Afyon’da Mini Kızlar Voleybol Turnuvası: Birinci, ikinci ve üçüncü belli oldu Afyon’da Mini Kızlar Voleybol Turnuvası: Birinci, ikinci ve üçüncü belli oldu

55 takım ve 298 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda, minik satranççılar kıyasıya mücadele etti. Zihinsel becerilerini ve stratejik düşünme yeteneklerini sınayan satranç oyunları, izleyenleri de nefes kesici bir atmosfere sürükledi.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 14.39.30

- Ödülleri Kasapoğlu takdim etti

Müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Şube Müdürü Adil Kamberoğlu tarafından takdim edildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Minik yaşlardan itibaren satranç gibi bir sporla uğraşmanın önemine inanıyoruz. Satranç, sadece bir oyun olmanın ötesinde, zihinsel gelişimi, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi de destekleyen önemli bir aktivitedir. Bu turnuvayla birlikte minik sporcularımızın bu alandaki yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine imkan sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılan tüm sporcularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."

Whatsapp Image 2024 05 23 At 14.39.30 (1)

Satranç turnuvası, minik sporcuların zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken, aynı zamanda satranca olan ilginin artmasına da katkı sağladı.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek