MHP Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla kurultay takvimi başladı. Buna göre MHP’de 13. Olağan Büyük Kurultay, 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Başkanlık Divanı’nda il ve ilçe kurultaylarının başlatılması için talimat verdi. 

AFYON’DA İLÇE KONGRELERİ BU TARİHTE BAŞLIYOR

MHP Afyonkarahisar’da ise ilçe kongrelerinin 25 Ağustos tarihinden itibaren başlayacağını belirten MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “MHP Genel Başkanımız Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin siyasi duruşunu ve ilkelerini yarınlara güçlü taşıma irademizi gösterme zamanıdır. Milliyetçi Hareket Partisi tecrübe, birikim, ilkeli ve ülküyle temellenmiş sağlam duruşunu en iyi şekilde, en emin yollardan geleceğe taşıyacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizin büyük olağan kurultay kararından sonra tüm vilayetlerimizde kurultay heyecanı başlamıştır. Bu heyecana Afyonkarahisar’da dahil olmuştur. MHP kadrolarının ne kadar diri, dinamik, dava şuuru ile donatılmış, inançlı, imanlı olduklarını bir kez daha göstereceğiz. 13. Olağan Büyük Kurultayımız İstiklal Marşımızın 100. yılı olan 14 Mart 2021 tarihinde yapılacaktır. Bizim ilçe kongreleri ise Zafer Haftası programlarının başladığı tarih olan 25 Ağustos 2020 tarihinde itibaren başlayacaktır. İlçelerimizde başlayacak kongre süreci, birlik ve beraberliğinizin daha da sağlam temellere oturması için büyük bir fırsat olsun. Bütün arkadaşlarımın dava ruhu ve kardeşlik hissiyatıyla partimizin başarısı için sorumluluk alacağına yürekten inanıyorum” dedi.

KONGRE ALANLARI DEZENFEKTE EDİLECEK

İlçe kongrelerinin koronavirüs tedbirlerine uyularak gerçekleşeceğini belirten Başkan Kocacan, parti genel merkezinin kongre genelgesi disiplininde yapılacak olan kongrelerde parti üyelerinin alınan kararlara riayet etmeleri gerektiğini belirtti. Kocacan, “İlçe kongrelerin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşleri ölçülecek. Delegelere maske temin edilmesi, delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları sağlanacak. Kongrelerimiz seyircisiz bir şekilde sadece hazirun listesinde adı bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.