İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu düzenlediği basın toplantısında Afyonkarahisar’da konkordato ilan eden firmalar ile ilgili “İlimizde çok önemi firmalar konkordato ilan ediyor, üzülüyoruz. Bu faiz firma geleceğe yönelik adım atamaz. Bu sistem değişmeli. İnsanlarımız üretime yönlendirilmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

- “Oyuncağınıza iyi sahip çıkın, elinizden aldırmayın”

Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın makam arabasının geri alınması hakkında da konuşan Mısırlıoğlu, “Merkez belediyeyi iktidar kaybetti. Yüzde 51 oy alan belediye başkanı her iki kişiden birinin oyunu aldı. Bu belediye başkanı mazbatasını alarak seçileli 2 buçuk ay olmamış belediye başkanına durmadan sağdan soldan ellerinden oyuncağı alınmışçasına iktidar mensupları sürekli tepki gösteriyorlar. TOGG vardı biliyorsunuz, açılış törenleri ile millete sunulmuştu. Yüzde 65 ithal edilip burada toparlanıp piyasaya sürülüyor. Ama şu anda arıza yapıyor ve yedek parçası bulunmuyor. Bizim belediye başkanının altındaki TOGG’u AK Partili çevre hizmetleri birliği başkanı hemen yazıyla talep ediyor.

'AK Parti'nin Afyon İl Başkanı Kim Olsun' Temayülü 'AK Parti'nin Afyon İl Başkanı Kim Olsun' Temayülü

Kendi yönettiğin Sandıklı’da ilçe başkanı olduğun dönemde senin partinin belediye başkanının baklavalarını açıklıyorsunuz. İstesene onun parasını. Aman oyuncağınıza iyi sahip çıkın. Aman ha elinizden aldırmayın.” dedi.

- “Yakında insanlar copla, döner bıçaklarıyla birbirini kovalamaz inşallah”

Belediye Meclisi’nde alınan kararla açık otoparkların ücretsiz olması konusunda değinen Mısırlıoğlu “Kent meclisinde meclis kararı sonrası kargaşa yaşanıyor. Otopark kargaşası. Süreç zor gider. Afyonkarahisar’da ücretli olarak yeterli otopark yoktur. Bu şekilde trafik sorununu çözemezsiniz. Sayın Başkan ve meclis, ücretsiz otopark yerine şehrin ihtiyacını karşılayacak ücretli ve katlı otopark yapmalı. Ana caddelerde ücretli cep otoparklar yapmalı. Ambaryolu’nda trafik görüyorsunuz. Burada iki üç tur atıp araç park edecek yer bulamıyorum. Burada insanlar oturuyor. Sabah gidip başka yere bırakıyorlardı. Şimdi 24 saat kımıldamıyor. Burada işi olanlar dönüp duruyorlar. Sayın Başkan, ivedi olarak otopark sorununu çözün. Acil harekete geçin bu sorunu çözün. Yakında copla, döner bıçaklarıyla insanların birbirini kovaladığını inşallah görmeyiz. Ama iş oraya gidiyor.” şeklinde konuştu.

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek