Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Başkanı Burcu Köksal’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında her iki başkan, Afyonkarahisar ve Ankara arasında yapılacak ortak projeler ve işbirlikleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

9998Adae Af56 4419 80D2 9A2821486F7C 05072024191741 5 1024 768

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Afyon'da konuştu: Devlet Okulları Özelliğini Yitirdi İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Afyon'da konuştu: Devlet Okulları Özelliğini Yitirdi

“Mansur Başkanımızı Rol Model Alıyorum”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın da katıldığı ziyarette Belediye Başkanı Burcu Köksal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başarılı bir belediye başkanı olduğuna dikkat çekerek Mansur Yavaş’ı kendisine ‘rol model’ aldığını söyledi. Başkan Burcu Köksal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın sadece Afyonkarahisar halkı tarafından değil, tüm Türkiye tarafından sevilen ve takdir edilen bir başkan olduğunu vurguladı, seçim öncesi ve sonrası kendisine verdiği desteği hatırlattı.   Ankara Büyükşehir Belediyesi ile önümüzdeki günlerde işbirliği protokolü imzalayacaklarını açıklayan Belediye Başkanı Burcu Köksal, “Ankara Büyükşehir Belediyemizle Afyonkarahisar Belediyesi olarak “Kardeş Belediye” olacağız. Mansur Başkanım sağ olsun her açıdan bir ağabey olarak her zaman yanımızda varlığını bizlere hissettiriyor. Bu vesileyle ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a şükranlarımı sunuyorum ” diye konuştu. 

7214A88A 73B8 46Bc 9F24 41Fae8587395 05072024191741 4 1024 768

“Burcu Başkan Büyük Bir Seçim Başarısı Elde Etti”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Belediye Başkanı Burcu Köksal’a hayırlı olsun temennilerini iletti. Başkanımız Burcu Köksal’ın Afyonkarahisar’da büyük bir seçim başarısı elde ettiğine dikkat çeken Başkan Mansur Yavaş; “Belediye başkanlığı önemli bir kurum, başkan ise kentin annesi, babası her şeyidir. Köprü, asfalt, kaldırım, park her zaman yapılabilir. Ancak insan hayatı geri getirilemez. Ankara’daki önceliğimiz insan sağlığı, insan hayatı oldu. Seçim döneminde de hemen hemen Türkiye’deki her partiden birçok belediye başkanı adayı da bu çalışmalarımızı örnek aldı.” dedi.  Belediyeciliğin halkı mutlu etme sanatı olduğunu ve Ankara halkının verdiği destekle doğru belediyecilik yaptıklarını söyleyen Başkan Mansur Yavaş, Afyonkarahisar ile ortak projeler yaparak şehri güçlendireceklerini, termal turizm ve kültür turizmi gibi alanlarda iş birliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Esma Azbay