin tarafımıza göndermiş olduğu ödeme makbuzu ile Köy tüzel kişiliğimiz bir kez daha tescillenmiş oldu.

YETERLİ HİZMETİ ALAMADIK

Gönderilen evrakta Erenler Köyü Köy Tüzel Kişiliği adına para ödemesi gerçekleştirdik. Belediye tarafından yine ödediğimiz paranın makbuz karşılığında ise Yine Erenler Köyü Tüzel Kişiliği yazıyor. Madem biz Erenler Köyüyüz neden hala bu yolsuzluklara bir son verilmiyor? Şu anda Köy Tüzel kişiliğimiz birileri tarafından cebren ve usulsüz bir şekilde, bekletiliyor. Ben Erenler Köyü Muhtarı olarak bu konuda gereken her türlü hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım sorumlular konu ile ilgili olarak hesap verecek. Bizler Erenler Köyü olarak hak ettiğimiz hizmeti alamadık, vatandaşlarımız mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda gerekenin yapılmasını talep ediyor. Kamuoyunun bilgisine...