Yerel seçimlerin nabzının attığı yer olan Afyon Postası’nın dün akşamki konuğu MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt oldu. Gazeteci Nail Azbay’ın “Bağımsız Oda-Seçim Özel” programlarının konuğu olan Küçükkurt, önemli mesajlar verdi. İşte Küçükkurt’un söyledikleri: 

AK Partili Hüseyin Menteş: Afyon Belediyesi’nde işçilere savaş açıldı, bir ilçe belediyesi kadar borç var AK Partili Hüseyin Menteş: Afyon Belediyesi’nde işçilere savaş açıldı, bir ilçe belediyesi kadar borç var

- Olumlu hava gün geçtikçe üzerine koyarak ilerliyor

Umduğumuzun çok üzerinde bir teveccüh var. Hem MHP’ye hem şahsıma hem ekibimize büyük bir teveccüh var. İnsanlarımızın bize olan samimi duyguları, desteklerini ifade etmeleri tüm ekibimizi motive ediyor. Bu olumlu hava gün geçtikçe üzerine koyarak ilerliyor. 4-5 seçim geçiren, sahada bulunmuş aktif rol alan arkadaşlarımız var. Bu olumlu havayı az gördük diyorlar. Bugünkü kadrolarımıza olan ilgi alaka teşkilat olarak bizi çok memnun ediyorlar. En üst seviyede ilgi alaka var diyorlar. Benim şahsi görüşümde bu şekilde. Biz bu yola çıkarken dostlarımızın olduğunun farkındaydık. Bu ilgi de bizi motive ediyoruz. Hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Bu teveccüh artarak ilerliyor. Allah’ın izni ile 1 Nisan’da bunu zaferle taçlandıracağız. 

- Bu sefer gerçekten seçimle ilgili bir dip dalga var

Hakikaten bir dip dalga var. Bu sefer gerçekten seçimle ilgili bir dip dalga var. Bu dalganın bizim lehimize olduğunun farkındayız. Allah nasip ederse bu dip dalga bizlerin lehinde tecelli edecek. Mantıklı değişimi biz hemşerilerimizden edinerek kendimize parola olarak benimsedik. Vatandaşımızda bir değişim isteği var. MHP’nin Cumhur İttifakı’ndan ayrı bir şekilde seçime katılmasının temelinde de bu yatıyor. Malum MHP, Cumhur İttifakı’nın ana ayaklarından bir tanesi. Milli meselelerimizde, ülkemizin birlik ve beraberliği konularında devletimizin bekasında hepimiz Cumhur İttifakı’nın ana ilkelerine saygılıyız ve bağlıyız. Bunu her ortamda ifade ediyoruz. Bunu her yerde koruyor ve gözetliyoruz. Bunu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Cumhurbaşkanımızı o yüce makama taşıyarak taçlandırdık. Bundan hiç kimsenin endişesi yok. 

-Afyonkarahisar’da bir değişim olmalı, ama mantıklı bir değişim olmalı

Ama yerel yönetimlere geldiğimizde burada bir çok eksiklik ve yanlışlık olduğunu biliyoruz. Ankara’da AK Parti ve MHP arasında aylarca ittifak görüşmesi oldu. MHP Afyonkarahisar İl Teşkilatı bu ittifakta olmadığını beyan etti.  İttifakın haricinde bırakılan 22 il içerisinde Afyonkarahisar’da yer aldı. MHP, adayını ilk belirleyen, projelerini ilk açıklayan, belediye meclis üyelerini belirleyip ilan eden kadro MHP oldu. Yerel yönetim konusunda kadro olarak teşkilat olarak Afyonkarahisar’da bir değişim olmalı. Ama bu değişim nasıl olmalı? Bu değişim mantıklı bir şekilde olmalı. Mantıklı kişi, projeler, kadrolar bizde. Mantıksız bir değişim yaparsak bunun Afyonkarahisar’a zarar vereceğini düşünüyoruz. Mantıksız bir değişim yaparsak Afyonkarahisar’ın kayıp yıllarına yeni yıllar ekleyeceği düşüncesindeyiz. Mantıklı değişimin altını sürekli çizmemizin ana unsuru bu. “Mantıklı değişim” sloganını kullanmamızın nedenlerinden bir tanesi de ayakları yere basan projeleri hayata geçirmek. Biz bu değişimi mantıklı bir şekilde yapmazsak uçuk kaçık hayali sözlerle siyasi tercihte bulunursak Afyonkarahisar’a zarar vereceği düşüncesindeyiz. Bugün belediye bütçesinin yüzde 40’ını sadece sosyal vaatlere ayıran vaatlerle karşı karşıyayız. İyi de normal belediyecilik hizmetleri var. Yüzde 40’ını buralara harcarsak normal belediyecilik faaliyetlerini nasıl yapacağız? Mantıklı değişim dediğimiz ana unsurları bunlar. 

- Çekilen onlardan daha şerefsizdir

Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli bey, bizlere ‘Afyonkarahisar’ı almak vakti gelmiştir’ talimatı verdikten sonra, yapılan müzakerelerde 22 ilin ittifak dışı bırakılması ve bu kararın altına sayın genel başkanımız ile cumhurbaşkanımızın imza atmalarına rağmen bununla ilgili konuşmak abesle iştigaldir. Ne yazık ki bu anti propagandayı kimlerin yürüttüğünü biliyoruz. Burada oyun içinde faul yapılmakta. Bizi en çok üzen konu bu. Bunlara gerek yok. Bu arkadaşlarımızın neden bunu yaptığını anlayamadık. Eğer siz bir seçimin kaderini rakibinizin sahadan çekilmesine bağladıysanız seçimi baştan kaybettiğinizi kabul etmiş olursunuz. Bu tür söylemlerine bu tür ayak oyunlarına hiç gerek yok. Çekildi, çekilecek iftirasını atanlar şerefsizdir, çekilen onlardan daha şerefsizdir. Bizim gündemimizde böyle bir gündem yok. 

Whatsapp Image 2024 03 05 At 17.15.42

- Önümüzdeki süreçte daha renkli söylemlerimiz olacak

Düğünde 100 TL takmayanlar 100 bin TL vaat ediyor sözüyle yüklendiği AK Parti’nin Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ile ilgili konuşan Küçükkurt, “Önceki dönem il başkanımız(Hüseyin Ceylan Uluçay) şu anda belediye başkan adayımız. İl başkanı iken sayın cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar’da vekili olarak ve belediye başkanının silsile gereği üzerinde olan bir görevdeydi. Bu verilen vaatler o günlerde hayata geçirilmedi. Şimdi seçim ortamında geçirileceği vaat ediliyor. Bizim kastımız bundan ibaretti. Çok fazla eşeleyerek yarayı kanatmak itemiyoruz. Ama bu süreçte yapılan fauller bize bu sözleri kullanmaya itiyor. Önümüzdeki süreçte daha renkli söylemlerimiz olacak” dedi. 

- Afyon’da MHP’li belediyelerin Ankara’dan isteyip de alamayacağı bir şey söz konusu olamaz

Hükümet desteği ve devlet imkanları doğru kullanılması lazım. Bizim mantıklı değişimden kastımız bu. Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var. Bu sistemde Cumhur İttifakı şu an iktidar. Takdir edersiniz ki bakanlar iktidarın içinden çıkıyordu. Şimdi ise artık bakanlar AK Parti’nin bakanları değil, Cumhur İttifakı’nın bakanları. Afyonkarahisar’a gelen bakanlar sadece Ak Parti’yi değil MHP’yi de ziyaret ediyor. Bu da bunun bir göstergesi. Böyle bir ortamda iken devlet yönetiminde söz sahibi olan partilerden bir tanesinin MHP iken Afyonkarahisar’daki MHP’li belediyelerin Ankara’dan isteyip de alamayacağı bir şey söz konusu olamaz. Hem Dr. Devlet Bahçeli Bey, hem de Mehmet Taytak Bey Afyonkarahisar’daki bu çalışmaların yakından takipçisi. Ali Bey’in söylediği hükümetin söylediği merkezi hükümet ve yerel yönetimin uyumlu olması konusuna kısmen katılıyorum. Devletin imkanlarının Afyonkarahisar’da doğru bir şekilde kullanılması için mantıklı bir değişim gerekiyor. Bunun altını özellikle çiziyorum. MHP’li bir belediyenin Ankara’dan talep edip alamayacağı bir şey söz konusu olamaz. Cumhur İttifakı var iken hükümet Cumhur İttifakı’nın hükümeti iken Afyonkarahisar’da bu imkanlar sonuna kadar kullanılacaktır. Bizim güvencemiz Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Milletvekilimiz Mehmet Taytak’tır. Biz göreve geldiğimizde Afyonkarahisar’ın menfaatine olacak çalışmalarda bizlere mutlaka destek vereceklerdir. 

- Şimdiden şehrimize hizmet etme noktasında aşama kat ettiğimizi düşünüyoruz

Kaynak bizim için sorun olmayacak. Açıkladığımız projelerimizde ayağı yere basmayan, yeri tespit edilmemiş, detayları çalışılmamış, hiçbir projemiz yok. MHP 55 yıllık bir parti. Teknik kadroları olan köklü bir teşkilat yapısına sahip. Bir gece oturup aklımıza geldi bunları yapalım demedik. Böyle bir şey söz konusu değil. Teknik insanların süzgecinden geçtikten sonra bir bu projeleri kamuoyuna açıkladık. Afyonkarahisar’da projelerini ilk açıklayan biz olduk. Diğer partilerdeki arkadaşlarımız bu projeleri küçük nüans değişiklileri ile bunları kamuoyuna ilan ettiler. Üzerine ilaveler yaptılar. Biz bundan gocunmuyoruz. Şimdiden şehrimize hizmet etme noktasında aşama kat ettiğimizi düşünüyoruz. Sorunları doğru teşhis edip çözüm önerilerini doğru ortaya koymuşuz ki diğer arkadaşlarımızda bundan esinlenerek hemşerilerimize bir şeyler söylemeye çalışıyorlar. Kaynakla ilgili hiçbir problem olmayacağını böylelikle izah etmiş olduk. Afyonkarahisar Belediyesi’nin mevcut bütçesi, mevcut imkanları ve ilaveten Cumhur İttifakı ile Afyonkarahisar’a sağlanacak artılar bizim vaat ettiğimiz projelere yetecektir. Allah ülkemize milletimize zeval vermesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Oturmuş bir sistemi vardır. Afyonkarahisar Belediyesi’nin kuralları nizamları yönetmelikleri bellidir. Bunlar içerisinde uzman isimlerle liyakatli ekip bu çalışmaları yürüttüğünüzde hiçbir problem olmayacaktır”

Canlı Yayını Kaçıranlar Buradan İzleyebilir...