MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen basın açıklamasında konuştu. Kahveci, şunları söyledi: 

-Fikri zikri bir olan bir partiyiz

Önümüzdeki yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde siyasetin hızlandığını kızıştığını ve siyasi partilerin kendi fikirlerinin, söylemlerinin ve eylemlerinin netleştiği bir haftaya girmiş bulunmaktayız. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak çaycısından odacısına, odacısından ilçe yönetimine, ilçe yönetiminden belde başkanlarına, hatta genel başkanına kadar fikri zikri bir olan, eylemleri ve söylemleri bir olan bir partiyiz. Yani Milliyetçi Hareket Partisi'nde herhangi bir adayla çaycısına odacısı hatta belde başkanının ayrı düşündüğü ayrı söylediği hiçbir eylem Milliyetçi Hareket Partisi’nden duyamazsınız. 

Başkan Burcu Köksal’a flaş sorular: Mühendisi ot yolmaya, mimarı otoparka mı sürdünüz? Başkan Burcu Köksal’a flaş sorular: Mühendisi ot yolmaya, mimarı otoparka mı sürdünüz?

-Genel başkanları ayrı kendileri ayrı konuşuyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi, yaşam tarzıyla, örf ve adetleriyle, gelenek görenekleriyle yaşayan bir varlık gibidir. Bizim kurallarımız, kaidelerimiz ve anlatılmayan yazılmayan bazı örf ve adetlerimiz vardır. Milliyetçi Hareket Partisi'nde hiç kimse genel başkanından, en alttan en üst düzeye kadar hiç kimse farklı düşünemez. Şu günlerde görüyoruz ki bazı siyasi partilerin genel başkanları ayrı belde başkanları ayrı milletvekilleri ayrı tutumlar içerisindeler. 

- DEM Parti'den özür dilediler bence…

Maalesef üzülerek izledik ki dün ilimizi ziyaret eden bir genel başkan vardı. Kendisine tabii ki biz o gün de düşündüğümüz gibi hoş geldiniz dedik deriz de ama kendileri burada kendi adaylarının açıklamasını hep beraber gördük. Kendileri bölücü terör örgütünün uzantısı olan DEM Parti ile ilgili burada zaman zaman hiçbir şekilde kabul görmediğinden bahseden bir belediye başkan adayını gördük ama arkasından bir saat geçmeden Uşak'ta sayın genel başkan bununla ilgili farklı bir açıklamada bulundu. DEM Parti'den özür dilediler bence. Bu siyasi ahlaka yakışmaz. 

-Aday mı doğru söylüyor genel başkan mı doğru söylüyor?

Şimdi burada Afyonkarahisar'daki Cumhuriyet Halk Partisi'nin Belediye Başkan adayı mı doğru söylüyor yoksa Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı mı doğru söylüyor bizler tereddüt içerisindeyiz. Bizler biliyoruz ki siyasi partilerin genel merkezleri, genel başkanları ne söylerlerse bizler ona bakarız. Çünkü alt tarafta hareket eden adaylar, parti yöneticileri, il başkanları, ilçe başkanlarının tamamı genel başkanların yürüdüğü yöne doğru yürür arkadaşlar. Bu şu demektir, adayın ister milletvekili olsun ister belediye başkanı isterse belde başkanı olsun bunların söylemleri dikkate alınmamalıdır, genel başkanlar ne söylemişse taban da buna uymak zorundadır. 

-CHP’nin oyları köpük olduğu anlaşıldı

Bir diğer konu da gördük ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin Afyon'daki adayıyla ilgili maalesef hani çok abartıldı bana göre. Başka siyasi partiler bilerek ve isteyerek kendilerini rakip gösterdiler ki Afyon'da dengeler sağlansın diye böyle bir çalışma içerisine girdiler. Ama bu çalışmanın sonucunda gördüğümüz kadarıyla Cumhuriyet Halk Partisi'nin oylarının köpük olduğu anlaşılmıştır. Bir genel başkanın gelmiş olduğu açılışta tek tek saymadık ama gördüğümüz resim karelerinden oylarının fazla yeterli olmadığını hep birlikte görmüş olduk. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak duruşu net, görüşü net, söylemleri net, Genel Merkez’den tabanına kadar net bir partiyiz. Bizim derdimiz devlet ve millet. Derdi devlet olanın dermanı Allah'tır. İnşallah Allah'ın yardımıyla 31 Mart seçimlerinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar'da seçimleri alacağız ve bu memlekete hizmet etmek bize nasip olacak diyor teşekkür ediyorum.