Açıklanan asgari ücretin hem işveren hemde çalışan kesim tarafından memnuniyetle karşılandığını söyleyen MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Geçtiğimiz hafta açıklanan asgari ücret çalışanlarımızın hayat ve geçim standardı açısından en uygun ücret seviyesi olarak belirlenmiştir. Açıklanan asgari ücret rakamı yüzde 50,44 oranında yapılan zamla birlikte 2 bin 825 liradan, 4 bin 250 liraya yükseltilmiştir. Son 50 yılın en yüksek asgari ücret miktarı olarak belirlenmiştir. Asgari ücretten 2022 yılından itibaren gelir vergisiyle damga vergisinin alınmaması diğer bir sevindirici haber oldu. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yeni asgari ücreti desteklemenin yanında, ülkemize güvenen, milli birlik ve dayanışma ruhunun varlığına hizmet eden herkesin, her insanımızın mutlak surette kazanacağına, huzurlu ve refah içinde bir geleceğe kavuşacağına inanıyoruz. Diğer kesimlerde yani memurlarımıza ve emeklilerimize de gereken zammın yapılacağına inanıyoruz” dedi.

“Denetimler sıklıkla yapılmalı”

Kocacan, “Son 2 ay içerisinde döviz kurlarındaki artış hiç şüphesiz fiyatlara da yansıdı. Gıda, giyim gibi birçok ürün grubunda döviz kurlarını bahane ederek zam yapanların aynı hızda indirim yapmaları gerekmektedir. Ticaret Müdürlüğü yetkilileri denetimlerini sıklaştırarak fiyat artışlarından vatandaşlarımızın en az etkilenmesi sağlanmalıdır. Bununla birlikte dolar yükselince ellerini ovuşturanlar döviz kuru üzerinden huzursuzluk ve kargaşa ortamı yaratıp toplumu gerenler erken seçim çığırtkanlığını sürdürüyorlar.  Cumhur İttifakı olarak bu konuda tavrımız nettir. Seçimler zamanında yani 2023 yılında yapılacaktır” diye konuştu.. 

“Afyonkarahisar için çalışıyoruz”

Cumhur İttifakı ruhu ile Afyonkarahisara hizmet etmeye devam ettiklerini söyleyen Kocacan, “Milletvekilimiz Mehmet Taytak başta olmak üzere il teşkilatı olarak ilimiz ile hem STK’larla hemde vatandaşlarımız ile bir araya gelerek sorun ve taleplerin yerine getirilmesi noktasında çalışmalarımız devam etmektedir.  AK Parti il teşkilatı ile zaman zaman bir araya gelerek ilimize hizmet kazandırmak için daima istişare içindeyiz. Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise Cumhur İttifakı ruhu içinde belediyelerimize gereken desteği vermektedir. Buradan da kendisine teşekkür ediyorum”