Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mitsubishi Electric'in mevcut öğretme panellerinin attığı temel üzerine inşa edilen çok işlevli çalıştırma ve programlama paneli R86TB, hem en yeni MELFA robotları hem de önceki nesilleri izlemek ve programlamak için gelişmiş işlevlere sahip, uygun maliyetli, daha sezgisel ve kullanımı kolay bir platform sunuyor.

Cihaz, geniş, yüksek çözünürlüklü 10.1 inç ekrandan erişilebilen çeşitli kullanımı kolay ekranlar aracılığıyla bağlı robotun kapsamlı kontrolünü kolaylaştırıyor.

Yeni çözüm böylece hem sınırlı robotik becerilerine sahip kullanıcıları giriş seviyesi uygulamaların etkili şekilde uygulanmasında destekliyor hem de daha deneyimli profesyonellerin gelişmiş uygulamaları daha etkin ve verimli biçimde oluşturmasına yardımcı oluyor.

R86TB, makine üreticilerinin, sistem entegratörlerinin ve son kullanıcıların, fiziksel ayarları taklit eden bir ortamda robotik görevleri planlamasına, kurmasına ve programlamasına yardımcı olacak 3D görselleştirme yeteneklerine sahip.

Öğretme paneli R86TB, bilgisayara ihtiyaç duymadan hızlı ve erken sorun gidermeyi de destekliyor. Böylece otomatik uygulamaların çalışma süresini ve performansını optimize edebiliyor.

Mitsubishi Electric Avrupa Servo/Hareket/Robotik EMEA Stratejik Ürün Müdürü Oliver Giertz, R86TB adlı yeni öğretim kutusunu pazara sunarak son derece etkili robotik kurulumların uygulanmasını daha da ileriye taşımaktan heyecan duyduklarını belirtti.

Giertz, "MELFA robotlarıyla tüm hizmet ömrü boyunca kolayca etkileşim kurmak için uygun bir arayüz olarak tasarlanan R86TB, müşterilerin bu makinelerin özelliklerinden tam olarak yararlanmasına büyük ölçüde yardımcı olacak." ifadelerini kullandı. AA